Obličej – jedinečný identifikátor

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

3D biometrie obličeje poskytuje jistotu, že na konkrétní místo přišla oprávněná osoba. Svou podstatou vylučuje možnost půjčení přístupové karty jiné osobě nebo použití fotografie.

Systém Broadway 3D je prvním na světě, který je schopen provádět vizuální identifikaci osob stejně tak, jako se poznávají skuteční lidé. Identifikace trvá pouhý zlomek vteřiny. Člověk může jít nebo dokonce běžet a systém v mžiku rozpozná jeho identitu mezi desítkami, stovkami nebo i tisíci registrovanými uživateli.

detekce_obliceje

Podobně jako člověk si systém Broadway 3D „zapamatuje“ unikátní třídimenzionální model tváře uživatele. Na rozdíl od lidského vnímání dokáže tento systém rozlišit i marginální rozdíly v řádech milimetrů u takřka identických jednovaječných dvojčat. 3D detekční princip činí z tohoto systému jeden z nejpřesnějších a nejbezpečnějších identifikačních biometrických systémů.

Nejvyšší spolehlivost a bezpečnost

Broadway 3D nabízí v současnosti nejvyšší úroveň bezpečnosti přístupu. Přístup je umožněn pouze v případě, že souhlasí načtený 3D obraz s obrazem uloženým v databázi. V případě pokusu o neautorizovaný přístup umožňuje systém tento pokus zaznamenat a statisticky vyhodnotit. Broadway 3D nemůže být oklamán uživatelem pomocí propůjčeného či zcizeného identifikátoru jako v případě jiných ID médií. Toto zařízení eliminuje chybu lidského faktoru, která může nastat například v situaci, kdy je pozornost bezpečnostního pracovníka snížena díky návalu lidí u vstupního zařízení.Rychlost, plynulost a přirozenost

Kapacita kontrolního bodu Broadway dosahuje až 60 lidí za minutu i při velikosti databáze >10.000 osob. Tato vlastnost zvyšuje propustnost jakéhokoliv kontrolního místa nebo turniketu s volitelnou možností odstranění identifikačních karet a zachování vysoké úrovně bezpečnosti.

Na rozdíl od konkurenčních systémů rozpoznávání obličeje využívá systém Broadway 3D kameru nové generace, která umožňuje snímání v širokém úhlu záběru 41°, což umožňuje spolehlivě zachytit i obličej osoby s poloviční výškou dospělého člověka (dítě, vozíčkář). Současně kamera zachytává snímky rychlostí 15 fps ve stroboskopickém režimu, což umožňuje zachytit obličej například i běžící osoby. Obě tyto unikátní vlastnosti ve spojení s digitální analýzou přinášejí tyto výhody:

  • Není potřeba zastavovat před identifikační kamerou; volně kráčejte a systém zaznamená tucet obrazů Vaší tváře a provede Vaši identifikaci; pokud budete chtít, můžete i běžet.
  • Žádné problémy s výškou; stačí jeden senzor pro všechny uživatele ve výškovém rozpětí 70 cm bez potřeby požadovat po lidech, aby se před kamerou chovali nepřirozeně.
  • Díky novému rozpoznávacímu algoritmu je systém stabilní i při částečné změně vzhledu; mimika, vousy, sluneční brýle, čepice, klobouk, ochranné pomůcky.

Docházkový audit

Broadway Check Point Vám umožní automatizovat a zvýšit spolehlivost systémů pro sledování docházky zaměstnanců tím, že omezí riziko zneužití a padělání.

RTEmagicC_DSC_3192_01.jpg

Snadná integrace

Broadway Check Point je snadno a rychle integrovatelný do stávajících přístupových systémů. Není potřeba měnit stávající systém kontroly vstupu ACS nebo se zbavovat existujících identifikátorů. Každý uživatel si může zvolit konfiguraci a využití, které přesně odpovídá jeho potřebám a specifikám jeho oboru.

Bezpečnost osobních informací

Většina biometrických metod s sebou nese nutnost ukládání citlivých osobních informací. Těch, které lidé běžně nesdílejí se svým okolím (otisk prstu, obraz sítnice a duhovky oka a další). Toto vede k reálným rizikům zneužití osobních dat proti jejich vlastníkům (biometrická falzifikace pro neoprávněný přístup, výroba falza důkazů pro soudy, přístup k choulostivým zdravotním údajům).

Na rozdíl od ostatních biometrií 3D rozpoznání obličeje nepřináší žádné z těchto rizik souvisejících se zneužitím osobních identifikátorů proti jejich nositeli vzhledem k tomu, že geometrické rozměry jeho obličeje jsou „veřejnou informací“. Tyto informace jsou standardní součástí všech identifikačních průkazů s fotografií. Navíc přináší tento systém díky dynamickému 3D snímání eliminaci rizika falzifikace.

Více na www.abbas.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2022

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Monitorovací systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku