Osvětlení koupelen novou řadou svítidel Mirror

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kolikrát za život řešíme problematiku osvětlení v jednotlivých místnostech svých domovů a v duchu či nahlas si říkáme věty typu: „S tím světlem je zapotřebí něco udělat“ nebo „Proč jsme se výběru osvětlení více nevěnovali?“

Světlo ve firmách, ale i domácnostech není radno podceňovat a je zapotřebí mu věnovat velkou míru pozornosti a výběr řešit s rozmyslem.

Společnost McLED představila novou řadu svítidel nesoucí název Mirror. Jedná se o svítidla, která jsou primárně určena do koupelen. Konkrétně pro osvětlení zrcadel či prostor nad umývadly, kde zrcadla zpravidla bývají. Produktová řada obsahuje dva typy svítidel Mirror R15, který má oblý difusor a koncovky a Mirror S15, který se liší použitím hranatých koncovek a hranatého difusního krytu LED čipů.

mcled mirror 2022 2
Svítidla Mirror dosahují výkonu 15 W, který zcela jistě bude vhodný pro většinu běžně realizovaných koupelen. Světelný tok 1350 lm se blíží výkonu klasické stowattové žárovky a dokážete si jistě představit, že vyzářeného světla bude při tomto porovnání dostatek. Napájení svítidel se provádí pomocí zakrytované svorkovnice, ke které přivedeme kabel se síťovým napětím 230 V přes propichovací průchodku, která zajišťuje krytí svítidla IP44 a podtrhuje tak vhodnost použití v těchto náročnějších prostorách na odolnost proti vodě. Dlouhou živostnost svítidel zaručuje použití integrovaného driveru uvnitř svítidla. LED diody tak nepracují na usměrněném napětí 230 V a díky tomu svítidlo dosahuje životnosti až 25 000 h. Firma McLED prodává toto svítidlo s prodlouženou zárukou 3 roky.

mcled mirror 2022 3
Osvětlení koupelen, zejména zrcadel má svá specifika a je nutné dodržet několik pravidel. Teplota chromatičnosti nemá zkreslovat odraz v zrcadle, tak že lidský obličej se nejpřirozeněji zrcadlí pod neutrální teplotou chromatičnosti. Správně umístěné svítidlo nesvítí před zrcadlo, ale na osobu dívající se do zrcadla, na její obličej nebo na části, které chceme pozorovat. Barva světla, kterou svítidla Mirror vyzařují je neutrální, a to konkrétně 4000 K.

mcled mirror 2022 4
Dalším důležitým faktorem při výběru je index podání barev CRI. Svítidla Mirror jsou opatřena LED čipy s indexem podání barev CRI90, to ocení zejména ženy při líčení a úpravách svého zevnějšku, ale zrovna tak muži, kteří tráví v těchto prostorách čím dál více času.

mcled mirror 2022 5
V neposlední řadě je zapotřebí zmínit jednoduchou montáž, která se provádí pomocí posuvných držáků s klíčovými otvory, které jsou v každém úchytu dva a umožňují tak svítidlo montovat ve vodorovné nebo ve svislé pozici. Zejména variabilita posuvných držáků jistě přijde vhod, je tak jednoduše možné se vyhnout vrtání do obkladu a otvor pro šroub vyvrtat do spáry nebo se třeba vyhnout kabelu vedoucímu ve zdi.

McLED s.r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 220 184 800
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.mcled.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2023

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
METRA BLANSKO zakázková výroba dle požadavků zákazníka AC a DC voltmetry a ampérmetry, otáčkoměry, vysokonapěťové děliče, převodníky elektrických veličin, proudové transformátory, revizní přístroje, multimetry, bočníky, kalibrace a servis. S přístroji Metra můžete spolehlivě měřit dalších 100 let.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.

Najdete nás na Facebooku