Modulární systém MPC pro železniční aplikace

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

"Modulární napájecí konektor" (MPC – Modular Power Connector) od Stäubli Electrical Connectors je mezinárodně vyhledáváním řešením pro železniční aplikace s nesčetnými možnostmi napojení.

Kromě standardních aplikací pro kolejová vozidla, regionální vlaky, vysokorychlostní vlaky nebo metra umožňuje systém konfigurovat konektory i pro specifické zákaznické aplikace. Konektor je navržen tak, aby umožňoval elektrické spojení mezi několika funkcemi elektrického řetězového trakčního vedení železničních kolejových vozidel. Výhodou je univerzální, víceúčelové, kompaktní řešení, stejně jako sjednocení společných komponent.

Díky široké škále průměrů kontaktů a průřezů kabelů, které se pohybují v rozmezí od 0,015 do 0,372 in2 (10 až 240 mm2), jsou k dispozici různá izolační tělesa, která mohou být navzájem kombinována. Při jmenovitém výkonu 3600 V až 700 A jsou konektory vhodné pro vysokonapěťové a vysokoproudé aplikace. Izolátory vyrobené z vylepšených plastových materiálů se vyznačují zvýšeným izolačním odporem až 15 kV a nižším stupněm hořlavosti. Nová generace MPC konektorů je vhodná pro úroveň nebezpečí HL3 R23 a splňuje požadavky normy EN 45545-2, přičemž reaguje i na potřeby mnoha provozovatelů metra a dalších provozovatelů železnic, např. SNCF.
Nová izolace a zinková slitina, z níž jsou vyráběny boční díly, umožňují dosáhnout výrazného snížení hmotnosti až o 30%. Dva šroubové spoje se závitem M8 nebo M10 jsou nyní dostupné dle požadované velikosti, takže lze rovněž připojit zemnící kabel. Ochranu z nerezavějící oceli, jakmile je pevně spojena s izolátory, lze nyní ručně snadno přišroubovat. Mechanická ochrana může být jednoduše dodatečně namontována nebo odstraněna bez nástrojů, a to kdykoliv.

mpc zeleznice 1

Elegantní řešení pro odlehčení napětí

Podrobná optimalizace nyní zahrnuje i zcela novou komponentu: "Dynamic Cable Option" (DCO), tento nově přidaný prvek slouží k odlehčení napětí pro pohyblivé kabely. DCO je připevněn přímo k MPC konektoru za použití postranních elementů a eliminuje mechanické nárazy a namáhání kabelových průchodů. Plastové vložky zajišťují, že kabely s různými průměry jsou stejně spolehlivě připojeny. Tato inovace tedy ušetří spoustu času.

mpc zeleznice 2

Výhody použití MPC:

  • Modularita díky několika konfiguracím
  • Snadná a rychlá montáž
  • Vysoká odolnost proti nárazům, otřesům a vibracím
  • Vyvinut do drsného prostředí
  • Nízkoúdržbové řešení
  • Stejný systém pro každé elektrické připojení

Konektor je testován proti vibracím a nárazům podle normy EN 613731 a je odolný proti korozi (240 h testování ve slané mlze v souladu s normou EN 60068-2-112). Navíc má při připojování třídu ochrany IP69K. Elektrické kontakty jsou vysoce kvalitní a kromě dlouhé životnosti zaručují více než 500 napojovacích cyklů bez ovlivnění elektrických hodnot. Technologie MULTILAM zaručuje efektivní přenos energie s konstantní přítlačnou silou a nízkými přechodovými odpory. Připojení je spolehlivé a nízkoúdržbové díky samočisticímu efektu.

mpc zeleznice 3

mpc zeleznice 4

Stäubli Electrical Connectors

Jako přední dodavatel elektrických a elektronických konektorů, Stäubli Electrical Connectors nabízí inovativní a bezpečné produkty vysoké kvality pro napájení a datová připojení. Kontaktní technologie MULTILAM od Stäubli Electrical Connectors vyniká svými skvělými výkony. Díky flexibilitě konstrukce a pokročilým funkcím má prakticky neomezené možnosti použití od signálních proudů až po velmi silné proudy.

Stäubli Systems, s.r.o.
Hradecka 536, 530 09 Pardubice
Tel.: +420 466 616 125
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.staubli.cz
http://ec.staubli.com

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, říjen 2019

Číslo je zaměřené na rozváděčovou techniku, datová centra, měřicí a zkušební techniku

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

ENIKA.CZ s.r.o. - E-SHOP Český výrobce a distributor bezdrátových technologií, svítidel a elektrokomponent.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.