Frekvenční měniče pro potravinářský a nápojový průmysl - Danfoss Drives

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ceny energií v roce 2022 šplhají na rekordní úroveň. Mnohé společnosti se obávají o bezpečnost dodávek energie.

Pohled na regály v supermarketech odráží i náročnou situaci v nápojovém průmyslu: každý týden přicházejí na trh nové nápoje. Převládá tvrdá konkurence, marže jsou poměrně malé. Aby v tomto prostředí přežily, potřebují společnosti v potravinářském a nápojovém průmyslu ušetřit každou korunu.
To dává nový impuls k řešení témat, která jsou vždy horkými jehlami v oblasti strategického plánování podniků: řešení pro větší energetickou účinnost, lepší udržitelnost a strategie inteligentní údržby. To se vyplatí jak globálním hráčům, tak menším společnostem v tomto průmyslu. Zjistěte, jak vám mohou pomoci technologicky vyspělé a moderní frekvenční měniče od společnosti Danfoss Drives.

Frekvenční měniče pro kompresory v potravinářském a nápojovém průmyslu

Pohony Danfoss optimalizují řízení kompresorů, aby se snížila spotřeba energie a zajistila se konstantní regulace tlaku. Regulace otáček je výhodná, když vzduchový kompresor běží po dlouhou dobu při částečném zatížení. A méně startů a zastavení snižuje mechanické opotřebení.

FM potravinarstvi 2022 1

Frekvenční měniče pro dopravníky v potravinářském a nápojovém průmyslu

Dopravníkové aplikace musí fungovat spolehlivě, aby byla zajištěna maximální doba provozuschopnosti a nejnižší náklady na vlastnictví. Řešení Danfoss poskytují optimalizované řízení motoru a například zlepšují kvalitu a konzistenci produktu, minimalizují odpad a optimalizují celou oblast plnění a balení. Často jsou považovány za preferovanou značku v mnoha z těchto průmyslových podsegmentů.

Frekvenční měniče pro ventilátory v potravinářském a nápojovém průmyslu

Vzhledem k tomu, že energie je stále dražší, ukázalo se, že regulace otáček elektrických motorů je jedním z nejúčinnějších dostupných opatření ke snížení nákladů. Například snížením průměrné rychlosti motoru ventilátoru ze 100 % na 80 % se ušetří 50 % energie. Snížení průměrné rychlosti o 50 % zvyšuje úsporu na 80 %.Pro hygienická prostředí jsou měniče Danfoss k dispozici s kryty navrženými tak, aby odolávaly každodennímu mytí.

Frekvenční měniče pro polohování a synchronizaci v potravinářském a nápojovém průmyslu

Pro optimalizaci výkonu vyžaduje mnoho aplikací v potravinářském a nápojovém průmyslu, jako jsou dopravníky, paletizátory a balicí stroje, přesné polohování a synchronizaci. Doposud byly polohovací a synchronizační operace prováděny pomocí servopohonů. Servozařízení je však drahé, obtížně se uvádí do provozu a vyžaduje další kabeláž. A mnoho aplikací nevyžaduje dynamický výkon servopohonu.

FM potravinarstvi 2022 2

Frekvenční měniče pro čerpadla v potravinářských a nápojových aplikacích

Snížením průměrné rychlosti motoru čerpadla ze 100 % na 80 % můžete ušetřit 50 % spotřebované energie. Snížení průměrné rychlosti o 50 % zvyšuje úsporu na 80 %. Implementace řízení čerpadel pomocí pohonů Danfoss vám může poskytnout tyto úspory energie a také dramaticky snížit spotřebu vody ve vašich provozech.

Chcete si přečíst více o možnostech pro vaši výrobu, nebo se dozvědět, jak vypadají reálné aplikace s měniči Danfoss Drives a mnohem více? Navštivte webové stránky společnosti Danfoss.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku