Systémy pro protahování kabelů firmy CANFOR

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Vedle komponentů do elektrických rozvaděčů (TELE-Haase, Carlo Gavazzi), napájecích a záložních zdrojů (SPower, ADEL SYSTEM) zastupuje firma Kučera – Spínací technika s.r.o. na našem i slovenském trhu značky CANFOR a ROLL..PROFI, specializující se na protahovací systémy kabelů.

Logo CANFOR patří renomované italské firmě stejného jména, která se již řadu let zabývá vývojem a výrobou protahovacích systémů pro elektrické instalace. Sortiment firmy je velmi rozsáhlý a zahrnuje kromě různých protahovacích per z různých materiálů i řadu užitečných pomůcek pro usnadnění pokládání vedení všech druhů – od optických kabelů až po silové vodiče největších průměrů.

kucera_prutahy_1

Pro tyto vodiče až do průměru 24 cm jsou určeny pera s jádrem z oceli nebo skelného vlákna, které jsou k dispozici v délkách až do 250 m. Standardním příslušenstvím těchto per jsou vyměnitelné koncovky pro usnadnění protažení pera či uchycení taženého kabelu. Užitečnou pomůckou pro tažení jsou ocelové samosvěrné punčochy v různém provedení a s volitelným zakončením podle provedení záchytného oka. Pera v takovýchto délkách se samozřejmě dodávají na kovových odvíječích, které jsou podle potřeby a velikosti pera vybaveny pojezdovými kolečky pro snadnější manipulaci.

S nejzajímavější nabídkou však firma CANFOR přichází v oblasti domovních instalací. Široká paleta nabídky materiálů a provedení per je využitelná jak pro běžnou instalaci příp. i instalaci inteligentních sběrnicových systémů, tak i např. pro montáž internetu, zabezpečovacích, požárních, kamerových systémů atp. Svoje uplatnění naleznou i v datových rozvodech.

kucera_prutahy_2

Jako první a jediná přišla firma CANFOR s naprosto novou technologií v konstrukci protahovacích per. Typ 176, jak zní obchodní název patentovaného pera, je vyroben z kroucených polyesterových přaden v plastu. Díky této technologii si pero zachovává při dostatečné tuhosti libovolnou ohebnost, čímž je eliminována lámavost vyskytující se u per s laminátovým jádrem stejných průměrů. Při pevnosti v tahu vyšší než u ocelových per je tento typ velice odolný a mnohokrát se osvědčil jako spolehlivý pomocník. Vzhledem ke šroubovicému povrchu a systému výměnných koncovek, které jsou v příslušenství pera, je i jeho průchodnost extrémně vysoká. K pohodlné práci s perem přispívá i pevný plastový naviják sloužící současně i pro uložení koncovek.

Přínosem firmy CANFOR je i konstrukce navíjecího pouzdra pro laminátové pero typu 161. Pouzdro je koncipováno tak, že jak pro odvíjení, tak i pro navíjení pera stačí pouzdrem pouze otáčet a pero se samo odvíjí resp. navíjí štěrbinou po jeho obvodu.. I tato pera jsou zakončena závitem M4 resp. M5 s vyměnitelnými koncovkami jednak pro usnadnění průchodnosti – kladka či kulička na pružině, jednak pro uchycení taženého vodiče – lanková či ocelová očka na pružině nebo na krátkém ocelovém lanku. Největší popularitu si však získaly samosvěrné ocelové punčošky, které jsou k dispozici již pro kabely od průměru 4 mm. Práce s těmito vyměnitelnými punčoškami je velice pohodlná, rychlá a bezpečná.

kucera_prutahy_3

Firma Lübbering se více než na protahování specializuje na odvíječe vodičů a cívek, kde nabízí široký sortiment odvíječů pro všechny druhy kabelů – od datových až po největší silové.

Pro domovní instalace je určen špičkový produkt firmy – skládací odvíječ VARIO CLOU. Při vlastní hmotnosti 8 kg má nostnost 80 kg a průměr nosiče 750 mm. Systém jednoduchého složení celého odvíječe do válcového tvaru umožňuje jeho jednoduchý transport na libovolné místo na stavbě.

Pro odvíjení cívek nabízí firma Lübbering systém odvíječů ORIGINAL. Výměnou válců do různých pozic umožňuje tento systém přizpůsobení odvíječe pro různé velikosti cívek.

Pro velké kabelové bubny má firma k dispozici odvalovací podložky s různou nosností i hydraulické zvedáky až do nosnosti 6t.

Z uvedeného stručného přehledu je patrné, že v popředí zájmů obou firem je snaha nabídkou vhodných pracovních pomůcek co nejvíce usnadnit práci svých zákazníků.

Bližší informace o sortimentu je možné získat ve firmě KUČERA – Spínací technika - na adrese uvedené v inzerátu nebo na webových stránkách www. spinacitechnika.cz.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.

Najdete nás na Facebooku