Společnost Maxwell Technologies, Inc. (Nasdaq: MXWL), přední firma v oblasti vývoje a výroby technických prostředků pro ukládání elektřiny, její rozvod a napájení, využívajících ultrakondenzátory, dnes oznámila, že její řada průmyslových modulů 48 V byla doplněna o DuraBlue™ Advanced Shock and Vibration Cell Technology.

Společnost Schneider Electric představila novou řadu APC Mobile Power Pack, přenosných záložních zdrojů s vysokou kapacitou i účinností. Externí baterie je určena pro mobilní nabíjení všech smartphonů, tabletů a jiných zařízení, které se nabíjí přes USB kabel.

Lithiové primární články byly nejdříve zavedeny v 70. letech ve vojenských aplikacích. V té době byl malý komerční zájem a neexistovaly žádné průmyslové normy. Proto Komise expertů Spojených národů (OSN) pro přepravu nebezpečného zboží, třebaže obvykle ohledně zkoušek a kritérií odkazuje na průmyslové normy.

Tomu, že naše baterie představují světovou špičku v oboru, může napovědět i škála obdržených certifikátů. Naše baterie splňují normy JIS, DIN, IEC & BS6290-4, Eurobat Guide, GOST,DNV, CNAB, BS. Dosáhli jsme certifikace ISO9001 & ISO14001 a taktéž jsme získali schválení UL a CE pro všechny typy akumulátorů.

Potřeba skladování energie je způsobena především tím, že výroba z obnovitelných zdrojů energie je nepravidelná. Přerušované nebo kolísavé dodávky elektrické energie jsou především ze zdrojů jako je vítr nebo sluneční svit, proto má smysl elektrickou energii ukládat pro případy, kdy vítr nefouká a intenzita slunečního záření je minimální nebo žádná.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cervenec 2022

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2022

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku