UPS Eaton 93PS

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

UPS Eaton 93PS zvedá úroveň škálovatelnosti, odolnosti, bezpečnosti a energetické účinnosti na vyšší stupeň a díky nejnižším celkovým nákladům (TCO), maximální pohotovosti a provozuschopnosti je ideální volbou pro klíčové aplikace do výkonu 40 kW.

Společnost Eaton nabízí zdroj nepřerušeného/záložního napájení, poskytující provozovatelům kritických aplikací nepřekonatelnou odolnost a cenově dostupnou záruku nepřetržitého chodu klíčových operací. Tento UPS je ideálním řešením pro aplikace v průmyslu, v dopravě, v obchodních řetězcích, ve zdravotnictví a ve veřejném sektoru. UPS Eaton 93PS díky špičkovým technologiím vyplňuje mezeru mezi infrastrukturou elektrické sítě a IT infrastrukturou pro zajištění maximální pohotovosti a dostupnosti. Energetická účinnost systému 93PS dosahuje až 99%, což jej řadí mezi UPS s nejvyšší účinností v dané třídě. Tento UPS rovněž nabízí nejnižší celkové vlastnické náklady (TCO).

UPS Eaton 93PS 2016 1

UPS od společnosti Eaton nepřetržitě monitoruje vstupní elektrické napájení a odstraňuje náběhové proudy, impulzy, poklesy a jiné nepravidelnosti běžné pro standardní elektrickou síť. Spolu s elektrickou soustavou budovy poskytuje systém UPS čistý a konzistentní proud, který citlivá elektrická zařízení vyžadují pro svůj spolehlivý provoz. Během poklesů napětí, výpadků proudu a dalších výpadků napájení zajišťují baterie nouzové napájení zaručující bezpečný provoz. Systém UPS je uložen v samostatné volně stojící skříni s bezpečnostními kryty za dvířky chránícími před nebezpečným napětím. Každá skříň UPS je vybavena centralizovaným systémovým statickým bypassem. Tento statický bypass může být dimenzován na 20 kW nebo 40 kW, podle výkonu systému UPS. Například bude-li v budoucnu třeba navýšit kapacitu zařízení UPS, je pro něj třeba zvolit bypass s odpovídajícím výkonem. V paralelním systému se navíc výkony bypassů všech UPS musí shodovat.
Jmenovité výkony zařízení Eaton 93PS jsou založeny na modulech nepřerušovaného napájení (UPM) o jmenovitém výkonu 20 kW. V jedné skříni UPS se může nacházet jeden nebo dva moduly UPM. Lze tak dosáhnout výkonu 8 kW, 10 kW, 15 kW, 20 kW, 30 kW nebo 40 kW. Modul UPM obsahuje usměrňovač, střídač, bateriový konvertor a nezávislé ovládání. Každý modul je schopen provozu nezávisle na ostatních napájecích modulech.
Systémový statický bypass ve skříni UPS Eaton 93PS určuje dosažitelný výstupní výkon daného zařízení. Vedení statického bypassu sestává ze statického spínače a izolačního zařízení ochrany proti zpětnému napájení, které jsou zapojeny sériově. U všech modelů je vedení bypassu vybaveno vnitřní pojistkou. Pojistka bypassu a ochrana proti zpětnému napájení jsou zapojeny sériově se statickým spínačem. Přechod na statický bypass probíhá plynule automaticky dle potřeby, např. při déletrvajícím přetížení systému.
Model UPS 93PS 8–20 kW obsahuje jeden modul UPM, interní baterie a statický bypass o výkonu 20 kW nebo 40 kW. Model UPS 93PS 30–40 kW obsahuje jeden nebo dva moduly UPM, interní baterie a statický bypass o výkonu 40 kW. K oběma modelům UPS 93PS lze kromě interních baterií připojit i baterie externí. Uvnitř modelů o výkonu 30–40 kW jsou moduly UPM paralelně propojeny.
Všechny modely jsou standardně vybaveny spínačem vstupu usměrňovače a bateriovým jističem. Volitelně je pro všechny modely k dispozici interní spínač MBS.
Pokud dojde k výpadku napájení z elektrické sítě nebo pokud napájení z této sítě neodpovídá určeným parametrům, použije UPS k zajištění napájení kritické zátěže záložní bateriový zdroj, a to po zadanou dobu nebo dokud není obnoveno napájení z elektrické sítě. Při delších výpadcích napájení umožňuje UPS buď přechod na alternativní systém napájení (např. generátor) nebo řádné vypnutí zátěže.
Klíčovou technologickou funkcí nového UPS 93PS je Energy Saver System (ESS). UPS vybavený touto funkcí nejen že, jako dosud, poskytuje bezpečné a spolehlivé napájení hlavním datovým centrům po celém světě, ale umožňuje, aby UPS fungoval s 99% energetickou účinností tak, že odstaví své výkonové moduly, není-li nutná úprava napájecího napětí. Systém UPS je však stále připraven okamžitě přejít zpět do režimu dvojité konverze za méně než 2 ms. Režim úspory energie (ESS) též zvyšuje spolehlivost systému tím, že snižuje zatížení elektrických součástek, prodlužuje životnost UPS a pomáhá IT odborníkům snížit celkové vlastnické náklady (TCO).
Pro zajištění vysoké energetické účinnosti i při nízkých úrovních zatížení, používá UPS 93PS technologii Variable Module Management System (VMMS), která optimalizuje počet aktivních výkonových modulů podle úrovně výstupního zatížení celého systému UPS. 93PS též nabízí dnes na trhu špičkovou energetickou účinnost, která v režimu dvojité konverze přesahuje 96%.

UPS Eaton 93PS 2016 2

Konstrukční řešení 93PS je navrženo s ohledem na vysokou míru škálovatelnosti (modularity). Modularita zaručuje výměnu i rozšiřitelnost za chodu. Výměna i upgrade trvá obvykle dobu kratší než 10 minut. Implementace patentované funkce paralelního řazení Eaton HotSync®, fungující bez dodatečné kabeláže, umožňuje paralelní propojení až 4 jednotek UPS. Začleněním dodatečných jednotek mohou IT odborníci optimalizovat podle potřeby investiční náklady a při tom stále rychle reagovat na požadavky na zvýšení požadovaného výkonu. UPS 93PS lze navíc modulárně rozšiřovat bez zvětšování půdorysu, čímž se uspoří cenná podlahová plocha.
Zajištění bezpečnosti jakékoli elektrické instalace je povinností, a to nejen z důvodu plnění lokálních předpisů, ale i z důvodu ochrany zaměstnanců. Je to nutné i pro dosažení maximální pohotovosti a provozuschopnosti. Konstrukční návrh 93PS zjednodušuje a usnadňuje dosažení souladu s národními a podnikovými normami pro elektrické instalace a zajišťuje optimální bezpečnost práce jak pro provozovatele, tak pro správu objektu.

Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Tel.: +420 267 990 411
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eaton.cz

 

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2023

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
METRA BLANSKO zakázková výroba dle požadavků zákazníka AC a DC voltmetry a ampérmetry, otáčkoměry, vysokonapěťové děliče, převodníky elektrických veličin, proudové transformátory, revizní přístroje, multimetry, bočníky, kalibrace a servis. S přístroji Metra můžete spolehlivě měřit dalších 100 let.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku