Loxone má certifikaci Works with Apple HomeKit. Komunikuje se Siri

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Loxone Miniserver je nově oficiálně certifikován společností Apple. Nosí tak označení Works with Apple Homekit. Díky podpoře lze ovládat technologie napojené na Loxone pomocí Siri.

Ovládat hlasem je možné například osvětlení, stínění, větrání, vytápění a další. Rovněž mohou uživatelé ovládat svou domácnost nebo budovu s aplikací Domácnost. Díky její integraci v iOS, macOS a iPadOS se k oblíbeným funkcím dostanou přes Ovládací centrum ještě snadněji a rychleji.

Hlasové ovládání přes Siri a vizualizace nejsou jedinými novými funkcemi, které plynou z integrace Apple HomeKit. Loxone lze používat i v aplikaci Zkratky Apple.

loxone siri 2022 1

Systém Loxone vždy dbal na bezpečnost osobních dat uživatelů. Novinka tuto zásadu nijak neoslabí. Zařízení Apple totiž komunikuje s Miniserverem v místní síti. Při externím přístupu je potřeba HomePod, iPad nebo Apple TV. V takovém případě – pokud je někdo mimo domov a přeje si ovládat na dálku přes HomeKit – komunikuje iPhone uživatele s příslušným zařízením v budově přes iCloud. Samotná komunikace s Miniserverem pak probíhá opět v lokální síti. Data tak nikam neputují.

Podmínkou pro získání podpory je Miniserver 2. generace a odpovídající verze nástroje Loxone Config – 12.2.12.1 a vyšší. Při zapnutých automatických aktualizacích projektu se podpora sama aktivuje, pak už stačí jen aktualizovat aplikaci Loxone a lze přejít k nastavení.

Do aplikace Domácnost si lze přenést všechny podporované objekty z programu v Loxone Config. Podporovány jsou například tyto funkc a funkční bloky: Ovládání osvětlení, Automatické žaluzie, Ovládání větrání, Střešní okno, Brána, Inteligentní regulace pokojové teploty a spousta dalších.

Více informací o Loxone naleznete na www.loxone.com/cscz/

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, leden 2023

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Již 30 let měříte s námi - Blue Panther Dodávky měřicích přístrojů, multimetry, osciloskopy, termokamery, revizní přístroje, zkoušečky, analyzátory a jiné od výrobců Fluke, Kyoritsu, Chauvin Arnoux, Teledyne LeCroy, Schleich, Elspec, Extech a dalších.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku