Spínané napájecí zdroje i pro nabíječky akumulátorů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Snížení hmotnosti, vyšší účinnost a širší rozsah vstupu u spínaných napájecích zdrojů? Ano, vše včetně nákladů jsou předností spínaných napájecích zdrojů oproti lineárním zdrojům založeným na klasických transformátorech.

Spínané napájecí zdroje Finder s výstupním jmenovitým napětím 12 nebo 24 V DC jsou určeny pro širokou škálu použití pro zabezpečení napájení nastavitelným napětím 12…15 V nebo 24…28 V a jmenovitými výstupními proudy podle typů od 0,5 do 4,2 A. Vedle napájení celé řady instalačních přístrojů jako soumrakových spínačů, elektronických a elektromechanických krokových relé, přivolávacích relé, čidel pohybu, instalačních relé a instalačních stykačů, snímačů hladiny, přednostních relé, termistorových relé, polovodičových a časových relé jsou spínané napájecí zdroje určeny i pro nabíjení akumulátorů.

spinane zdroje finder 1
Tyto zdroje se vyznačují vysokou účinností až 91 %, nízkou spotřebou naprázdno a celou řadou opatření proti možným nežádoucím situacím.
Interní tepelná ochrana nejen odpojí zdroj od napájení, ale vyšle varování pomocí LED a přes výstupní kontakt. LED a výstupní kontakt rovněž varují při přetížení nebo provozu při maximálním proudu. Samozřejmostí je ochrana proti zkratu s automatickým obnovením, ochrana proti přepětí varistorem a ochrana vstupu pojistkou. Pro zvýšení výstupního proudu umožňují zdroje paralelní spínání a pro zvýšení výstupního napětí pak sériové spínání.
Spínané napájecí zdroje jsou určeny při vzájemném propojení pro invertování napětí nebo pro zálohování napájení pro připojené zařízení.

spinane zdroje finder 2
Vzhledem k principu činnosti se spínané napájecí zdroje rovněž nazývají měniče.

Finder CZ, s.r.o.
Radiová 1567/2b, 102 00 Praha 10
Tel.: +420 286 889 504
Fax: +420 286 889 505
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.finder.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku