Výkonné senzory pro snímání materiálů ve speciálních aplikacích

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Eaton nabízí ve svém portfoliu snímačů několik speciálních produktových řad, která jsou zaměřena na snímání různorodých a atypických materiálů nebo neelektrických veličin jako je měření vzdálenosti, barvy, luminescence apod.

Optické senzory E75/E76

Velmi výkonné optické senzory E75/E76 mají významně zvýšený rozsah detekce a disponují funkcí potlačení pozadí, kterou je možné nastavit až v místě instalace. Klíčem k těmto vlastnostem je technologie IntelliView. Tato technologie poskytuje řadu nových funkcí při detekci barvy, kontrastu a luminiscence, které jsou vhodné pro náročné aplikace vyžadující vysokou přesnost ve velkém rozsahu vzdáleností a v obtížných podmínkách. Malý počet detekčních chyb i v náročných provozech přispívá ke zvýšení produktivity zařízení a výrobních linek. Senzory detekují objekty přesně až na vzdálenost 190 cm a současně potlačují například hrany přepravních obalů. Senzory se kromě širokého rozsahu možností použití vyznačují snadnou instalací. Uživatelé je tak dokáží snadno uvést do provozu a automaticky je přizpůsobí konkrétním požadavkům v místě instalace.

vykone senzory 1
Společnost Eaton vyvinula speciálně pro řadu E75/76 také dálkové laserové senzory se zvýšenou hloubkou detekce. Tyto snímače poskytují výstupní signál v rozsahu 0 – 10 V, jehož amplituda se v rozsahu detekce mění úměrně se vzdáleností objektu od čela senzoru. Integrovaný laser třídy II detekuje objekty v rozsahu vzdáleností 0,3 - 4 m. Kromě analogového výstupu jsou senzory vybaveny též dvěma PNP výstupy, které lze naprogramovat na sepnutí v požadovaných vzdálenostech.
Optické senzory E75/76 lze rozdělit do několika provedení podle typu snímání. Jedná se o senzory barvy, kontrastu a luminiscence. Pro snímání barev se využívá nový algoritmus „chromaticity plus intensity", který zajišťuje zvýšenou citlivost na tónování barev a zlepšuje rozlišení odstínů šedi. Režim „chromaticity plus intensity" se doporučuje použít při detekci různých barev na stejném typu podkladového materiálu s cílovým rozsahem vzdáleností 5 - 45 mm od čela senzoru. Analogový výstupní signál je přenášen přes 8-pólový konektor M12. Pro vzdálenou komunikaci je též k dispozici sériové rozhraní RS 485. Senzory detekující kontrast jsou naproti tomu ideální volbou pro detekci odstínů šedi (např. polohovací značky), nebo různobarevných objektů ve vzdálenosti do 10 mm od čela senzoru.
Díky komplementárním výstupům je možné spínání za světla nebo tmy. Standardně integrovaný 4 pólový mikrokonektor M12 zjednodušuje začlenění do stávajících instalací. Uživatelsky přívětivý proces nastavení umožňuje snadnou přejímku a údržbu senzorů. Uživatelé mohou senzory ideálně přizpůsobit svým aplikacím pomocí pouze třech kroků. Tím se ušetří cenný čas při instalaci a pozdějších adaptacích systému.

Optické senzory E67

Řada optických difuzních senzorů E67 s prodlouženým dosahem spolehlivě detekuje všechny objekty až do vzdálenosti 2,4 m bez ohledu na barvu, odrazivost, kontrast, nebo tvar povrchu objektů. Tyto vlastnosti činí z této řady nejvýkonnější difuzní optické senzory na trhu. Čidla jsou vyráběna s pevnými snímacími vzdálenostmi mezi 60 cm a 240 cm (v krocích po 10 cm). Uživatel tak nemusí specifikovat žádné další nastavení a zařízení jsou optimálně přizpůsobena konkrétním požadavkům aplikace. Výhodou je jednoduchá instalace a manipulace zabraňující provozním chybám a minimalizující výpadky. Řada senzorů E67 nabízí konstruktérům systémů přesné řešení detekce na dlouhé vzdálenosti a řešení pro náročné aplikace, jako jsou například balicí stroje.

vykone senzory 2
Řadu senzorů E67 byla vyvinuta s cílem vyhovět požadavkům nejnáročnějších aplikací na optická čidla. Jako nejvýkonnější typy ve své řadě jsou Eaton senzory E67 schopny detekovat cíle, které jsou problémem pro mnoho jiných typů – jako např. ploché černé objekty, velmi průsvitné objekty, jako folie, nebo objekty bez hran. Technologie Perfect Prox umožňuje optimální potlačení pozadí a spolehlivou činnost senzorů. Dvě LED umístěné na horní straně senzoru E67 zajišťují jasnou optickou indikaci provozního stavu a výstupního signálu. Uživatelé tak mají možnost okamžitě zjistit, zda jsou čidla aktivní, nebo zda právě detekují objekt. Zjednodušuje se tím monitorování a údržba senzorů.
Senzory E67 jsou k dispozici ve stejnosměrné DC verzi (18 - 30 VDC) a ve verzi umožňující provoz jak při DC, tak AC napájení (20 - 132 VDC/AC). Čistě stejnosměrné modely mají NPN a PNP výstup. E67 senzory se dodávají plně zapouzdřené se stupněm krytí IP67 a hodí se tedy i pro provoz v klimaticky náročném prostředí. Dvojí možnost upevnění podporuje pružnost montáže.

eaton logo web

Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Tel.: +420 267 990 411
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eaton.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, září 2019

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.