Inteligentní automatizace s Loxone oživila již 200 000 projektů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Již 200 000 Miniserverů zajistilo udržitelné, bezpečné a snadné řešení inteligentní automatizace, a to jak v soukromých, tak i komerčních a veřejných budovách. Přitom od milníku 100 000 světově prodaných Miniserverů ještě neuběhlo ani 30 měsíců.

V letošním roce chce Loxone ve výrazném růstu pokračovat, a to i s novými partnery z oblasti elektroinstalace i IT systémů.

Jedná se o důležitý milník upozorňující na to, že inteligentní řešení automatizace Loxone má důvěru majitelů budov a investorů do nemovitostí a plní jejich potřeby. Kromě vlastní práce těží Loxone i ze společenských trendů. Téma udržitelnosti je stále aktuálnější, a to i ve stavebnictví a energetice. „40 procent emisí CO2 v Evropě způsobují budovy a jejich užívání. Právě zde se skrývá velký potenciál úspor. Uvědomujeme si, že řešení inteligentní automatizace zajistí skutečnou udržitelnost,“ tuší CEO Loxone Rüdiger Keinberger. V současnosti zkrátka nestačí úspory a šetrnost řešit stavební úpravou budov. Je potřeba automatizací proměnit chod budov tak, aby byl skutečně efektivní. Jen takové řešení je maximálně udržitelné.

Tisíce nových partnerů

Hnací silou pro trend udržitelnosti jsou i současné diskuse o cenách energií. Z růstu však neprofituje pouze Loxone, ale i jeho partneři. Loni jich celosvětově přibyly tisíce. Jelikož se předpokládá, že bude boom ve stavebnictví pokračovat, i letošní noví partneři naskočí na vlnu růstu. Právě téma udržitelnosti napovídá, že se inteligentní automatizaci bude v budoucnu na trhu dařit stále více. Loxone majitelům a investorům nabízí cenově dostupné řešení.

Mezi Loxone Partnery se navíc stále hojněji objevují i firmy z oboru IT. Budovy jsou totiž dnes často digitalizovány a tento vývoj znamená, že elektroinstalatéři se při realizaci potkávají právě s IT specialisty. Elektroinstalatér například zajistí rozvody kabeláže a propojení prvků a správce sítě integraci. Proto Loxone láká kromě elektroinstalačních firem i poskytovatele IT služeb, kteří mají možnost rozšířit své pole podnikání o další atraktivní oblast.

loxon instalace 2022 1

Loxone podporuje své partnery i stále vyšší komplexností celého systému, jehož mozkem zůstává řídicí jednotka – Miniserver. Celý systém dnes čítá přes 250 vlastních produktů včetně audio řešení quadral a technologií Loxone Air a Tree. Prostřednictvím různých rozhraní, jako jsou EEBUS nebo BACnet, otevírá Loxone cestu k dalším zařízením a systémům. To partnerům v dnešní době umožňuje integrovat a ovládat pomocí Loxone tisíce zařízení od různých výrobců. Loxone navíc neustále pracuje na rozšiřování možností. Nedávno byly například uzavřeny dohody s výrobci domácích spotřebičů Miele či se společností Huawei.

Na podzim 2021 byla navíc představena Loxone Library – otevřená knihovna rozhraní a šablon integrací. Partneři si je mohou stáhnout a několika kliknutími integrovat externí zařízení do chytré budovy. A sami výrobci i integrátoři mohou do sbírky přispívat vlastními šablonami, které jsou schváleny specialisty z Loxone.

Stavba Loxone Campusu pokračuje

Loxone vyhlíží ještě další důležitý bod. V sídle a základně v hornorakouském Kollerschlagu dále pokračuje stavba nového velkého areálu Loxone Campusu. Ten se stane špičkovým a moderním centrem celé společnosti. Zaměstnanci v Kollerschlagu by se měli do nových prostor přestěhovat již koncem tohoto roku. Příští rok pak bude areál oficiálně otevřen.

loxon instalace 2022 2

Loxone

Martin Öller a Thomas Moser založili Loxone v roce 2009. Vymysleli vlastní řešení – Miniserver, který zanedlouho způsobil revoluci v odvětví inteligentních domácností. Stal se i průkopníkem v jednoduchém ovládání a inteligentní automatizaci komerčních nemovitosti i různých speciálních aplikací. Loxone je systém pro profesionální instalace. Díky síti více než 16 000 instalačních partnerů vzniklo již přes 200 tisíc instalací po celém světě. Loxone věří, že budova musí většinu úkolů v oblasti bezpečnosti, pohodlí a energetické účinnosti provádět sama. Namísto trávení času s technologiemi, dává Loxone tento čas lidem zpět.

Více informací naleznete na www.loxone.com/cscz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku