Zvýšení efektivnosti při výrobě rozvaděčů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Oblast konstrukce rozvaděčů čelí v současné době různým výzvám, jako jsou tlaky na termíny a náklady, rostoucí digitalizace, stále se měnící standardy a směrnice, stejně jako zvyšující se tlak na inovace.

Společnost Siemens je zkušený partner při návrhu a výrobě rozvaděčů, ať už se jedná o rozvaděče pro rozvod elektrické energie nebo rozvaděče pro stroje a výrobní zařízení. Nabízí jedinečné produktové a systémové portfolio, které pokrývá celý životní cyklus výroby od designu a výroby až po servis. Podporuje průmyslové firmy na jejich cestě k digitalizaci. Díky komplexnímu přístupu a dlouholetým odborným znalostem pomáhá zvýšit jejich dlouhodobou konkurenceschopnost.

Efektivní spínání, ochrana, řízení a monitorování motorů

Výroba musí být v dnešní době flexibilnější a rychleji reagovat na požadavky trhu. Trend digitalizace zvyšuje tlak na průmysl. Jaké technologie by měly být použity pro spouštění a monitorování motorů? Existuje nějaký návod pro efektivnější plánování rozvaděčů a zároveň v souladu s normami?

efektivnost vyroba rozvadecu 1
Odpověď spočívá v perfektní kombinaci vhodných spínacích přístrojů. Díky kombinačním možnostem modulární řady Sirius lze vytvořit individuální řešení pro konkrétní aplikaci. Výhoda modulárního systému spočívá v modulárním návrhu ve všech velikostech, v soustředěné funkčnosti zařízení pro velké množství aplikací a v podpoře plánování v souladu s normami. To zjednodušuje všechny procesy a urychluje plánování.
Bez ohledu na to, jaký stroj je projektován, modulární systém Sirius pokrývá všechny aplikace pro spínání, ochranu, spouštění a monitorování motorů. Ať už se jedná o standardní nebo extrémní aplikaci nebo motory v třídách účinnosti IE3/IE4, Sirius pokrývá všechny požadavky. Spínací a jisticí přístroje systému Sirius nabízejí nejvyšší poměr výkonu k velikosti, což šetří cenné místo v rozvaděči. Komponenty Sirius jsou vždy v souladu s platnými normami a splňují nejnovější požadavky na trhu.

Zcela inovovaný systém Sirius

Modulární systém Sirius představuje jeden systém, který pomůže vyřešit veškeré úkoly při spínání průmyslových zátěží, od stykačů, stykačových kombinací a softstartérů po elektronické spínací přístroje pro časté spínání odporových zátěží nebo motorů.
Modulární systém Sirius nabízí na trhu největší dostupné portfolio spínacích přístrojů s více než 50 000 testovanými a schválenými kombinacemi. K dispozici je zcela nová generace spínacích, jisticích a monitorovacích přístrojů v sedmi velikostech až do 250 kW/400 V. Inovovány byly všechny přístroje pro motorové vývody do 500 A, jako jsou jističe motorů 3RV2, výkonové stykače 3RT2, pomocné stykače 3RH2, polovodičové stykače 3RF3, tepelná a elektronická nadproudová relé 3RU3 a 3RB3.
Výhoda modulárního systému spočívá v modulárním uspořádání komponentů napříč všemi velikostmi. Všechno pasuje dohromady. Modulární systém Sirius kombinuje digitální plánování s implementací standardu podle požadavku, bez ohledu na aplikaci nebo umístění kdekoliv na světě. Komplexní nástroje pro plánování, odborné poradenství a testované kombinace produktů usnadní přechod z digitální do skutečné konstrukce rozvaděče.
Osvědčené vlastnosti systému Výhoda systému spočívá v jeho modulární konstrukci ve všech velikostech. Pomocí funkčních modulů pro AS-i a IO-Link se redukuje kabeláž a snižují se nároky na prostor. Zpětná vazba ze spotřebičového vývodu zajišťuje vyšší míru transparentnosti procesu a také spojení s energetickými systémy. Různé monitorovací funkce a preventivní údržba zvyšují dostupnost zařízení.

efektivnost vyroba rozvadecu 2

Efektivní plánování a inženýrství

Každá konstrukční kancelář má různé požadavky, každý trh má různá pravidla a každý projekt má různé pracovní postupy. Proto je důležité reagovat pružně a dynamicky.
Digitalizační řešení Siemens nabízí projektantům rozvaděčů celou řadu výhod při plánování a inženýrství. Komplexní data včetně 3D modelů a maker pro přední CAE systémy umožňují jednoduché a bezchybné plánování a systémovou dokumentaci (www.siemens.com/cax). Komponenty modulárního systému Sirius jsou standardizovány, testovány na extrémní provozní podmínky a mohou být proto použity po celém světě pro všechny aplikace. Navzájem harmonizovaná řešení jsou k dispozici také v kombinaci s frekvenčními měniči. Výběr přístrojů Sirius usnadňuje katalog IndustryMall (www.siemens.com/industrymall). Optimálním konfiguračním nástrojem je TIA Selection Tool (www.siemens.com/tst), který umožňuje konfigurovat jak spínací a jisticí přístroje Sirius, tak řídicí systémy Simatic, panely HMI, motory a pohony, napájecí zdroje Sitop, přístroje pro rozvod energie nn a další.

efektivnost vyroba rozvadecu 3

Digitální dvojče

Digitální dvojče a bezproblémová integrace výběrových a inženýrských nástrojů jsou základem pro automatizované a efektivní pracovní postupy. Pro inženýring musí být produkty vybrány pouze jednou, například v nástroji TIA Selektion Tool. Digitální dvojče je přes rozhraní předáno dál do všech následujících kroků, např. do prostředí TIA Portal nebo elektrického návrhu, například v nástroji CAE. To vede k výrazně kratším vývojovým cyklům strojů nebo rozvaděčů.
Řada přístrojů využívá také otevřenou cloudovou platformu MindSphere od společnosti Siemens, systému pro analýzu dat, konektivitu, nástroje pro vývojáře, aplikace a služby. Ten umožňuje připojit stroje k různým aplikacím přes cloud - digitální a reálný svět se spojují. Příkladem je systém řízení motorů SIMOCODE pro, kde se přenášejí data a diagnostické údaje do systému MindSphere pomocí otevřeného protokolu OPC UA.

efektivnost vyroba rozvadecu 4

Modulární systém Sirius zahrnuje široké portfolio průmyslové spínací techniky pro spínání, ochranu, monitorování a spouštění motorů a zařízení. Tento vysoce flexibilní modulární systém spínacích zařízení šetří místo, rychle se sestavuje a zapojuje a splňuje všechny standardy, takže rozvaděče lze snadno a bez stresu plánovat i stavět.

Vždy aktuální a v souladu s mezinárodními standardy a směrnicemi

Společnost Siemens je členem řady normalizačních komisí a sdružení a nabízí tak své dlouholeté zkušenosti s tím, jak implementovat standardy a pokyny v každodenní práci (viz odkazy kliknutím na obrázky).

efektivnost vyroba rozvadecu 5

Evropské směrnice
Zjistěte, jak můžete s vašimi průmyslovými rozvaděči bezpečně splnit nejdůležitější směrnice EU, jako jsou směrnice o nízkém napětí a EMC.

efektivnost vyroba rozvadecu 6

Normy pro severní Ameriku
Striktní zákony o odpovědnosti za výrobek vyžadují důkladnou znalost standardů pro navrhování a sestavení rozvaděčů pro severní Ameriku. Další informace o normách UL, NFPA, NEC a CSA najdete zde.

efektivnost vyroba rozvadecu 7

Mezinárodní normy IEC
IEC 60204-1 je přední normou pro konstrukci rozvaděčů pro stroje.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2023

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
METRA BLANSKO zakázková výroba dle požadavků zákazníka AC a DC voltmetry a ampérmetry, otáčkoměry, vysokonapěťové děliče, převodníky elektrických veličin, proudové transformátory, revizní přístroje, multimetry, bočníky, kalibrace a servis. S přístroji Metra můžete spolehlivě měřit dalších 100 let.

Oblíbené normy

Najdete nás na Facebooku