Modulární mini počítač ITG-100 pro integraci do výrobních procesů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost ELVAC a.s. přináší na český trh nový, ultra kompaktní, rozšiřitelný počítač ITG-100, určený pro aplikace pro sběr dat v prostředí inteligentních výrobních závodů s důrazem na spolehlivost v provozu 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Novinka pochází z dílny inovativního výrobce firmy IEI Integration a má všechny předpoklady pro nasazení ve výrobní automatizaci, v oblasti automotive nebo při integraci do vozidel, a to díky své odolnosti na otřesy a vibrace.
ITG-100 je minimalistický vestavný počítač s odolnou hliníkovou konstrukcí opatřenou pasivním chladičem, který vyplňuje celou horní stranu šasi. Systém ITG-100 se může pochlubit škálovatelným výpočetním výkonem dvou jádrového procesoru Intel® Atom™ x5-E3930 s architekturou Apollo Lake a integrovaným grafickým procesorem Intel® HD Graphics 500. Procesor nabízí dostatek výkonu pro pohotové zpracování dat, a to při velmi malé spotřebě energie (TDP 6,5 W).

mini pc ITG 100 1
Navzdory malým rozměrům je počítač vybaven dostatečným množství rozhraním vstupů a výstupů, jako jsou 2x Gigabit Intel LAN pro vysokorychlostní síťovou komunikaci (včetně funkcí WoL a PXE), 2x USB 3.0 a grafickým výstupem pro připojení displeje přes VGA. Sériové komunikační rozhraní typu RS-232, RS-422 a RS-485 je řešeno přes porty DB-9 a RJ45. Prostřednictvím volitelného vybavení 4 digitálních vstupů a výstupů (I/O) zajistíme propojení se snímači a regulátory.
Počítač je možné volitelně rozšířit o přídavný komunikační modul nabízející dalších rozhraní vstupů a výstupů, konkrétně dva porty RS-232 a další dva vstupy USB 2.0. Volitelně jde systém rozšířit i o modul pro ukládání dat na SSD.
Možnosti rozšíření dále pokračují možností rozšíření o Mini PCIe modul s integrovaným 3G/4G modemem pro přístup do sítě WWAN a o A-key modul do slotu M.2 pro bezdrátovou komunikaci v sítích Wi-Fi.

mini pc ITG 100 2
Úložný prostor pro data je v počítači standardně řešen pamětí eMMC 5.0 s kapacitou až 32 GB, kterou lze rozšířit o výše zmíněný modul pro SSD či HDD disk. Systém je dodáván s předinstalovaným paměťovým modulem 2 GB DDR3 SO-DIMM, rozšiřitelným až do kapacity 8 GB.
Počítač ITG-100 byl navržen pro provoz v prostředí s rozšířeným rozsahem pracovních teplot -20 až 60°C (při použití SSD) a je vyroben a sestaven tak, aby mohl podat maximální výkon při extrémních okolních podmínkách. Pasivní chlazení systému současně s nízkou spotřebu energie, zaručuje spolehlivost a dlouhou životnost systému. Napájení počítače je zprostředkováno přes terminál blok s výstupním napětím 12V DC.
Na závěr je důležité zdůraznit, že se jedná o bez-ventilátorové řešení, které obsahuje komponenty nejvyššího průmyslového standardu. Nejsou zde přítomny mechanické pohyblivé součástky, žádné výměnné baterie, větráky, ani ventilační otvory.
Díky souladu se standardem MIL-STD-810G 514.6C-1 pro vibrace, je vestavný počítač ITG-100 vhodný pro použití ve vozidlech. Systém je připraven pro montáž na DIN lištu.

mini pc ITG 100 3
Více podrobnějších informací o vestavných počítačích IEI, získáte na stránkách společnosti ELVAC a.s. (www.elvac.eu), která je distributorem výrobce IEI Integration na českém trhu a disponuje technickým zázemím a zkušenostmi, které těmto výrobkům vdechují život. Současně nabízí široké portfolio průmyslových počítačů a komponent na míru vašemu stroji nebo aplikaci a to vše s rozšířenou zárukou až na 5 let.

ELVAC a.s.
Hasičská 53, 700 30 Ostrava
Tel.: +420 597 407 320
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.elvac.eu

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku