Weidmüller průmyslová analytika na míru

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jen si představte, že vaše budoucí prodeje nebudou spočívat v prodeji určitého typu stroje, ale v prodeji dostupnosti vašeho stroje či garantovaného množství součástek daným strojem vyprodukovaných.

Společně můžeme pracovat na tom, aby se tato vize stala realitou, a to díky využití zakázkového analytického řešení k predikci kvality a k predikci údržby. Vytvoříme vám tak výnosné obchodní modely 4.0.

analytika na miru 1

Více vzduchu k práci v Boge díky průmyslové analytice

Implementovali jsme v Boge software k predikci údržby jejich nového top produktu, vysokovýkonného bezolejového kompresoru na stlačený vzduch HTS 220. Využili jsme průmyslovou analytiku k predikci údržby a detekci chybovosti a provozních anomálií. Analytický software detekuje změny stavu systému během několika minut a díky speciálnímu prognózovému algoritmu dokáže předvídat změnu pravděpodobnosti závady systému.

analytika na miru 3
Nejprve jsme provedli studii proveditelnosti, abychom se ujistili, že je software od Weidmülleru vhodný k detekci relevantních chyb,“ vysvětluje Georg Jager, Team Mana-ger Turbo Machines v Boge. „Nyní je jasné, že abnormální statusy a vzorce chybovosti jsou detekovány s absolutní přesností díky customizovanému analytickému řešení,“ pokračuje Jager.
Výsledkům předcházela rozsáhlá datová analýza ze strany specialistů Weidmüller. Na základě výsledků bylo vyvinuto individuální analytické řešení, které splňuje požadavky našeho top produktu. Celé řešení vyžadovalo získání hlubokých znalostí našich systémů a zkušeností s měřením korelací jednotlivých hodnot. Weidmüller vypracoval systém, který se sám učí z neznámých situací a vypočítané predikce jsou čím dál přesnější během celého provozního života kompresoru,“ stručně shrnul Jager více než rok dlouhé nasazení Weidmüller týmu.

analytika na miru 4

Předchází poruše, šetří náklady

Přínosem softwaru je, že poskytuje velmi přesnou informaci o tom, kolik času zbývá do okamžiku, než dojde k poruše v přístroji. Stroj je dostupnější díky predikci degradačního procesu kritických součástek kompresoru. Boge již nemusí investovat do záložních systémů, které by nahradily porouchaný stroj. Vykazuje nižší servisní náklady a může garantovat dostupnost stlačeného vzduchu.

Garance kvality sváru díky machine learningu v Grenzebachu

Vytvořili jsme Grenzebachu chytré datové modely k predikci kvality a údržby jejich inovativních strojů na sváření metodou FSW – Friction Stir Welding.
Středobodem svářecího procesu je rotační svářecí trn, který vyvíjí potřebné teplo a tlak a za současného pohybu vytváří stabilní spoj, odolný vůči pokřivení. Předpokladem kvalitního sváru je, že svářecí stroj vykazuje správné chování – přesný tah a tlak, které vedou ke správné deformaci kovu. Kvalitu sváru dříve posuzoval operátor stroje vlastním okem. To bylo velmi časově náročné a silně závislé na know-how operátora.

analytika na miru 5
Na začátku jsme s Grenzebachem provedli datovou analýzu více než 100 svárů, abychom vytvořili referenční modely pro reálnou analytiku. Grenzebach vydefinoval klasifikaci odchylek. My jsme následně naprogramovali řešení, které je na základě pravděpodobnosti schopno predikovat závadu.
Naše customizované analytické řešení porovnává síly tlaku a tahu, které zaznamenají sensory během sváření, s ideálním stavem dle tabulky. Jakmile systém detekuje odchylku, která je mimo definované parametry, stroj to oznámí a personál ví, že něco není v pořádku. Eliminuje se potřeba manuální kontroly každého sváru,“ vysvětluje Dr Daniel Kress, projektový Data Scientist ve Weidmülleru.
Software umí dále zaznamenat procesní parametry všech vyprodukovaných částí, čímž tvoří kompletní dokumentaci. To má právní výhodu a umožňuje zpětnou dohledatelnost a budoucí reprodukci. Systém také včasně hlásí, kdy bude potřeba vyměnit rotační trn. To umožňuje plánování údržby a vyhnutí se odstávkám.
Michael Sieren, FSW Sales Manager v Grenzebachu spatřuje další výhody: „Naši zákazníci mají kontrolu nad kvalitou automatické výroby, méně vadných dílů a vyhnou se odstávkám. Nám řešení přináší možnost poskytovat nové služby postavené na datech a efektivně využívat kvalitu a dostupnost produktu jako silný prodejní argument.“

 weidmuller logo

Igor Jadlovský, Automotive & Industrial Analytics Specialist
T: +420 607 012 736
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.weidmueller.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku