Abox XT SL jako všestranná ochrana proti vlhkosti

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Venkovní instalace představují pro kryty elektrických zařízení zvláštní výzvu. Patří mezi ně UV záření, extrémní teploty, prach, mechanické a chemické namáhání nebo vlhkost. Zejména ta nemá šanci u rozbočovačích krabic Abox XT SL od společnosti Spelsberg.

Díky technologii lité pryskyřice jsou chráněny před vodou i při ponoření a nabízejí maximální flexibilitu a pohodlí díky použití bezšroubových svorek WAGO.

Společnost Spelsberg navrhla své výrobky iQ pro vysoké nároky náročného průmyslového a venkovního prostředí. Značka iQ, která znamená "Industry Quality", označuje aplikace se zvláštními nároky na materiál. Vysoce kvalitní výrobky trvale odolávají zatížení způsobenému vnějšími vlivy a přesvědčují mimo jiné svou odolností proti povětrnostním vlivům se stupněm krytí až IP 68 a odolností proti nárazu až IK 09.

Žádná šance pro vlhkost

Řada iQ zahrnuje také rozbočovací krabici Abox XT SL. Díky použité technologii lité pryskyřice je vhodným řešením pro extrémní aplikace, například v záplavových oblastech, v mycích a přístavních zařízeních, stejně jako v tunelech nebo v zemi. Po vylití se do vnitřní instalace nedostane žádná vlhkost. Ani tvorba kondenzující vody v místech instalace s vysokou vlhkostí nebo silně kolísajícími teplotami nepředstavuje riziko.

Abox XT S 2022 1
Abox XT SL se již osvědčil a je certifikován podle norem DIN EN 60529 s 168H v hloubce 15 metrů, DIN EN 60670 a DIN VDE V 0606-22-100.

Abox XT S 2022 2

Bezšroubové a bezpečné

Je vybaven bezšroubovými svorkami WAGO. Během dvanáctiměsíčního rozsáhlého testu bylo ve spolupráci se společností WAGO testováno zalévací řešení ve spojení se svorkovnicemi a byla zjištěna jejich vhodnost, aniž by byla ohrožena bezpečnost kontaktů. Společnost Spelsberg je tak v současné době jediným výrobcem, který má kompletní řešení s bezšroubovými svorkovnicemi WAGO certifikovanými VDE. Jedná se o připojovací svorkovnice řady WAGO 221 v kombinaci s Abox-i a licí pryskyřicí od společnosti Spelsberg. S certifikací podle DIN VDE V 0606-22-100 tak Abox XT SL představuje novinku na trhu.

Abox XT S 2022 3

Kromě toho je následná výměna šroubových svorek v již instalovaných modelech Abox XT s držáky svorek se svorkami WAGO možná bez větší námahy, protože původní licí pryskyřici lze snadno odstranit a nahradit. Rozbočovací krabice je k dispozici ve čtyřech verzích se jmenovitými průřezy 2,5 mm², 4 mm² a 6 mm².

Abox XT S 2022 4
V dílenském videu pro Abox XT SL, které je k dispozici na kanálu YouTube společnosti Spelsberg a na adrese www.spelsberg.de/workshop, výrobce podrobně a krok za krokem představuje rozvodnou skříň z řady iQ při její aplikaci.

Abox XT S 2022 5

Spelsberg spol. s r.o.
Věštínská 1611/19, 150 00 Praha
Tel: +420 257 313 188
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.spelsberg.cz

Společnost Spelsberg je lídrem na trhu s elektroprůmyslem s 118 roky zkušeností v oblasti elektroinstalační techniky a výroby skříní.
Navíc je společnost Spelsberg známa jako kompetentní poradce, co se týče řešení náročných dotazů na téma skříní.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2022

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Monitorovací systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku