ABB rozsvítí metro v Číně

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Letos vybaví společnost ABB dvě trasy metra v čínském Š'-ťia-čuangu inteligentním systémem kontroly veřejných prostor a staničního osvětlení. Chytré řešení zlepší výkonnost a sníží náklady.


Inteligentní automatizační systém budov ABB i-bus® KNX využívá standardů autobusů KNX a zajišťuje chytrou kontrolu osvětlení, teploty, ventilace a zastínění v budovách pomocí správy jednotlivých terminálů elektrického vybavení uvnitř těchto budov. Systém splňuje požadavky dnešních moderních budov a vyniká vysokou mírou spolehlivosti, flexibility a možností rozšíření.

Systém DALI zvyšuje výkonnost a snižuje náklady

DALI (Digital Addressable LIghting Interface) je pokročilý digitální kontrolní systém osvětlení, jehož instalací je možné zajistit kontrolu jednotlivých lamp a také vytvořit centralizovaný digitální management.

"ABB je globálním technologickým lídrem s otevřenými řešeními a pohledem upřeným do budoucna. Naše digitální portfolio produktů je kompatibilní se systémy a zařízeními našich odběratelů a je možné jej zapojit do různých aplikací, které zjednoduší systém provozu a řízení. Tak lze zvýšit výkonnost a snížit náklady elektřiny, přinášíme tedy chytré zkušenosti provozovatelům a větší komfort zákazníkům," říká Oliver Iltisberger, výkonný ředitel ABB pro rozvoj chytrých budov.

Shijiazhuang Metro 2019 1

Úspora 4 procent denní spotřeby elektřiny

Kontrolní systém ABB i-bus® KNX byl adaptován již ve 26 zprovozněných stanicích a kontrolních centrech tras metra 1 a 3 v desetimilionovém Š'-ťia-čuangu. Inteligentní systém osvětlení každé ze stanic komunikuje s integrovaným monitorovacím systémem pomocí brány třetí strany a může být automaticky spravován i v průběhu správy či údržby manuálních prvků ovládání. Pět z těchto stanic používá také DALI zatmívací systém kontroly se zhruba 2000 LED světly, které uspoří chytrým zhasínáním až 4 procenta celkové denní spotřeby elektřiny.

Shijiazhuang Metro 2019 2

Metro v Š'-ťia-čuangu je městskou přepravní službou v severovýchodní metropoli v kantonu Hebei. První dvě linky metra (1, 3) zahájily zkušební provoz 26. června 2017. S celkovou délkou 30,3 km obě linky metra přispívají k efektivnímu řízení provozu hromadné dopravy a jsou i vzpruhou pro ekonomický rozvojový program. V současnosti jsou v Š'-ťia-čuangu budovány čtyři linky metra s očekávanou celkovou délkou přesahující 80 km v roce 2021. Dále je plánováno pět linek včetně přímého spojení na letiště.

Shijiazhuang Metro 2019 3

ABB řešení již v Pekingu, Šanghaji nebo Kantonu

ABB také spolupracuje se společností KE Electric, která zajistí komponenty pro nízkonapěťová zařízení Š'-ťia-čuangského metra a garantuje stabilní provoz distribučního systému. Řešení a produkty od firmy ABB odpovídají potřebám mnohých aplikací, včetně stanic, vozových dep, autobusových nádraží, místních stanic a lokomotiv, garantují tak komplexní konstrukci zeleného systému dopravy.

Shijiazhuang Metro 2019 4

V Číně již ABB spolupracovala na projektech osvětlení v podzemkách v Pekingu, Šanghaji, Kantonu, Šen-čenu, Nankingu, Čchang-ša a Čang-čchunu a jiných velkoměstech, zajišťující výkonný a bezpečný provoz vlaků s důrazem na potřeby běžných cestujících.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

ifm electronic - Světová jednička v oblasti průmyslové senzoriky a automatizace Pomáháme průmyslu vstoupit do digitální sféry INDUSTRY 4.0
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.