Jednomodulový “chráničojistič” i jako přepěťová ochrana

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zřejmě dobře víte, že firma BONEGA úspěšně dodává na trh miniaturizovaný proudový chránič s nadproudovou ochranou (“chráničojistič”) v rozměrech běžného jednomodulového jističe.

Přístroj je dodáván v chráničové konstrukci jak typu “AC”, tak i “A”. Z toho vyplývá nejen úspora místa, ale díky příznivé ceně i možnost ideálního rozdělení jištění do více obvodů.

Co však možná nevíte je i jeho schopnost sehrát v elektrickém obvodu AC 230 V roli přepěťové ochrany (stupeň D).

Jak je toho dosaženo?

V přístroji je implementován malý varistor.

Jakou schopnost varistor má?

Jde o varistor, který zvládá dříve popisovaný stupeň “D” nově označován jako stupeň III. Nenahradí pochopitelně stupeň II či dokonce stupeň I, ale jistě ochrání spotřebiče před malým přepětím.
Pokud navíc takovému elektrickému obvodu předchází stupeň I a stupeň II, tak se tímto přístrojem docílí velmi spolehlivé napájení.
V obvodech chráněných proudovým chráničem s nadproudovou ochranou BONEGA tedy není nutná přepěťová ochrana typu D (III).

chranicojistic bonega 2020 1

Jednomodulové chráničojističe jsou k dispozici i v aplikaci Návrh rozvaděče.cz

Oblíbená aplikace dostupná na adrese www.navrh-rozvadece.cz umožňuje samozřejmě do rozvaděčů přidat i chráničojističe BONEGA. Snadno tak získáte veškerou dokumentaci včetně výrobního štítku s QR kódem pro rychlou úpravu rozvaděče v budoucnu.

Mohlo by vás také zajímat ...

BONEGA, spol. s r.o.
Sudoměřice 547
696 66 Sudoměřice nad Moravou
Tel: +420 518 335 216
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.bonega.cz/elektro

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cerven 2021

ElektroPrůmysl.cz, červen 2021

Číslo je zaměřené na identifikační systémy, trafostanice, transformátory a zabezpečovací techniku.

Zajímavé odkazy

Měřicí a regulační technika Ucelená nabídka měřicí a regulační techniky pro výrobce a distributory elektrické energie, spotřebitele elektrické a jiných energií, výrobce elektrických a dalších zařízení, která tuto techniku využívají.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.

Najdete nás na Facebooku