Využití SW nástroje Design Tool při vývoji a výrobě strojů!

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jednoduchá a rychlá volba vhodné kombinace servomotoru s planetovou převodovkou? Společnost Timesavers nedávno použil náš softwarový nástroj pro výběr vhodné převodovky pro nový stroj, který bude sloužit k odstraňování otřepů.

Specializovaný výrobce strojů zaměřený na povrchovou úpravu a obráběcí a dokončovací práce měl díky tomu okamžitě k dispozici všechny potřebné výkresy a 3D modely a mohl následně zaslat svůj požadavek. Společně s technickými specialisty APEX DYNAMICS pak byli schopni najít optimální řešení pro tuto aplikaci, které vyhovělo stanoveným požadavkům stroje. Design Tool je rychlým a efektivním nástrojem při hledání správné kombinace servomotoru a převodovky!

Planetové převodovky pro nově vyvíjený brusný stroj

Timesavers se obrátili na APEX DYNAMICS s otázkou vývoje nového stroje, ve kterém potřebují velmi přesné a zároveň výkonné převodovky, které mají za úkol nastavovat výškovou polohou brusného pásu a vstupního otvoru stroje. Zátěž stroje se velmi liší, protože musí být schopen operovat s pracovní šířkou od 600 mm a do 2 100 mm.

sw Design Tool 1

Pro aplikaci převodovky na nový typ dokončovací stroje byly použity high-end přímé planetové převodovky řady AB a kuželové spirálové převodovky ATB se dvěma výstupními hřídeli. Dané planetové převodovky odpovídají vysokým nárokům požadovaných ze strany společnosti Timesavers – materiálovou kvalitu a zpracování, vysokou přesnost, schopnost snášet zátěž a poskytovat vysoký výkon. Úspěšně dosahují na svých širokopásových strojích a přesných brusek kalibrované přesnosti až 0,02 mm.
Kombinaci servomotorů ve spojení s převodovkami APEX DYNAMICS je léty ověřená, jelikož již v předchozích projektech byly naše převodovky v těchto strojích úspěšně použity. Pomocí sofistikovaného online řešení je velmi jednoduché a intuitivní vybrat tu správnou kombinaci převodovky a servomotoru.

sw Design Tool 2

V APEX DYNAMICS nic netajíme!

Proto si můžete veškeré dostupné informace ihned stáhnout a zakomponovat do svého projektu – 2D výkresy, 3D modely, katalogy a další důležité informace o produktu. Užití online konfigurátoru je velmi intuitivní a to i díky manuálu, jak s celým nástrojem zacházet. Design Tool je rovněž možné použít i pro výběr přesných hřebenů a pastorků.

sw Design Tool 3

O Timesavers

APEX DYNAMICS byl kontaktován společností Timesavers, jejíž historie se datuje již od roku 1939 v Amsterodamu, jako opravna dřevoobráběcích strojů, dříve pod značkou van der Linden. Dnes se firma specializuje na výrobu a vývoj prvotřídních brusek, obráběcích a dokončovacích strojů. Díky vysoké kvalitě a míře spolehlivosti se Timesavers stala jedním z leaderů na trhu v obrábění a následného opracování materiálu (dřevo, hliník, nerezová ocel, uhlík, kompozity aj.). Timesavers působí po celém světě s výjimkou Severní Ameriky. Každý den je v provozech více jak 50 000 strojů této značky.
Timesavers byl až do roku 2000 zaměřen výhradně na zpracování dřeva a kovu. Díky postupnému vývoji byla výroba rozšířena i o stroje k odstraňování otřepů. Rozšíření portfolia se ukázalo jako velký krok kupředu, a proto od roku 2003 firma dominuje i této oblasti na trhu.
Pozoruhodným úspěchem je i vítězství prestižní ceny RED DOT Award za průmyslový design pro rok 2016. Timesavers má produkci rozdělenou do třech lokalit:

  • Minneapolis (USA) – stroje pro dřevozpracovatelský průmysl,
  • Goes (Nizozemí) – montáž a vývoj středně velkých a speciálních zařízení určených pro Heavy-Industry,
  • Tchaj-wan – výroba standartního produktového sortimentu.

S bezkonkurenčním servisem a podporou zkušených techniků z APEX DYNAMICS si tak Timesavers může bez problémů stát za vysokou kvalitou svých strojů a zaměřovat se na jejich další vývoj. Pokud se chcete dozvědět více, pak navštivte naše internetové stránky nebo se přímo obraťte na naše specialisty a to na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle +420 602 891 880.
Videa z aplikací společnosti Timesavers naleznete i v naší sekci Média – Video.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, září 2020

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.