Dosluhuje váš průmyslový počítač, ale nedaří se vám za něj sehnat vhodnou náhradu? Zkuste jej repasovat.

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V oboru průmyslové IT techniky se pohybujeme již více než 30 let. Za celou tu dobu jsme k výrobním linkám a strojům českých firem dodali tisíce průmyslových počítačů různých typů a různého účelu.

V mnoha případech šlo o výměnu stávajícího zařízení za nové, kdy byl kladen důraz na maximální zpětnou kompatibilitu. V této oblasti máme tedy neocenitelné množství zkušeností a můžeme i vám nabídnout možnost REPASE starého a dosluhujícího průmyslového počítače.

Zastaralé a dosluhující počítače jsou často nedílnou a kritickou součástí celého stroje, jehož výměna by byla velmi nákladná. Nezřídka kdy navíc pro takovýto počítač již výrobce nenabízí podporu a nejsou ani k dispozici kompatibilní komponenty. Mnoho podniků tak stojí před nelehkým úkolem, jak udržet takový počítač co nejdéle v chodu bez nutnosti výměny celého stroje.
Díky dlouhodobým vztahům s mnoha partnery po celém světě máme stále přístup k některým starším, mnohdy již nevyráběným komponentám jako například k základním deskám s ISA sběrnicí, PCI grafickým kartám, BNC síťovým kartám, starším procesorům, pamětem, IDE pevným diskům a AT napájecím zdrojům. To stejné platí také pro operační systémy, kdy jsme i nadále schopni dodat nový počítač s již neprodávaným operačním systémem Windows XP. Alternativně pak i některé ještě starší systémy. Jsme tak nejen schopni vyměnit vadnou komponentu ve starším počítači, ale také případně sestavit zcela nový počítač, který bude s vaším strojem 100% softwarově i hardwarově kompatibilní.
Překážkou pro nás nejsou ani počítače či zařízení atypických tvarů a s nestandardním příslušenstvím, tlačítkovými panely apod. Pro zachování nebo doplnění funkčnosti počítače nebo zařízení dokážeme vyvinout libovolnou desku plošných spojů (například HW monitoring ventilátorů s akustickým výstražným systémem, vlastní řadič atypické tlačítkové klávesnice apod.).

Výhody repase:

 • Analýzu dosluhujícího počítače provedeme na místě bez nutnosti dlouhé odstávky stroje (je-li to možné).
 • Repasujeme i velmi staré a atypické počítače, na které již nelze běžně sehnat náhradní díly.
 • Včasnou repasí dosluhujícího počítače lze předejít nenadálé odstávce a případné velmi nákladné výměně celého stroje.
 • Repasí dojde k upgradu počítače na novější, dostupnější komponenty a nový, lépe zabezpečený operační systém.
 • Díky upgradu bude možné některé starší stroje nově integrovat do výrobních informačních systémů.

Postup při repasi:

 • Naši technici se dostaví k vám a analyzují stávající počítač.
 • Je-li to možné / nutné, odvezou technici počítač na detailní analýzu k nám do Ostravy.
 • Navrhneme možné řešení a zkonzultujeme jej s vámi.
 • Objednáme potřebné komponenty a integrujeme je do stávajícího počítače. Případně sestavíme zcela nový počítač.
 • Podle požadavků vašeho IT oddělení nainstalujeme na počítač operační systém a nakonfigurujeme jej. Není-li nová instalace možná, pokusíme se naklonovat disk stávajícího počítače a překopírovat jej na nový počítač.
 • Počítač řádně zahoříme po dobu minimálně 24 hodin a otestujeme všechny kritické součásti.
 • Počítač přivezeme zpět a pomůžeme vám jej zprovoznit přímo u stroje.
 • Na repasovaný počítač vám poskytneme 2-5 let záruku a případně i ON-SITE/IN-TIME technickou podporu.

Ukázka renovace celého pracoviště ve velmi prašném prostředí

V tomto případě nešlo o repasi, ale o výměnu nevyhovující 17“ obrazovky s klasickou klávesnicí a myší za 22“ odolný průmyslový fanless terminál s dotykovým ovládáním a integrovanou RFID čtečkou.

repace 2020 1

Výměnou počítače došlo nejen k potřebnému upgradu operačního systému, ale výměna přinesla díky větší úhlopříčce a dotykovému ovládání také lepší uživatelský komfort pro samotné zaměstnance. Práce na pracovišti je nyní více optimalizovaná a dochází k menším prostojům.

repace 2020 2

AutoCont IPC a.s.
Uhlířská 1064/3, 710 00 Ostrava
Tel.: +420 552 301 002
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.autocont-ipc.cz
eshop.autocont-ipc.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, březen 2023

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrické rozvody a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku