Návrh rozvaděče.cz nově umožňuje kombinovat přístroje od všech předních výrobců

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Již přes 4000 rozvaděčů bylo nakonfigurováno v online aplikaci Návrh rozvaděče.cz (www.navrh-rozvadece.cz).

Díky skutečnému fyzikálnímu výpočtu tepelného zatížení a okamžitému vygenerování dokumentace včetně výrobního štítku tak již aplikace ušetřila elektrikářům tisíce hodin a přispěla k vyšší bezpečnosti elektroinstalací. Každý výrobní štítek navíc obsahuje QR kód, který umožňuje přes mobilní telefon okamžitě načíst dokumentaci k danému rozvaděči přímo v terénu. Aby byla aplikace ještě užitečnější, přináší její autoři hned několik zásadních změn.

Přístroje a skříně od všech předních výrobců

Přestože by si to výrobci přístrojů přáli, v praxi často není možné složit rozvaděč jen z jedné značky přístrojů. Z technických důvodů nebo kvůli přáním zadavatele je nutné kombinovat přístroje různých značek. Aplikace Návrh rozvaděče.cz s touto možností počítá a umožňuje nově získat dokumentaci k rozvaděčům složených z přístrojů od všech předních výrobců včetně firmy ABB, BONEGA, EATON, OEZ a další.

navrhrozvadece 2019 4

Získání dokumentace, k již existujícímu rozvaděči

Díky velké databázi přístrojů a kombinaci různých značek je možné v aplikaci nakonfigurovat rozvaděč přesně dle již existujícího rozvaděče v terénu. Aplikace automaticky provede fyzikální výpočet tepelného zatížení a pokud je vše v pořádku, vygeneruje aplikace výrobní štítek a veškerou potřebnou dokumentaci dle platných norem. Vše tak lze vyřešit za pár minut.

Získání výrobního štítku po úpravě rozvaděče

Obdobně jako v předchozím bodě lze v aplikaci Návrh rozvaděče.cz nakonfigurovat již existující rozvaděč, i když nebyl v aplikaci původně vytvořen, a provést potřebné úpravy jako například výměnu značky jističe, přidání dalšího přístroje atd. Obratem tak získáte nový výrobní štítek tentokrát již s QR kódem a veškerou platnou dokumentací. Díky QR kódu je možné v budoucnu přes mobilní telefon načíst dokumentaci k danému rozvaděči, provést v aplikaci Návrh rozvaděče.cz pouze potřebné úpravy bez nutnosti nakonfigurovat celý rozvaděč od znovu. Získáte tak snadno novou dokumentaci včetně nového výrobního štítku.

navrhrozvadece 2019 2

Ukládání rozpracovaných rozvaděčů a možnost kopírování již existujících

Nově je také možné se přihlásit do aplikace pomocí jména a hesla. Díky tomu mohou uživatelé ukládat i rozpracované rozvaděče a dokončit je později. Dokumentace, k již Vámi vytvořeným rozvaděčům je trvale uložena a je možné ji stáhnout i kdykoliv v budoucnosti. Lze také snadno zkopírovat již Vámi vytvořený rozvaděč, provést drobné úpravy, a získat tak dokumentaci bez nutnosti vytvářet celý rozvaděč znovu.

Změna názvu aplikace

V souvislosti s novými funkcemi došlo ke změně jména aplikace z Ověření návrhu.cz (www.overeni-navrhu.cz) na Návrh rozvaděče.cz (www.navrh-rozvadece.cz). Všechny existující QR kódy a odkazy na výrobních štítcích zůstávají funkční. Změna jména také otevírá do budoucna možnost vygenerování dokumentace i podle jiných norem než jen dle "Ověření návrhu" podle ČSN EN 60439-3, ale např. dle normy pro "Krabice a úplné kryty" podle ČSN EN 60670-24.

navrhrozvadece 2019 1

Ještě jste aplikaci Návrh rozvaděče nevyzkoušeli?

Zde je přehled hlavních výhod:

 1. Velmi široké možnosti kombinací přístrojů včetně unikátních „chráničojističů BONEGA“ jen v jednom modulu, přepěťových ochran apod.
 2. Nevnucuje konkrétní značku rozvaděčových skříní ani přístrojů. Sortiment skříní (nyní přes 750 typů) i přístrojů lze i na základě Vašich požadavků neustále rozšiřovat.
 3. Skutečný fyzikální výpočet tepelného zatížení při daném zapojení přístrojů, podle kterého jsou nabídnuty pouze odpovídající skříně. Máte tak vždy jistotu, že nehrozí nebezpečí požáru kvůli tepelné zátěži.
 4. Automaticky vyplněná, vždy platná dokumentace. Vaše rozvodnice tak nebude při revizi nikdy zbytečně zamítnuta. Jediné, co je v rámci administrativy nutné provést, je vyplnění protokolu o kusovém ověření, ke kterému obdržíte navíc podrobné pokyny. Ostatní dokumentaci stačí jen podepsat.
 5. Díky výrobnímu štítku s QR kódem může revizní technik nebo elektrikář přímo v terénu načíst dokumentaci k danému rozvaděči.
 6. Není třeba stahovat žádný program, vše funguje přímo v prohlížeči.
 7. Jediný systém, který vyřeší také případy kdy:
  – Přijdete, k již zabudovanému prázdnému rozvaděči na stavbě
  – Budete upravovat rozvaděč a potřebujete novou dokumentaci
 8. Vše, co lze odvodit, aplikace sama odvodí. Celý proces trvá obvykle jen cca 10-15 minut. Aplikace se neptá na žádné zbytečné údaje.
 9. Platnost pro celé EU

Systém lze nezávazně vyzkoušet na adrese www.navrh-rozvadece.cz. Pokud vygenerovanou dokumentaci nakonec nepoužijete, nic se neděje.

navrhrozvadece 2019 3

Cena

Cena za vygenerování dokumentace se odvíjí od počtu zabraných modulů v rozvaděči. Moduly zabrané přístroji BONEGA jsou zdarma. Dokumentace k rozvaděčům složených pouze z přístrojů BONEGA je tedy vždy zdarma. Platbu lze provést bankovním převodem i platební kartou.

Více informací naleznete na www.navrh-rozvadece.cz

BONEGA, spol. s r.o.
Sudoměřice 547
696 66 Sudoměřice nad Moravou
Tel.: +420 732 834 610
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.bonega.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cerven 2021

ElektroPrůmysl.cz, červen 2021

Číslo je zaměřené na identifikační systémy, trafostanice, transformátory a zabezpečovací techniku.

Zajímavé odkazy

Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
Měřicí a regulační technika Ucelená nabídka měřicí a regulační techniky pro výrobce a distributory elektrické energie, spotřebitele elektrické a jiných energií, výrobce elektrických a dalších zařízení, která tuto techniku využívají.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.

Najdete nás na Facebooku