Rohlík.cz používá trubková čidla od Schneider Electric

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Online supermarket Rohlík.cz využívá ve svých skladech speciální trubková čidla od společnosti Schneider Electric. Jako součást svých válečkových dopravníků je instalovala firma ATYKO. Její unikátní řešení detekce předmětů na dopravníku zajišťuje bezproblémový tok zboží.

Čidla Telemecanique Sensors XUY jsou totiž namontována přímo mezi válečky dopravníku, čímž odpadá potřeba instalovat vystouplé držáky klasických fotoelektrických čidel a jejich odrazek.

Firma ATYKO dodává pro Rohlík.cz řešení, která pomáhají dopravovat a třídit velké množství různých druhů zboží. Pro zajištění maximální průchodnosti a spolehlivosti zvolila implementaci trubkových čidel od Schneider Electric, která jsou montována přímo mezi válečky dopravníku. Odpadá tak zdržující instalace držáků.
Trubková čidla mají význam především na válečkových dopravnících v provozech s vysokým průtokem přepravovaného zboží a velkého počtu osob doplňujících zboží. Čidla jsou v chráněné poloze mezi válečky a výrazně je tak snížena možnost poškození obsluhujícími osobami,“ vysvětluje Ivan Horák, konstruktér společnosti ATYKO. Čidla lze rychle instalovat nejenom v průběhu výroby dopravníku, ale doplnit je rovněž na již fungující zařízení.

Telemecanique Sensors XUY 2021 1

Telemecanique Sensors XUY 2021 4
Námi vyvinutá čidla mají specifickou konstrukci, díky které se významně zkrátí výroba nového válečkového dopravníku. Montáž a zprovoznění našich trubkových čidel je oproti těm standardním o 50 % rychlejší. Přesná a rychlá detekce objektů brání hromadění výrobků na dopravníku a zajišťuje tak bezproblémovou průchodnost na trase,“ upřesňuje Antonín Zajíček, produktový manažer společnosti Schneider Electric. Díky tomu nedochází k prostojům při provozu, což zvyšuje efektivitu práce. K zákazníkům se tak dostane objednané zboží bez omylů a v požadovaném čase.
Trubkové čidlo Telemecanique Sensors XUY lze vyrobit v délkách podle požadavku zadavatele od 200 až do 900 mm. Fotoelektrické čočky, umístěné v hliníkovém pouzdře čidla, mají navíc speciální tvar, který zabraňuje usazování prachu.

Telemecanique Sensors XUY 2021 2
Trubková čidla již můžeme považovat za velice kvalitní i vzhledem k několikaletému užívání v našem provozu. Z pohledu údržby jsou čidla snadno udržovatelná v provozuschopném stavu a jejich výměna je při řešení sporadických oprav či výměn velmi snadná,” říká Milan Mikulášek, technický manažer Rohlik.cz.

Telemecanique Sensors XUY 2021 3

Více informací získáte u společností:

ATYKO, spol. s r.o.
www.atyko.cz

Schneider Electric
www.se.com/cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2021

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2021

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Měřicí a regulační technika Ucelená nabídka měřicí a regulační techniky pro výrobce a distributory elektrické energie, spotřebitele elektrické a jiných energií, výrobce elektrických a dalších zařízení, která tuto techniku využívají.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.

Najdete nás na Facebooku