Loxone má certifikaci Works with Apple HomeKit. Komunikuje se Siri

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Loxone Miniserver je nově oficiálně certifikován společností Apple. Nosí tak označení Works with Apple Homekit. Díky podpoře lze ovládat technologie napojené na Loxone pomocí Siri.

Ovládat hlasem je možné například osvětlení, stínění, větrání, vytápění a další. Rovněž mohou uživatelé ovládat svou domácnost nebo budovu s aplikací Domácnost. Díky její integraci v iOS, macOS a iPadOS se k oblíbeným funkcím dostanou přes Ovládací centrum ještě snadněji a rychleji.

Hlasové ovládání přes Siri a vizualizace nejsou jedinými novými funkcemi, které plynou z integrace Apple HomeKit. Loxone lze používat i v aplikaci Zkratky Apple.

loxone siri 2022 1

Systém Loxone vždy dbal na bezpečnost osobních dat uživatelů. Novinka tuto zásadu nijak neoslabí. Zařízení Apple totiž komunikuje s Miniserverem v místní síti. Při externím přístupu je potřeba HomePod, iPad nebo Apple TV. V takovém případě – pokud je někdo mimo domov a přeje si ovládat na dálku přes HomeKit – komunikuje iPhone uživatele s příslušným zařízením v budově přes iCloud. Samotná komunikace s Miniserverem pak probíhá opět v lokální síti. Data tak nikam neputují.

Podmínkou pro získání podpory je Miniserver 2. generace a odpovídající verze nástroje Loxone Config – 12.2.12.1 a vyšší. Při zapnutých automatických aktualizacích projektu se podpora sama aktivuje, pak už stačí jen aktualizovat aplikaci Loxone a lze přejít k nastavení.

Do aplikace Domácnost si lze přenést všechny podporované objekty z programu v Loxone Config. Podporovány jsou například tyto funkc a funkční bloky: Ovládání osvětlení, Automatické žaluzie, Ovládání větrání, Střešní okno, Brána, Inteligentní regulace pokojové teploty a spousta dalších.

Více informací o Loxone naleznete na www.loxone.com/cscz/

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl kveten 2022

ElektroPrůmysl.cz, květen 2022

Číslo je zaměřené především na konektorovou techniku a kabelovou konfekci.

Zajímavé odkazy

Nastavte si své Centrum preferencí a získejte třeba SMART TV Tím, že více specifikujete oblasti zájmů ve svém profilu, vás automaticky zařadíme do slosování o hodnotné ceny.
Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.

Najdete nás na Facebooku