Fragment: Unikátní developerský projekt Trigemy získá chytré ovládání s Loxone

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V pražském Karlíně roste Fragment. Nový architektonický skvost nabídne unikátní koncept nájemního bydlení. Skupina Trigema k ovládání technologií v bytech a budovách volí chytrou automatizaci Loxone.

Investiční skupina Trigema projektem Fragmentu slibuje jedinečný koncept nájemního bydlení, který oblast posune na novou laťku.

Velikost a prémiové pojetí Fragmentu napovídá, že pojme řadu moderních technologií. A to jak v bytech, tak technickém zázemí. Jde například o tepelná čerpadla, vzduchotechniku s rekuperací, filtraci a úpravu teploty a vlhkosti vzduchu, vytápění a chlazení bytů a mnohé další. Technologie je potřeba ovládat co nejefektivněji, zároveň by neměly zatěžovat obyvatele.

Technologie bytů pod palcem

Proto Trigema zvolila řízení technologií sjednotit do systému Loxone. Budou fungovat maximálně automaticky, zároveň však zůstane obyvatelům možnost ovládání v intuitivním dotykovém tlačítku a mobilní aplikaci. Obyvatelé získají chytré a automatické ovládání osvětlení, vytápění, stínění, statistiky o spotřebě energie, které otevřou prostor pro úspory, a další.

Správci budov budou mít zázemí pod kontrolou. Navíc jim usnadní práci, Loxone se totiž postará o MaR (měření a regulaci). Technika na pozadí budovy bude fungovat efektivně a úsporně v závislosti na aktuální energetické potřebě domácností.

S Loxone podpoříme komfort klientů a ekonomiku provozu. V bytech je umístěné pohybové čidlo, které pokud nezaznamená po stanovenou dobu 18 hodin pohyb, byt přejde do režimu nepřítomnosti. Ten utlumí topný či chladicí systém i větrání a poloha stínicích screenů se bude regulovat automaticky. Čidlo kouře je také propojeno s Loxone a umí poslat alarm na recepci,“ uvádí projektový tým Trigemy.

loxone trigemy 2022

Loxone

Martin Öller a Thomas Moser založili Loxone v roce 2009. Vymysleli vlastní řešení – Miniserver, který zanedlouho způsobil revoluci v odvětví inteligentních domácností. Stal se i průkopníkem v jednoduchém ovládání a inteligentní automatizaci komerčních nemovitosti i různých speciálních aplikací. Loxone je systém pro profesionální instalace. Díky síti více než 16 000 instalačních partnerů vzniklo již přes 200 tisíc instalací po celém světě. Loxone věří, že budova musí většinu úkolů v oblasti bezpečnosti, pohodlí a energetické účinnosti provádět sama. Namísto trávení času s technologiemi, dává Loxone tento čas lidem zpět.

Skupina Loxone má více než 400 zaměstnanců na více než 20 místech po celém světě včetně například USA a Číny. V sídle společnosti v rakouském Kollerschlagu je zaměstnáno přibližně 100 lidí.

Více informací naleznete na www.loxone.com/cscz/

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2022

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Monitorovací systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku