Snadná integrace měničů do chytré automatizace

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V chytrém řízení energií spojuje Loxone síly se silnými značkami na trhu. Měniče Huawei je tak nyní možné během chvíle integrovat do systému a nakonfigurovat.

„Je důležité mít otevřený systém a být kompatibilní s jinými výrobci,“ věří Dietrich Jauch z Huawei.

Produkty Loxone a Huawei spolu komunikují přes Modbus TCP. Integrace měničů do inteligentní automatizace je přitom velmi snadná a zabere doslova pár sekund. Huawei byl totiž jedním z prvních výrobců, který nahrál integrační šablonu do Loxone Library – otevřené platformy a knihovny, kam výrobci sdílejí své integrace do Loxone. Ty pak mohou využít odborníci a elektroinstalatéři v projektech všeho druhu.

Spolupráce ústí v takzvaný chytrý energetický management, jehož cílem je převzít správu energií budovy, nakládat s nimi efektivně a tím docílit maximální soběstačnosti. Do celého systému lze napojit například i FVE a nastavit si priority pro spotřebu vlastní energie. Spotřebiče a zařízení jako bojler, nabíjení elektromobilu a další se pak automaticky spínají při přebytku právě podle priorit a aktuálních potřeb.

Huawei loxon 2022

Pro velké budovy

Řešení je samozřejmě vhodné pro domácnosti. Perfektně však pasuje i do kancelářských budov, komerčních prostor a podobně – zkrátka do větších objektů, kde je obtížné mít energie pod palcem tak, aby se jimi neplýtvalo. Řešení s Loxone je možné škálovat až do 400 kW společného výkonu měničů. Systém je volně programovatelný, spojuje všechny technologie pod jeden systém (a do jedné aplikace) a ve větších budovách se často stará o MaR. V domech pak jde většinou o ohřev TUV a ovládání energeticky náročných spotřebičů jako myčka na nádobí a podobně.

To všechno jsou důvody, proč se Huawei zařadil mezi výrobce spolupracující s Loxone. „Je to naše strategie, víme, že je důležité mít otevřený systém a být kompatibilní s jinými výrobci. A samozřejmě, Loxone je jeden z nejdůležitějších hráčů na trhu chytrých budov a chytré energie. Proto pro nás bylo důležité se s vámi spojit a vytvořit šablonu pro jednoduchou integraci,“ vysvětluje Dieter Jauch, Senior product solution manager z HUAWEI TECHNOLOGIES Deutschland GmbH.

V Loxone Library najdete veškeré informace o hardwaru i softwaru potřebné pro integraci i technické listy. Řešení bylo řádně otestováno a šablona je připravena k použití při programování Loxone.

Více informací o Loxone naleznete na www.loxone.com/cscz/

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2022

ElektroPrůmysl.cz, červen 2022

Číslo je zaměřené na energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.

Najdete nás na Facebooku