Danfoss Drives - Převod energií pro inteligentní sítě

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jedním z nejnovějších trendů v oblasti inteligentních sítí je integrace „chybějícího článku“: úložiště energie. Úložiště energie umožňuje síti plynule reagovat na nepředvídatelné kolísání a výroby energie a spotřeby odběratelů.

Úložiště se často realizuje ve formě baterií nebo bateriových systémů úložiště energie.

Inteligentní síť s úložištěm energie

Inteligentní sítě s integrovaným úložištěm energie umožňují časový posun v dodávce energií a kompenzovat tak kolísavou povahu výroby energie z mnoha druhů obnovitelných zdrojů. Také slouží jako záložní zdroje energie v případě výpadku elektřiny nebo špičkových odběrů ze sítě a umožňují tak projektantům navrhovat zařízení menšího rozsahu určené pro běžnou a nikoli špičkovou zátěž.

Jak úložiště energie zlepšuje kvalitu energie

Tradiční síť: Spotřeba v odběrných místech způsobuje výkyvy zátěže energetické sítě.

inteligentni site 2022 2

Inteligentní síť: Bateriové úložiště tlumí kolísání zátěže na energetickou síť, takže v síti nevznikají prakticky žádné výkyvy v důsledku spotřeby v odběrných místech. Dosahuje se tím vyšší kvality energie a my můžeme vytvářet projekty s úspornější infrastrukturou a nižšími náklady.

inteligentni site 2022 3

Konverze energie pro inteligentní sítě

Při integraci úložiště energie a různých zdrojů energie do sítě zajišťují řešení společnosti Danfoss pro inteligentní převod energií zvýšení výkonu sítě a snížení nutných kapitálových investic. Výrobci OEM a systémoví integrátoři mohou používat referenční návrhy společnosti Danfoss ke zjednodušení a optimalizaci návrhu a realizace svých elektroinstalací a šetřit tak čas, náklady a práci při testování a certifikaci.

inteligentni site 2022 1

Řešení společnosti Danfoss podporuje širokou škálu technologií výroby energie a řešení pro ukládání energie:

 • Větrná energie
 • Solární energie
 • Hydro-elektrická energie
 • Systémy bateriových úložišť energie BESS
 • Frekvenční měniče Danfoss
 • Úložiště energie ve formě stlačeného vzduchu CAES
 • Slapová energie
 • Geotermální energie
 • Palivové články

Chcete si přečíst více o možnostech pro vaše aplikace, nebo se dozvědět, jak vypadají reálné aplikace s měniči Danfoss Drives a mnohem více? Navštivte webové stránky společnosti Danfoss.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, leden 2023

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Již 30 let měříte s námi - Blue Panther Dodávky měřicích přístrojů, multimetry, osciloskopy, termokamery, revizní přístroje, zkoušečky, analyzátory a jiné od výrobců Fluke, Kyoritsu, Chauvin Arnoux, Teledyne LeCroy, Schleich, Elspec, Extech a dalších.

Najdete nás na Facebooku