SINEMA Remote Connect – platforma pro vzdálený přístup k PLC a jiným průmyslovým technologiím

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Snadný vzdálený přístup pro teleservis a vzdálenou údržbu SINEMA Remote Connect vám poskytne pohodlný a bezpečný přístup ke vzdáleným výrobním linkám nebo strojům, i když jsou integrovány do jiných sítí.

Snadné, pohodlné a bezpečné

SINEMA Remote Connect – platforma pro správu vzdálených sítí – je serverová aplikace, která umožňuje jednoduchou správu tunelových spojení (VPN) mezi centrálou, servisními techniky a instalovanými stroji nebo závody.

Hlavní výhody:

 • pouze jedna veřejná a fixní IP adresa pro server, obvykle stávající připojení firmy
 • možnost provozu i ve virtualizovaných prostředích, nulové náklady na vlastní hardware serveru
 • centrální správa a administrace VPN spojení
 • centralizovaná aktualizace firmwarů všech SCALANCE S a M komponent
 • jednoduchý management všech uživatelů (servisních techniků)
 • žádné měsíční/roční poplatky za provoz serveru ani jiného hardwaru
 • SINEMA Remote Connect server ve správě pouze zákazníka -> nesdílí firemní data s třetími stranami
 • Dedicated Device Access – omezení uživatelů k jednotlivým IP adresám za SCALANCE S/M dle přístupových oprávnění
 • možnost instalace již na stávající IT hardware (nebo také na průmyslový počítač v technologii – dle volby zákazníka)
 • možnost vzdáleně přidat i nové zařízení v továrním nastavení nebo zařízení po resetu nastavení

 SINEMA Remote Connect 2023 1

SINEMA Remote Connect na první pohled

Navázání připojení pro zabezpečený vzdálený přístup je velmi snadné. Servisní technik a stroj, který má být servisován, vytvoří samostatná připojení k serveru SINEMA Remote Connect, kde je identita účastníků určena výměnou certifikátů. Teprve poté je povolen vzdálený přístup ke stroji. Všechny licence a softwary připojených klientů jsou spravovány centrálně. REST-API umožňuje automatizaci pravidelně prováděných úkolů a usnadňuje správu velkých instalací.

Vzdálený přístup k PLC pro OEM i koncové zákazníky

Velkou výhodou je, že technik nebo dodavatel mohou přistupovat vzdáleně ke strojům a linkám, jako by byli přítomni přímo u nich. K PLC se lze vzdáleně připojit s TIA portálem a provádět veškeré změny a nastavení – měnit konfiguraci, nahrát nový program a podobně. Vzdáleně se technik může připojit i ke strojům, které mají shodné síťové nastavení a shodný program. To je umožněno díky funkcionalitě 1:1NAT ve VPN.
Spojení se SINEMA Remote Connect lze vytvořit prostřednictvím bezdrátové komunikace, DSL nebo existující privátní sítě. Nabízíme komplexní portfolio průmyslových routerů SCALANCE pro připojení ke vzdáleným sítím.

Návody: Snadná konfigurace vzdáleného přístupu pomocí VPN

SINEMA Remote Connect – nastavení serveru
SINEMA Remote Connect Server je základem pro vzdálený přístup ke vzdáleným strojům a závodům prostřednictvím VPN. Zde se naučíte, jak nakonfigurovat a zprovoznit server ve virtuálním stroji v několika krocích.

SINEMA Remote Connect – nastavení klientů
Nastavení klientů SINEMA Remote Connect je velmi snadné. Zde uvidíte, jak na to. Na začátku je užitečné nastavit koncept chytré skupiny. Koordinuje komunikační vztahy a přístupová práva všech účastníků a usnadní vám práci. Následně se dozvíte, jak se vytvářejí uživatelé a koncová zařízení pro realizaci vzdáleného přístupu přes VPN.

Vzdálenou správu lze otestovat i „na stole“ díky startovacím balíčkům. Pokud byste potřebovali jakoukoliv technickou pomoc s výběrem, můžete se na nás obrátit na níže uvedených kontaktech.
Navštivte nás ve dnech 10.–13. 10. 2023 na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, kde se můžete těšit, mimo jiné, na představení vzdálené správy.
Pro více informací navštivte webové stránky: www.siemens.cz/sinemarc

Siemens, s.r.o.
Siemensova 1, 155 00 Praha
Tel.: +420 734 424 702
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.siemens.cz/sinemarc

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku