Ovladač komunikačního protokolu CAN pro rozhraní USB do těžkého průmyslu

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na trhu se objevilo nové rozhraní, které je schopné využít v nejnáročnějším prostředí, včetně prostor zatopených vodou. Robustní rozhraní je navržené tak, aby vyhovovalo potřebám inženýrů, které potřebují provádět vzdálené diagnostiky nebo řešit problémy v síti v průmyslových aplikací jako jsou, automobilový, těžební, námořní, vojenský, důlní apod.

Controller Area Network (CAN)

Jedná se o sériový komunikační protokol, který byl původně vyvinut firmou Bosch pro nasazení v automobilech. Vzhledem k tomu, že přední výrobci integrovaných obvodů implementovali podporu protokolu CAN do svých produktů, dochází k využívání tohoto protokolu i v různých průmyslových aplikacích. Důvodem je především nízká cena, snadné nasazení, spolehlivost, vysoká přenosová rychlost, snadná rozšiřitelnost a dostupnost potřebné součástkové základny.

Zprávy vysílané po sběrnici protokolem CAN neobsahují žádnou informaci o cílovém uzlu, kterému jsou určeny, a jsou přijímány všemi ostatními uzly připojenými ke sběrnici. Každá zpráva je uvozena identifikátorem, který udává význam přenášené zprávy a její prioritu, nejvyšší prioritu má zpráva s identifikátorem 0. Protokol CAN zajišťuje, aby zpráva s vyšší prioritou byla v případě kolize dvou zpráv doručena přednostně a dále je možné na základě identifikátoru zajistit, aby uzel přijímal pouze ty zprávy, které se ho týkají (Acceptance Filtering).

leaf_pro_rugged

Rozhraní Kvaser's Rugged

Rozhraní se může pochlubit lehkým, ale přesto velmi odolným materiálem odolným proti korozi díky hliníkové slitině. Polyuretanový povlak chrání zařízení krytím IP67, dále proti vibracím, nárazům a průrazům. Rozhraní je schopné pracovat v teplotních podmínkách -40°až +85°C.

K dispozici je několik modelů Leaf Light, Leaf SemiPro HS a Leaf Professional HS, které se vyznačují připojením jednoho kanálu CAN na USB rozhraní. Použití verze Leaf Light se vyznačuje nejjednodušším způsobem, jak připojit počítač k CAN sběrnici prostřednictvím USB 2.0. Zařízení je schopno časového vzorkování CAN zpráv do počtu 100 za mikrosekundu a zpracovávat až 8.000 zpráv za sekundu.

Verze Leaf SemiPro Rugged HS a Leaf Professional Rugged HS nabízejí synchronizaci času MagiSync, což umožňuje uživatelům snadné připojení několika těchto zařízení k počítači. Leaf SemiPro Rugged HS zvládá zpracovávat 15.000 zpráv za sekundu a Leaf Professional Rugged HS 20.000 zpráv za sekundu. Oba modely navíc podporují tichý režim pro analytické nástroje jako jsou AFT MARC I, ATI Apollo, ATI CANlab, ATI Vision, Kvaser CanKing a National Instruments DIAdem.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
ifm electronic - Světová jednička v oblasti průmyslové senzoriky a automatizace Pomáháme průmyslu vstoupit do digitální sféry INDUSTRY 4.0
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.