Digitální průmyslové kamery USB 2.0? Gigabit Ethernet? uEye!

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Německá společnost IDS Imaging Development Systems GmbH je předním světovým výrobcem digitálních průmyslových kamer a grabovacích karet. Filozofií společnosti je vyvíjet, vyrábět a dodávat zařízení s jednoduchou integrací do jakýchkoliv aplikací.

Jedním ze základních výrobních pilířů jsou digitální kamery s rozhraním USB 2.0 a Gigabit Ethernet. Jedná se o nejvíce využívaná rozhraní u PC, laptopů, IPC a podobně. Značka uEye symbolizuje řadu kompaktních, zároveň však robustních a cenově přijatelných digitálních kamer pro profesionální využití v různých aplikacích průmyslu, ve zdravotnictví, v marketingu a v dalších zajímavých oblastech s využitím nasnímaného obrazu.

IDS_Product_Family_0409_RGB_1

Celkový sortiment kamer je rozdělen do několika typových sérií s možností připojení C-Mount objektivů, popřípadě i CS/S-Mount objektivů. Variabilitou použití mohou být například kamery řady uEye LE dostupné v různém provedení – zapouzdřené v plastovém krytu s C/CS-Mount závitem, deskové (board-level) s adaptérem objektivu S-Mount nebo jen jako deskové vhodné především pro OEM aplikace.

V uEye kamerách najdete senzory CMOS s technologií „rolling shutter“ nebo „global shutter“ vyrobeny nejmodernějšími postupy a CCD senzory s „global shutter“. Všechny řady kamer jsou určeny jak pro barevné, tak i pro černobílé snímání požadované scény. Nejvyšší možné rozlišení kamer je 3840x2748 (10MPx) ve variantě s CMOS senzory a ve variantě s CCD senzory je maximální rozlišení 2448 x 2048 (5MPx). Novinkou v sortimentu je miniaturní GigE kamera s napájením po Ethernetu (PoE), typová řada CP. S rozměrem pouhých 29x29x41mm se jedná o jednu z nejmenších digitálních kamer s technologií napájení po Ethernetu na světě a současně umožňující přenášet velice objemná data až na vzdálenost 100m. Ihned zpočátku je nutné podotknout, že nový model kamery uEye CP kombinuje jednoduchost USB uEye kamer s vlastnostmi GigE kamer. Výsledkem je možnost připojení kamery pouze jedním kabelem a Plug & Play pro jednoduchou integraci. Pro uživatele analogových kamer je kompaktní model uEye optimálním řešením. Spojuje všechny výhody digitální technologie ve velice oblíbeném kompaktním pouzdře analogových kamer.

 GigE_uEye_CP_02_RGB

Komplexní softwarový balíček SDK, který je volně dostupný ke všem kamerám uEye, umožňuje jednoduchou integraci kamer do aplikací. Balíček je dostupný jak pro Windows, tak i pro Linux. Snímaný obraz je digitalizován přímo v kameře a přenášen do počítače bez nutnosti použití grabbovacích karet. Začlenění kamer do aplikací se provádí pomocí standardních rozhraní DirectShow, ActiveX, TWAIN nebo GEN<i>CAM. K dispozici jsou DEMO programy se zdrojovými kódy v programovacích jazycích C, C++, C# a VB.NET. Dále jsou k dispozici ovladače pro programy na zpracování obrazu, kterými jsou např. HALCON, LabView, NeuroCheck, ActivVision Tools, Vision Pro a Common Vision Blox. Všechny USB a GigE uEye kamery jsou kompatibilní, a tudíž implementace kterékoliv kamery uEye do existujících aplikací je velice jednoduchá.

Ing. Jaroslav Pěček
www.abbas.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, únor 2020

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku a software

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Turck na veletrhu Amper 2020 Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti. Přijďte se přesvědčit ve dnech 17.-20.3.2020. Hala V, stánek 2.06.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.