DRPC-240 kompaktní počítač na DIN lištu

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

ELVAC představuje výkonný počítač DRPC-240 s procesory Intel® Core™ 11. generace. Novinka pochází z dílny inovativního výrobce průmyslových řešení, firmy iEi Technology a má všechny předpoklady pro využití v moderních aplikacích výrobní automatizace.

Jedná se o flexibilní mini počítač na DIN lištu, s třemi volitelný procesor procesory Tiger Lake. Nejvýkonnější volbou je Intel® Core™ i7-1185GRE s nastavitelným výkonem pro optimalizaci spotřeby (TDP 15/12 W) a integrovanou grafikou Intel® Iris® Xe. Počítač je osazen 8 GB DDR4 SO-DIMM RAM o taktech až 3200MHz, jenž je možné rozšířit až na 32 GB, které Vám umožní naplno využít výkon procesorů.
Systém je osazen 4x 2.5GbE Gigabit LAN pro vysokorychlostní síťovou komunikaci. Všechny čtyři porty podporují funkci TCC (poskytují optimální výpočetní a časový výkon pro aplikace v reálném čase) a TSN (umožňují ultra spolehlivou komunikaci přes Ethernet s nízkou latencí pro podporu časově citlivých aplikací). LAN porty současně umožňují volitelné PoE napájení pomocí PoE modulu, pro přívod elektrické energie a dat současně.

DRPC 240 2022 1
Periferie je možné připojit přes 2x USB 3.2 Gen2 a 2x USB 2.0. Pro klasickou sériovou komunikaci typu RS-232 a RS422/485 jsou zde 2x2 konektory rozhraním DB-9 s izolací 2,5 kV. Digitální komunikaci umožňuje 12bitový digitální DIO konektor s šesti vstupy a výstupy, sloužící pro propojení se snímači a regulátory. Úložný prostor pro data je v počítači řešen klasicky jednou pozici pro 2,5" SATA 6Gb/s HDD/SSD. Připojení displeje je možné přes grafické výstupy HDMI a Display Port.
Počítač je možné rozšířit o jednu PCIe kartu x4 a je navíc vybaven dvěma PCIe sloty pro moduly M.2, pro volitelné osazení Wi-Fi/Bluetooth/4G modulem pro bezdrátovou komunikaci, pro kterou je zde připraven i 1x SIM slot on board. DRPC-240 může být také volitelně dodán s kryptovacim modulem TPM 2.0, který umožňuje šifrování dat a hesel na disku pomocí technologie BitLocker. TPM pak zajišťuje vyšší úroveň zabezpečení před malwarem a skimmingem.

DRPC 240 2022 2
DRPC-240 byl navržen na provoz v prostředí s rozšířeným rozsahem pracovních teplot -20 až 60 °C, což umožňuje zařízení instalovat ve venkovních rozvaděčích určených pro monitoring. Jedná se o kompaktní počítač s odolnou hliníkovou konstrukcí opatřenou masivním pasivním chladičem, který vyplňuje pravou stranu šasi. Pro aplikace s nízkým průtokem vzduchu je k dispozici volitelný externí ventilátor pro vytvoření aktivního proudění a odvodu tepla.
Napájení systému je možno realizovat v rozsahu 12 ~ 28V DC.

DRPC 240 2022 3
Díky souladu se standardem MIL-STD-810G 514.6C-1 pro vibrace, je vestavný počítač DRPC-240 vhodný i pro použití ve vozidlech. Jeho využití se také nabízí k monitoringu životního prostředí, automatizaci budov pro ovládání a řízení klimatizace, vytápění, chlazení a osvětlení.

DRPC 240 2022 4
Více podrobnějších informací o vestavných počítačích iEi, získáte na internetových stránkách společnosti ELVAC a.s. (www.elvac.eu), která je distributorem společnosti iEi Integration na českém trhu a disponuje technickým zázemím a zkušenostmi, které těmto výrobkům vdechují život. Současně nabízí široké portfolio průmyslových počítačů a komponent na míru vašemu stroji nebo aplikaci, a to vše s rozšířenou zárukou až na 5 let.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku