TCC: Senzor teploty kontrolující svou vlastní kalibraci

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Přesné monitorování teploty je v mnoha aplikacích velmi důležité. Kdykoli jsou pro kvalitu produktu rozhodující přesné hodnoty teploty, je třeba se spolehlivě vyhnout teplotním posunům.

Nový teplotní snímač TCC od ifm electronic, který neustále kontroluje svou vlastní kalibraci, se dokonale hodí pro aplikace tohoto typu.

Nový teplotní senzor TCC trvale porovnává naměřenou hodnotu teploty vůči současně měřené referenční hodnototě. Pokud je odchylka mimo toleranční rozsah, který lze nastavit mezi 0,5 a 3 K, TCC poskytne optický signál a odešle zprávu do centrálního kontroleru. Signalizována je také jakákoli nesprávná funkce. Komunikace mezi senzorem a kontrolérem je založena na digitálním protokolu IO-Link. LED kontrolka na hlavici senzoru indikuje aktuální stav: zelená označuje, že jednotka pracuje spolehlivě, modrá indikuje teplotní odchylku mimo rozsah tolerance a červená označuje závažnou poruchu, jako je selhání měřícího prvku.

Transparentní komunikace se senzorem

Prostřednictvím IO-Link může teplotní senzor přenášet další data potřebná pro komplexní diagnostiku. To zahrnuje datum instalace, provozní hodiny, teplotní histogram, jakož i protokoly o zprávách o událostech a stavu kontroly kalibrace. Nastavení senzoru se také provádí běžně přes IO-Link, například nastavení rozsahu tolerance. K dispozici je také simulační režim, ve kterém lze procesní teplotu a referenční teplotu volně zvolit, aby se ověřilo, zda byl snímač správně integrován do řídicí jednotky.

tcc 2020 1

Robustní konstrukce

Díky plně svařovanému a utěsněnému pouzdru a také nové konstrukci měřicí sondy je senzor TCC trvale odolný vůči vnějším vlivům, jako je vlhkost, tepelné a mechanické otřesy a vibrace. Kontinuelní kalibrační proces zajišťuje přesnost +/- 0,2 K v celém měřicím rozsahu. Díky tomu je TCC dokonale vhodný i pro použití v procesech citlivých na teplotu, jako je zpracování potravin, gumy nebo uhlíku. Zejména ve výrobních procesech, kde přesné hodnoty teploty jsou rozhodující pro jakost produktu je důležité, aby měřené hodnoty byly naprosto přesné. Tento nový snímač teploty tak umožňuje uživatelům ve výrobách provádět kalibrace v případě posunů namísto čekání na další plánovaný kalibrační interval. Tím se snižuje riziko ztráty celých výrobních dávek v důsledku vadných výrobních teplot.

tcc 2020 2

ifm electronic

Společnost ifm electronic od svého založení v roce 1969 vyvinula, vyrobila a prodala senzory, regulátory, software a systémy pro průmyslovou automatizaci po celém světě. Jako jeden z průkopníků Industry 4.0 vyvíjí a implementuje konzistentní řešení pro digitalizaci celého hodnotového řetězce „od senzoru k ERP“. Dnes pro ifm electronic pracuje více než 7 000 zaměstnanců v 85 zemích světa a celá skupina je jedním z předních světových výrobců na trhu. Základními hodnotami i nadále zůstávají inovace, flexibilita navrhovaných řešení a úzký kontakt se zákazníky.

ifm electronic, spol. s r. o.
Jihlavská 1558/21, 140 00 Praha 4
Tel.: +420 267 990 211
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ifm.com/cz

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.