LED osvětlení pro průmysl a interiéry

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nezastavitelný rozvoj LED svítidel pociťuje nejen snad každá česká domácnost, ale delší dobu zasahují také do průmyslových prostorů napříč celým spektrem průmyslového odvětví. Je tedy logické, že progresivní společnosti, které svítidla vyrábějí, transformují svoji výrobu se stále větším zaměřením na produkci LED svítidel.

Prioritou je tato situace i pro tradičního českého výrobce svítidel, společnost TREVOS, a.s. S produkcí LED svítidel začali v srdci Českého ráje již v roce 2011. Tehdy došlo k úpravě celosvětově úspěšného trubicového svítidla PRIMA, které se vyrábí již od roku 2007.
Svítidlo PRIMA LED se tak stalo základním kamenem pro další vývoj LED svítidel v TREVOS. Vzhledem ke stále se zvyšujícím požadavkům, zejména na krytí svítidla, nárazuvzdornost, životnost a maximální teplotu prostředí, bylo v TREVOS vyvinuto koncem roku 2013 nové svítidlo s názvem FUTURA. ,,FUTURA je LED svítidlo, které kompletně nahrazuje trubicové svítidlo PRIMA a díky inovativnímu hliníkovému žebrování na zadní straně svítidla je jako jedno z mála průmyslových LED svítidel na trhu možné použít do teploty okolí až 45°C při krytí IP66,, vyzdvihuje vedoucí oddělení vývoje v TREVOS, Ing. Michal Opočenský. Dalšími přednostmi jsou u svítidla FUTURA ABS odolnost proti parám čpavku, louhů, zásaditých sloučenin a hydrolýz aj.
Díky ventilační ucpávce eliminující přítomnost kondenzačních par je jedna z variant svítidla FUTURA (VP) vhodná do venkovních prostorů bez přístřešku. FUTURA poskytuje konstantní světelný tok i při teplotě – 20°C při zachování standardního krytí u IP66.

led prumysl 1
Zájem trhu o nová LED svítidla byl od jejich uvedení na trh tak překvapivý, že se TREVOS okamžitě pustil do inovace dalších svítidel ze své osvědčené výrobní řady lineárních svítidel a na začátku roku 2015 představil nerezové a kovové svítidlo PERUN LED a TITAN LED s difuzorem ze skla.
PERUN LED s upraveným tepelně tvrzeným bezpečnostním sklem s translucentní úpravou zabraňující oslnění v případě přímého pohledu do svítidla. PERUN LED se základnou s nerezového plechu, s krytím IP 65 a maximální teplotou okolí až 35°C odolává deformaci, vniknutí prachu, tryskající vodě i chemicky agresivnímu prostředí a je tedy vhodný pro průmyslové vnitřní i venkovní zastřešené prostory, dopravní terminály, zemědělské objekty, a laboratoře bez nebezpečí výbuchu plynů, prachů
a hořlavých par. PERUN LED se vyrábí v široké škále výkonnostních typů a v nabídce je i s bezpečnostní fólií PERUN LED SF.

led prumysl 2
TITAN LED je robustní svítidlo s translucentním tepelně tvrzeným bezpečnostním, chemicky odolným sklem v krytí IP 54 s maximální teplotou okolí až 35°C a světelným tokem až 25840 lumenů. ,,TITAN LED je vzhledem k vysokému světelnému toku jedno z mála LED svítidel vhodné pro rozsáhlé provozy s vysokými stropy,, doplňuje Opočenský. U obou novinek je možné základní modely doplnit řadou doplňků, mezi které patří řízení DALI nebo DIM. Napaječ DALI je mimo jiné možné naprogramovat na konstantní světelný tok po celou dobu životnosti (CLO), která představuje 50 000 hodin/L70B50 (pro všechna LED svítidla TREVOS) oproti 16 000 hodin v případě výbojkových svítidel. Dále možnost dodání ve stmívatelném či nouzovém provedení, nebo také s pohybovým senzorem.
Produktovou řadu průmyslových svítidel doplňují interiérová LED svítidla BELTR LED a LINEA LINE taktéž z vlastní produkce společnosti TREVOS. Místem jejich určení jsou převážně školy, nemocnice, knihovny, sanitární prostory, kanceláře aj. Díky své vysoké světelné účinnosti a nízké spotřebě elektrické energie jsou ideální náhradou svítidel s fluorescentními trubicemi.

led prumysl 3
Mezi konkurenční přednosti celé produkce LED svítidel TREVOS patří nejen použití nejnovější elektro výbavy včetně LED modulů od renomovaných výrobců PHILIPS a OSRAM, ale také řada LED modulů TREVOS. K napájení LED modulů dochází pomocí proudového napáječe, který splňuje bezpečné napětí do 60 V. Výhodou je i možnost jednoduché výměny LED modulů a driverů. Levná, dovážená svítidla tuto možnost zpravidla nemají a případná výměna celého svítidla je spojena s mnohem vyššími náklady. Podobné je to i u normy fotobiologické bezpečnosti pro osoby s citlivostí na UV a modrou složku spektra. Tuto normu splňují taktéž všechny LED moduly instalované do svítidel TREVOS.
TREVOS klade ve velké míře důraz na ekologii a nově má zaveden systém environmentálního managementu dle normy ISO 14001:2004. Veškeré odpady vznikající při výrobě jsou tříděny, recyklovány a likvidovány dle zákona o odpadech.
V případě zájmu o doplňující informace můžete navštívit internetové stránky výrobce www.trevos.cz nebo si můžete prohlédnout a osahat svítidla TREVOS u příležitosti veletrhu AMPER ve dnech 24 - 27.3 v Brně na stánku P 6.25.

logo trevos

TREVOS, a. s.
Nová Ves 34, 511 01 Turnov
Tel.: +420 481 363 347
Fax: +420 481 624 112
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.trevos.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku