Nový rozměr požární detekce

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Honeywell Life Safety Austria, dodavatel systémů EPS ESSER, přichází na trh s novinkou FlexEs v oblasti elektrické požární signalizace (EPS) s názvem FlexEs. Mimo standardních aplikací v projektech EPS je tento systém určen také pro řešení požadavků řízené evakuace.

Systém FlexEs přináší nový rozměr v požární detekci. Nabízí unikátní a téměř neomezené technické možnosti. Ovládání systému probíhá prostřednictvím dotykového zobrazovacího a ovládacího panelu, který obsahuje grafický barevný displej a využívá tzv. noční design. To znamená, že jsou na čelním panelu viditelné pouze ty nápisy, které mají pro daný krok obsluhy smysl. Ostatní nápisy se aktivují až podle potřeby v jiných krocích obsluhy. Pro větší komfort obsluhy lze v tomto systému využít i volně programovatelných funkčních kláves.

esser_1

Při návrhu koncepce FlexEs se vývojáři řídili i požadavkem zpětné komunikační kompatibility se všemi předchozími typy ústředen i typy hlásičů. Mikromodulové karty pro esserbus a essernet jsou u systému FlexEs v zapouzdřeném provedení. Nespornou výhodou jejich instalace je, že mohou být vyměňovány i za provozu a pod napětím. Po jejich instalaci systém tyto moduly automaticky rozpozná a při dostupném sítovém připojení PC aktualizuje programovací okno v editoru.

Každé kruhové vedení esserbus je galvanicky odděleno, což minimalizuje problémy se zemními smyčkami. Kruhové vedení esserbus se dá libovolně SW konfigurovat jako standardní nebo s funkčností esserbus-Plus. Oproti předchozím řadám ústředen lze u FlexEs kombinovat libovolný počet standardních vedení a vedení esserbus-Plus až do maximální kapacity ústředny.

Systém FlexEs má unikátně řešenu napájecí soustavu systému, která může být osazena až třemi napájecími bloky o výkonu 150 W. Tyto bloky je možno kaskádovat a vystavět tak napájecí soustavu přizpůsobenou konkrétní aplikaci. Požadavky na vysokou funkční spolehlivost systému je možné u FlexEs zajistit dvěma plnohodnotnými CPU moduly.

esser_2

Ve srovnání se systémem EPS ESSER řady 8008 (ústředna, umožňující připojení až 40 kruhových linek po 127 hlásičích, jejíž prodej byl před několika lety ukončen) je systém FlexEs se svými maximálně 18 kruhovými linkami moderním nástupcem určeným pro řešení EPS ve velkých projektech. Kapacita tohoto systému je až 2 286 hlásičů.

Správné využití tohoto systému závisí na profesionálním využití kvalifikovaných partnerů. Z tohoto důvodu výrobce zavádí partnerský program FlexEs, u kterého klade důraz na dodržování podmínek. Těmi jsou požadavky na účast na pravidelných školeních, okamžitá dostupnost náhradních dílů, schopnost rychle odstranit závadu, odborné poradenství apod. Jen tak může být zajištěna maximální kvalita poskytovaných služeb, a to vše dohromady činí ze systému FlexEs naprostou jedničku na poli požární detekce.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cervenec 2022

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2022

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.

Najdete nás na Facebooku