Routery pro redundantní páteřní vlakové sítě ETBN

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jako zástupce Německa v pracovní skupině Mezinárodní elektrotechnické komise (IEC) pomáhá společnost Moxa Europe formulovat průmyslové standardy pro palubní komunikaci v kolejových vozidlech.

Tato skupina podporuje neustálý vývoj a standardizaci širokopásmových komunikačních technologií pro vozidla doplňováním normy IEC 61375. První ukázku svého ETBN řešení splňujícího normu IEC 61375-2-5 představila Moxa již v říjnu 2012.

Širokopásmová síťová infrastruktura využívající Layer 3 ethernetovou vlakovou páteřní síť ETBN (Ethernet Train Backbone Networks) splňující IEC 61375-2-5.
Palubní vlaková síť pro provozní komunikaci musí být funkční i v případě, že se rozprostírá napříč několika soupravami, v některých případech i dodanými od různých výrobců. Pro splnění tohoto požadavku jsou pro spojení různých podsítí v různých soupravách nutné síťové prvky pracující na 3. síťové vrstvě. Špičkové ethernetové routery řady TN-5916A od společnosti Moxa jsou navrženy podle specifikací stanovených normou IEC 61375-2-5. Routery TN-5916A směrují síťový provoz mezi ethernetovou páteřní síti a sítěmi ECN (Ethernet Consist Networks) v jednotlivých soupravách. Kromě toho router TN-5916A zajišťuje inauguraci vlaku, když jsou k vlaku připojovány nebo odpojovány jednotlivé vagóny, a tyto informace poskytuje příslušným aplikacím.
Routery TN-5900A podporují směrování na 3. síťové vrstvě, což zjednodušuje integraci více podsítí. Ve všech vagónech vlaku mohou být zařízení hromadně nakonfigurována na stejné IP adresy bez toho, aby došlo ke konfliktu IP adres v rámci vlaku.

Routery ETBN
Pro splnění těchto požadavků jsou ethernetové routery Moxa TN-5916 platformou pro protokoly IEC 61375-2-5 a IEC 61375-2-3, které řeší inaugurací vlaku, když jsou vagóny připojeny nebo odpojeny. ETBN zajišťuje komunikaci protokolem TTDP (Train Topology Discovery Protocol) pro automatické přiřazení IP adres a masky v podsítích. Tím je zajištěna interoperabilita různých zařízení v kolejových vozidlech od různých výrobců. Kromě toho transformuje původní sběrnici Wire Train Bus (WTB) na síť Ethernet, která díky větší šířce pásma zvládne obsloužit více aplikací než WTB. Protokol TRDP (Train Real Time Data Protocol) pro ukládání informací a komunikaci se zařízeními činí provoz vlaku chytřejší, efektivnější a pružnější.
Routery Moxa ToughNet TN-5916 jsou vítaným doplňkem k řadě ethernetových síťových prvků Moxa pro kolejová vozidla vyhovujících normě EN 50155. Mimo výše uvedených funkcí řada TN-5916 podporuje funkci NAT, je vybavena čtyřmi porty pro připojení do páteřní sítě a podporou protokolu VRRP (Virtual Router Redundancy Protocol) pro redundanci routerů, která dále zvyšuje úroveň odolnosti sítě proti chybám. Kromě toho má router TN-5916 široký rozsah napájecích napětí 24/48, 72/96/110 VDC a splňuje požadavky norem EN 50155 / 50121-4, což ho činí vhodným pro různé aplikace v kolejových vozidlech.
Moxa je výrobcem nejširšího spektra komunikačních řešení založených na IP komunikacích, včetně kabelových a bezdrátových sítí, výpočetní techniky, automatizace a IP CCTV. Moxa přispívá svými odbornými znalostmi a inovativními technologiemi do železničního průmyslu prostřednictvím nových tržně specifických řešení a členství v železničních komisích IEC. Provozovatelé železnic na celém světě zlepšují svou provozní efektivitu nasazením unikátních časově a finančně úsporných železničních technologií společnosti Moxa, jako jsou inteligentní bezdrátové spoje mezi jednotlivými vozidly, flexibilní a automatická konfigurace zařízení založená na poloze, redundance Ethernetu s milisekundovou rychlostí obnovy a roamingové řešení pro bezdrátové sítě WLAN. S více než 30 lety zkušeností v oblasti průmyslových sítí má společnost Moxa zavedený časem prověřený vývoj zařízení s dlouhou životností. Návrhem zařízení s ohledem na dlouhé MTBF, kompletním sortimentem IP zařízení a budováním dlouhodobých partnerství, pomáhá železničním integrátorům vytvářet udržitelná řešení s nízkými náklady během životního cyklu. Široké portfolio zařízení Moxa bylo nasazeno po celém světě v aplikacích, jako jsou POS (Passenger-Oriented Service), WiFi pro cestující, CCTV, CBTC (Communication-based Train Control), ATO (Automatic Train Operation), traťových DCS a dalších železničních
systémech.
Dodavatelem síťových prvků pro průmyslový Ethernet, protokolových komunikačních bran, vestavných počítačů, ethenetových I/O jednotek, softwaru a příslušenství od výrobce Moxa je společnost ELVAC a.s. Podrobnější informace můžete najít na internetových stránkách www.moxa.cz.

ELVAC a.s.
Hasičská 53, 700 30 Ostrava
Tel.: +420 597 407 100
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.moxa.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, leden 2020

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Chytrý Senzor CSS 014 jede digitálně "Plug-in" IO-Link zařízení pro monitorování teploty a vlhkosti.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.