Nové produkty pro vysokorychlostní snímání

Typografie
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Švýcarská firma AOS Technologies, která vyrábí vysokorychlostní kamery a příslušenství k nim, se v roce 2015 může pochlubit hlavně přenosným systémem PROMON SCOPE G2 a vysokorychlostní kamerou PROMON 12M s unikátním rozlišením 4064 x 3072 px. Tuto společnost na území České republiky zastupuje firma "TMV SS".

PROMON SCOPE G2

PROMON SCOPE G2 je mobilní vysokorychlostní kamerový systém umožňující pořízení vysokorychlostního záznamu z vysokorychlostní kamery a následné zobrazení ve zpomalení okamžitě na místě, bez nutnosti připojování PC. PROMON SCOPE G2 je tak velmi užitečným pomocníkem při každodenních úkolech, jako je preventivní údržba, analýza, odstraňování problémů na výrobní lince, či optimalizace výrobního procesu. Nahrazuje původní oblíbený model PROMON SCOPE a přichází ještě výkonnější než dříve.

promon 1

Aplikace

PROMON SCOPE G2 je systém pro zachycení ojediněle se vyskytujících rychlých událostí společně s dalšími procesními stavy. Kamerový modul PROMON 501 dokáže zaznamenávat video o rozlišení 2048 x 1088 px nebo až do rychlostí 3000 snímků za sekundu (FPS). Při těchto parametrech dokáže PROMON ukládat nepřetržité vysokorychlostní video po dobu až 40 nebo 80 minut. Vysoké rozlišení obrazovky a detailnost textur umožňuje precizní analýzu nahraných záznamů. Do vysokorychlostního záznamu mohou být také integrovány externí analogové signály, např. údaje o napětí, proudu, tlaku, stejně jako digitální signály (PLC). Tyto údaje včetně videa lze zpětně analyzovat (automatická detekce pohybu, přehrávání, export, střih, aj.) přímo na místě díky drobnému ale velmi výkonnému ovládacímu modulu. Systém navíc dokáže běžet z baterií více než dvě hodiny bez připojení k napájecí síti. PROMON disponuje výstupy pro externí synchronizaci se stroboskopickým osvětlením.

Unikátní funkce PROMON SCOPE G2

 • Okamžitě připraven k použití – Není potřeba žádná instalace, pouze připojte kameru a začněte okamžitě nahrávat. Zabudovaná baterie poskytuje provozuschopnost i na místech kde není možné připojit se k síti.
 • Hospodárnost – Udržujte svůj výrobní proces pod kontrolou a zlepšujte jeho efektivitu.
 • Zpracování externích signálů – Zaznamenávejte analogová a digitální data z externích čidel a synchronizujte s nimi pořízený záznam. Budete tak vždy vědět co se přesně děje.
 • Variabilita – Dokovací stanice, rozšíření vnitřní paměti, výměnné baterie, přídavná baterie pro 3h provozu, široká nabídka objektivů, halogenových nebo LED osvětlení a stativů, software pro sekundární rozbor pohybů, aj.
 • Jednoduché ovládání – PROMON dokáže používat kdokoli, bez nutnosti speciálního tréninku.

PROMON 12M

Vysokorychlostní kamera se 4K (4064 x 3072 px) rozlišením a teoreticky nepřetržitou dobou nahrávání. Promon 12M nabízí vysoké rozlišení s přenosem nahrávaných dat do PC pomocí CoaXpress. Tento velmi výkonný kamerový systém je dodáván jako komplet s profesionálním ovládacím softwarem.

promon 2

Aplikace

Kamera PROMON 12M nabízí neuvěřitelnou kvalitu záznamu 4064 x 3072 px @ 166 FPS (nebo vyšší při sníženém rozlišení, např. 4064 x 480 px @ 986 FPS) a je dostupná v monochromatické, ale i v barevné verzi. Záznam může být streamován ve dvou režimech, krátkodobě přímo do RAM paměti počítače, nebo v případě potřeby zachycení delších záznamů přímo na pevný disk PC. Samozřejmostí je možnost exportu záznamu do nejčastěji používaných video formátu přímo v dodávaném softwaru. PROMON 12M poskytuje komerční „Super HD"(4K) formát, ideální pro filmové aplikace, nebo všude tam kde je potřeba nekompromisní rozlišení.

Unikátní funkce

 • Rozlišení – PROMON 12M se svým rozlišením 4064 x 3072 px otevírá naprosto nové možnosti použití v nejrůznějších aplikacích. S takovýmto rozlišením může být obraz analyzován do nejmenších detailů, díky schopnosti přiblížení obrazu.
 • Možnost dlouhodobého nahrávání – kamera zaznamenává obraz přímo do PC, díky čemuž se doba záznamu může pohybovat od několika sekund, až po řádově desítky minut.
 • Jednoduché ovládání – k ovládání kamery z PC stačí pouze jediný kabel, který přenáší veškerá potřebná data na vzdálenost 20 m, s možností prodloužení ovládacího kabelu až na 1000 m a více.
 • Kompletní řešení – PROMON 12M přináší celkový systém zahrnující kameru, kabeláž, ovladač a předinstalovaný software připravený pro okamžité používání.

Podrobné informace nalezenete na stránce www.tmvss.cz, nebo kontaktuje přímo společnost "TMV SS" na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

tmvss logo

"TMV SS" spol. s r.o.
Studánková 395, 149 00, Praha 4
Tel. : +420 272 942 720
Fax.: +420 272 942 722
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.tmvss.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Rittal - The System. Faster – better – everywhere. Celek je vždy více než jen pouhý součet jednotlivých částí.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.