Intuitivní navigace v elektrické síti

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kompaktní přístroje pro měření a kontrolu v silnoproudé síti SINEAX ŘADA AM. Přístroje SINEAX řady AM jsou kompaktní přístroje pro měření a kontrolu v silnoproudých sítích. Vynikají kvalitou zobrazení a intuitivní obsluhou.

Přístroje nabízejí širokou paletu funkcí, kterou je pomocí volitelných komponent možné ještě více rozšířit. Napojení procesního prostředí může být provedeno pomocí komunikačních rozhraní, přes digitální I/O, analogové výstupy nebo relé.

SINEAX řady AM jsou koncipovány pro univerzální použití v průmyslových zařízeních, automatizaci budov nebo v rozvodech elektrické energie.
V nízkonapěťových sítích je možné přímo připojit jmenovitá napětí do hodnoty 690 V v kategorii měření CAT III.
Univerzální měřicí systém dovoluje přímé použití přístrojů pro jakékoli sítě od jednofázových až po nerovnoměrně zatěžované 4vodičové systémy.
Přístroje řady AM je možné pomocí TFT displeje plně přizpůsobit požadavkům na místě. U provedení s rozhraním ethernet je také možná konfigurace prostřednictvím webových stránek, není tedy zapotřebí speciální software.

SINEAX 2019 1

Je jasný

Vysoké rozlišení je umožněno pomocí barevného TFT displeje pro vysoce ostré zobrazení naměřených dat. Standardem jsou neustále viditelné stavové informace (alarmy, ochrana heslem, záznam dat, datum/čas a mnohem víc) a přehledný design.

Je intuitivní

Snadné ovládání přístroje je díky jednoduchému textovému menu v několika volitelných jazycích velmi intuitivní.
Rychlý přístup k požadovaným údajům je zaručen pomocí tematického členění informací o měřených hodnotách. Další výhodou je servisní sekce pro údržbu a uvádění do provozu.

Je multifunkční

Pomocí mezních hodnot a jejich logického propojení jsou zajištěny různé možnosti mnohostranného monitorování.
K dispozici je centrální poplašná funkce přes displej nebo webovou stránku.
Pokud uživatel požaduje rychlý přehled o stavu zařízení umožní mu to seznam alarmů s textovou informací.

Je flexibilní

Uživatel může využít univerzální měřicí vstupy pro jakýkoliv druh sítě, kde jsou volně nastavitelné střední hodnoty a čítače měřených veličin. Navíc je umožňěno konfigurovat oprávnění k přístupu.

Je variabilní

Samozřejmostí je nastavitelné provedení přístroje pro standardní veličiny, jako jsou funkce, rozhraní, vstupy/výstupy a napájení. Na výběr jsou rozměry čelního panelu o velikostech , 96 × 96 mm nebo 144 × 144 mm.
Také je možnost integrování přístroje jako standardního objektu do softwaru SMARTCOLLECT.

SINEAX 2019 3

Možnosti zobrazení

Do hlavního menu se uživatel dostane stisknutím tlačítka ESC.
V hlavním menu dostupném v různých jazycích jsou naměřená data rozčleněna do snadno pochopitelných skupin. U typů AM2000 a AM3000 je navíc po straně k dispozici pomocná lišta s dalšími pokyny pro ovládání.
Stavová lišta nahoře vpravo je trvale viditelná a ukazuje aktuální stav monitorování alarmů, ochranného hesla, záznamu dat a rovněž čas/datum.

Monitorování a alarmy

Měřicí přístroje řady AM podporují vyhodnocování naměřených dat přímo na místě, aby bylo možné provést akce okamžitě nebo s prodlevou, aniž by k tomu bylo zapotřebí samostatné ovládání. To umožňuje chránit provozní prostředky nebo také hlídat servisní intervaly.

K dispozici jsou následující možnosti:

 • 12 mezních hodnot
 • 8 monitorovacích funkcí, každá se 3 vstupy
 • 1 sběrný alarm jako kombinace všech monitorovacích funkcí
 • 3 počitadlo provozních hodin s definovatelnou podmínkou chodu

Digitální výstupy, které jsou k dispozici, lze používat přímo pro předávání mezních hodnot a monitorovacích funkcí a sběrného alarmu s možností resetu.
Každé monitorovací funkci lze přiřadit text, který se použije jak pro seznam alarmů, tak i pro záznamy událostí v záznamníku.

SINEAX 2019 2

Záznamník dat

Přístroje mohou být vybaveny výkonným záznamníkem dat, který v plné verzi nabízí následující možnosti záznamů:

 • Periodická data
  V pravidelných intervalech mohou být ukládány volitelné naměřené hodnoty, např. pro záznamy ze zátěžových profilů (intervaly od 10 s do 1 h) nebo periodické odečítání elektroměrů (např. každý den, týden, měsíc).
 • Události
  Jedná se o druh změnového deníku, který obsahuje informace o čase výskytu událostí: aktivování a odpadnutí monitorovacích funkcí, změny konfigurace, výpadky proudu atd.
 • Záznamník poruch (pouze pro AM1000/AM3000)
  Záznamy o průběhu proudu a napětí při poruchách na základě 1/2 periodových RMS hodnot. Možný je i dodatečný záznam křivek v průběhu poruchy. Tento způsob záznamu odpovídá požadavkům normy pro kvalitu sítě EN 61000-4-30.

Na vlastním přístroji lze vizualizovat seznam událostí a záznamy ze záznamníku poruch. Další analýzy umožňuje webová stránka přístroje.
Jako paměťový modul se u přístrojů AM2000 / AM3000 používá SD karta a u typu AM1000 se využívá interní paměťový modul.
Též je umožněna integrace přístroje jako standardního objektu do softwaru SMARTCOLLECT PM10. Jedná se o vysoce výkonný software SMARTCOLLECT ENERGY, který byl navržen zejména pro aplikace v oblasti energie, ale také pro poskytovatele služeb a veřejnou správu. Měří, ukládá a zobrazuje vizualizace příslušných údajů o spotřebě elektrického proudu, plynu, vody nebo tepla. Software poskytuje transparentnost a pomáhá s určením slabin. Optimalizuje spotřebu a šetří náklady na energie.
Značka SINEAX doposud známá z oblasti precizních elektrických a neelektrických převodníků získává novou řadou přístrojů AM1000, AM2000 a AM3000 další členy spektra kvalitních švýcarských měřicích přístrojů.

GMC – měřicí technika, s.r.o.
Fügnerova 1a, 678 01 Blansko
Tel.: +420 516 482 611
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.gmc.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku