Jednomodulový “chráničojistič” i jako přepěťová ochrana

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zřejmě dobře víte, že firma BONEGA úspěšně dodává na trh miniaturizovaný proudový chránič s nadproudovou ochranou (“chráničojistič”) v rozměrech běžného jednomodulového jističe.

Přístroj je dodáván v chráničové konstrukci jak typu “AC”, tak i “A”. Z toho vyplývá nejen úspora místa, ale díky příznivé ceně i možnost ideálního rozdělení jištění do více obvodů.

Co však možná nevíte je i jeho schopnost sehrát v elektrickém obvodu AC 230 V roli přepěťové ochrany (stupeň D).

Jak je toho dosaženo?

V přístroji je implementován malý varistor.

Jakou schopnost varistor má?

Jde o varistor, který zvládá dříve popisovaný stupeň “D” nově označován jako stupeň III. Nenahradí pochopitelně stupeň II či dokonce stupeň I, ale jistě ochrání spotřebiče před malým přepětím.
Pokud navíc takovému elektrickému obvodu předchází stupeň I a stupeň II, tak se tímto přístrojem docílí velmi spolehlivé napájení.
V obvodech chráněných proudovým chráničem s nadproudovou ochranou BONEGA tedy není nutná přepěťová ochrana typu D (III).

chranicojistic bonega 2020 1

Jednomodulové chráničojističe jsou k dispozici i v aplikaci Návrh rozvaděče.cz

Oblíbená aplikace dostupná na adrese www.navrh-rozvadece.cz umožňuje samozřejmě do rozvaděčů přidat i chráničojističe BONEGA. Snadno tak získáte veškerou dokumentaci včetně výrobního štítku s QR kódem pro rychlou úpravu rozvaděče v budoucnu.

Mohlo by vás také zajímat ...

BONEGA, spol. s r.o.
Sudoměřice 547
696 66 Sudoměřice nad Moravou
Tel: +420 518 335 216
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.bonega.cz/elektro

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku