UNO-220 – Průmyslový IoT kit pro Raspberry Pi

Typografie
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Raspberry Pi - známý jednodeskový počítač je nyní ještě snazší používat v průmyslových aplikacích. Díky IoT kitu UNO-220 od společnosti Advantech je možné Raspberry Pi 4 nasadit i v náročných provozních podmínkách.

A těžit tak z jeho nízké ceny, malé velikosti, minimální spotřeby, obrovského množství připojitelných modulů a senzorů a celosvětové open-source komunity vývojářů.

V souladu se současnými technologickými IoT trendy je Advantech UNO-220 ideální řešení pro zákazníky, kteří k vývoji svých aplikací rádi využívají jednodeskové počítače Raspberry Pi. Díky microSD kartě s předinstalovaným operačním systémem Raspbian a Raspberry Pi HAT I/O rozšiřující desce, přemění průmyslový kit UNO-220 obyčejné Raspberry Pi 4 na inteligentní průmyslovou IoT bránu vybavenou přídavným RS-232/485 rozhraním, GPIO a RTC baterií pro udržení reálného času i při ztrátě napájení.
Přestože je kit UNO-220 dodáván bez samotného Raspberry Pi, předem připravené montážní otvory a doprovodné upevňovací šrouby zajišťují jeho snadnou montáž bez nutnosti použití speciálních nástrojů. Pro vývojáře poskytuje průmyslová IoT brána UNO-220 ideální a odolné řešení založené na levném a univerzálním Raspberry Pi. To se tak stává vhodným pro rychlé prototypování a hromadné nasazení i v průmyslu.

Advantech UNO-220:

 • Průmyslové hliníkové šasi s ESD ochranou a zlepšeným odvodem tepla
 • 4 x GPIO a 1 x RS-232/485
 • 8GB microSD karta s předinstalovaným systémem Raspbian a s potřebnými ovladači
 • Provozní teplota 0 až 50 °C
 • Možnost montáže na zeď, držák nebo DIN lištu

Raspberry Pi 4 model B (není součástí balení):

 • Cortex-A72 (ARM v8) 64-bit 1.5GHz Quad Core
 • 2/4/8 GB LPDDR4-3200 RAM (záleží na modelu)
 • Wi-Fi 802.11ac 2.4/5GHz, Bluetooth 5.0, BLE
 • Slot na microSD kartu
 • 2x USB3.0, 2x USB2.0
 • RPi 40-pin GPIO konektor
 • 2x micro HDMI porty (podpora 4K@60p)
 • Napájení 5V DC/3A (přes USB-C konektor)

UNO 220 2020 1

Průmyslové šasi dělá z Raspberry Pi jedinečné IoT řešení

Šasi kitu UNO-220 je vybaveno Raspberry Pi HAT I/O rozšiřující deskou pro snadnou instalaci samotného zařízení Raspberry Pi SBC. Hliníkové tělo s žebrovaným chladičem je navrženo tak, aby lépe odvádělo vyprodukované teplo a chránilo citlivou elektroniku před elektrostatickými výboji. Po sestavení jsou navíc veškeré porty snadno přístupné, bez nutnosti vstupu dovnitř šasi, což zajišťuje pohodlný přístup při konfiguraci či údržbě počítače.

RPi HAT I/O deska s funkcí Plug&Play pro jednoduché a rychlé nasazení

Integrovaná RPi HAT I/O rozšiřující deska nabízí Plug&Play kompatibilitu s počítačem Raspberry Pi 4. Stačí je do sebe zacvaknout přes připravený 40-pinový GPIO konektor. RPi HAT I/O deska obsahuje RTC baterii, 4x GPIO a 1x RS-232/485 port pro připojení externích zařízení, senzorů nebo různých řadičů. Možnost připojit přes GPIO konektor do RPi různý hardware otevírá zákazníkům možnost nakonfigurovat systém podle specifických požadavků konkrétní aplikace. RTC baterie navíc zajistí, že konfigurace zařízení a nastavení času zůstanou zachovány, i když dojde k výpadku napájení.

UNO 220 2020 2

Interní 8GB microSD karta s operačním systémem Raspbian®

Jednodeskové počítače Raspberry Pi fungují v open-source ekosystému a obvykle běží na sadě open-source softwaru, která zahrnuje i operační sytém Raspbian®. IoT kit UNO-220 je z toho důvodu vybaven microSD kartou o kapacitě 8 GB s předinstalovaným obrazem tohoto OS. Díky tomu je RPi SBC schopno snadno identifikovat HAT I/O desku v UNO-220 a automaticky nakonfigurovat ovladače k sériovým a GPIO portům, což vývojářům velmi usnadní nasazení této RPi IoT brány jako celku.

AutoCont IPC a.s.
Uhlířská 1064/3, 710 00 Ostrava
Tel.: +420 552 301 002
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.autocont-ipc.cz
eshop.autocont-ipc.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, září 2020

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.