Flexibilní řídicí systém Siemens LOGO! v praxi

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

LOGO!8 je malé programovatelné relé, které nabízí nespočet možností využití. Díky menším parametrům uvolní místo v rozvaděči dalším komponentům. Základní jednotka obsahuje ethernetový port pro snadné propojení s vaším počítačem.

Displej se 3 podsvíceními poslouží pro vizualizaci nejen textu. Pokud není velikost displeje dostačující, lze k LOGu přidat text displej nebo panely z řady basic či comfort.

Velkou výhodou systému LOGO! je integrovaný webový server, se kterým dokážeme k systému přistupovat přes webové prostředí jak v lokální síti, tak i z vnější sítě. Nový systém nabízí i webový editor. Díky editoru si můžete vytvořit vlastní webové stránky velice snadno a rychle. Můžete si tak udělat vlastní grafiku, kterou uvidíte na webových stránkách a přes kterou budete moci ovládat váš proces.

logo v praxi 1
Komunikační modul CMR 2000 Vám umožní ovládat LOGO! 8 na dálku pomocí SMS a e-mailu, zasílat aktuální polohu z GPS nebo využít VPN pro vzdálený přístup. Díky modulu CMK2000 se můžete připojit do sběrnice KNX, poslouží tak dobře v oblasti automatizace budov, např. v kamerových systémech, řízení přístupu, klimatizaci vnitřních prostor, osvětlení, stínění či zavlažování prostřednictvím řízení čerpadel.

logo v praxi 2
Pokud LOGO! není dostačující, doporučujeme použít na vaši aplikaci naše PLC řady S7-1200. Tento programovatelný automat má také integrovaný webový server, díky kterému můžete vizualizovat stavy proměnných, stahovat data logy nebo využít diagnostické funkce. Jedná se o modulární systém, takže jeho rozšíření je možné za pomocí signálních karet a decentrálních periferií v podobě karet ET200.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku