Detekce značení na kosmetických lahvích

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pro přesnou detekci polohy v automatizovaných tiskových procesech na kosmetických lahvích se používají snímače společnosti Micro-Epsilon. Ve výrobní lince jsou z poloprůhledného sklo-keramického materiálu vytlačovány láhve.

V poloze ražby se nachází minimální barevný rozdíl, který rozpozná snímač barev colorSENSOR CFO100.

Snímače barev od společnosti Micro-Epsilon nejsou navrženy pouze pro vysoce přesné měření barev, ale lze je také použít pro detekci, testování nebo polohování. Tuto aplikaci využívá společnost, která vyvíjí a vyrábí CNC sítotiskové stroje pro širokou škálu nádob vyrobených z materiálů jako jsou např. plasty, textil, keramika nebo sklo.
Při automatickém tisku poloprůhledných skleněných keramických lahví je důležité určit přesnou polohu tisku. V lahvích je proto vytvářena značka pro detekci změny odstínu. Z tohoto důvodu zde vznikne minimální rozdíl oproti zbytku láhve. Tento minimální barevný rozdíl je následně rozpoznán a tím pádem i přesná poloha pro embosování.

colorSENSOR CFO100 2020 1
Snímač barev colorSENSOR CFO100 ukazuje jasné výhody oproti jiným metodám měření - detekuje poloprůhledný povrch a zároveň nabízí atraktivní poměr cena - výkon. Vše je integrováno do zařízení a tím vytvoří optimální řešení pro efektivní tiskový proces.
V tomto výrobním procesu dochází k využití vysoké měřící frekvence snímače a výstupem je OK / NOK signál v požadované době cyklu kratší než 2 sekundy. Malý měřící bod o průměru pouhých 0,6 mm zajišťuje spolehlivé a přesné rozpoznávání místa pro embosování.

colorSENSOR CFO100 2020 2
Senzor odolává okolním podmínkám jako jsou nečistoty a teplota uvnitř stroje, a to díky prostorovému oddělení samotného odměřování a zpracování signálu. Kompaktní kontrolér se snadno a rychle integruje např. do zadní části stroje, zatímco světlovody s koncovými sondami mohou být umístěny v měřící oblasti.

MICRO-EPSILON Czech Republic s.r.o.
Tel.: +420 381 213 011
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.micro-epsilon.cz

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.