Víte, co si stačí zapamatovat? Tři písmena: OEZ

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Značka OEZ je v elektrotechnickém světě známým pojmem. Tušíte například, jak název naší společnosti vznikl a z čeho vychází? Tři písmena OEZ to jsou „Orlické Elektrotechnické Závody“.

My v Letohradě už nyní svůj dlouhý název moc nepoužíváme. Přesto je někdy dobré si ho připomenout. Poukazuje totiž na naše kořeny. Poukazuje na náš region, který je studnicí zaměstnanců, jejich nápadů i celého rozvoje OEZ. Poukazuje na skutečnost, že Podorlicko je nedílnou součástí naší firmy. A přestože jsme už jedno celé desetiletí členy skupiny Siemens, tak nikdy nezapomínáme, že spojení s naším regionem trvá více než tři čtvrtě století.

Během té doby se událo mnohé. Ušli jsme cestu z prostého výrobce pojistek a jističů k nadnárodnímu dodavateli přístrojů, zařízení a služeb nízkého napětí. Díky spojení se Siemens patří areál OEZ v Letohradě k nejmodernějším výrobním závodům v Česku, což umožňuje postupné zavádění prvků Průmyslu 4.0 do praxe.

jedeme k vam 1
Průmysl 4.0 je pojem, se který se setkáváme stále častěji. Co si pod ním představit? Označení symbolizuje čtvrtou fázi průmyslové revoluce. V praxi to znamená, že všechny výrobní činnosti - zadání, řízení, průběh, kontrola, měření a výsledky, tok materiálů, atd. – jsou propojeny počítačovou sítí. Pracovní operace zpravidla začínají naskenováním čárového kódu produktu. Jedinečná informace uložená v kódu přesně určuje každou operaci s výrobkem – jaké nástroje budou použité, o jaké dílce bude doplněn, jak proběhla kontrola, atd. Vše se ukládá do centrální databáze, která je pak klíčovým zdrojem informací při dalším zdokonalování celého procesu či v případě řešení reklamací.
Tento systém umožnuje OEZ vyrábět sériově na jedné lince různá provedení produktů či dokonce různé produkty, přesně dle požadavků zákazníků. Výsledkem jsou včasné dodávky klientům a plnění stěžejních požadavků na bezpečnost, kvalitu a uživatelský komfort.

OEZ v číslech

jedeme k vam 3

I díky tomu jsme držitelem titulu „Bezpečný podnik“ a ocenění „Podnik podporující zdraví“. Z pohledu energetického managementu dokládá společenskou odpovědnost naší firmy zapojení do celosvětového projektu snižování energetické náročnosti (EEP). V rámci projektu EEP například snížíme ročně emise oxidu uhličitého o 1871 tun.
Počínaje přelomem let 2017/2018 pak celý výrobní a dodavatelský proces posouváme ještě o krok dále. Přímo v našem areálu vyrostla nová logistická hala o ploše téměř 5500 m2, se skladovací výškou 10,5 m a kapacitou 9600 palet, jež současně nabídla 50 nových pracovních míst. Dosud jsme jako „mezisklad“ využívali prostory společnosti DB Schenker v Pardubicích. Hala, kterou nově provozuje firma Dachser, nejen zkrátí celý výrobní a dodavatelský řetězec, ale, a to je pro nás zásadní, významně omezí kamionovou dopravu a bude tak šetrnější k životnímu prostředí.

jedeme k vam 2
V oblasti produktových inovací byla naším zásadním tématem oblouková ochrana (AFDD - Arc Fault Detection Device). Zavedením přístroje obloukové ochrany se snažíme předejít neúmyslnému oblouku mezi vodiči, který ve svém důsledku může zapříčinit vznícení izolace a následný požár. Zaplňujeme tak funkční mezeru současných ochran - jističů, proudových chráničů a pojistek. Naše řešení je přitom prosté, koncipované jako stavebnice. Obloukovou ochranu si můžete jednoduše sestavit pomocí spouště obloukové ochrany ARC a jističe LTN/LTE nebo proudového chrániče s nadproudovou ochranou OLE/OLI. Přístroje umísťujeme vždy na začátek obvodu. Problematiku obloukových ochran považují za významnou už také standardizační orgány včetně mezinárodních norem IEC.
Co nás čeká v roce 2018? Je nám velkou ctí vás opět pozvat na naše tradiční odborné semináře. Na přelomu února a března se vámi opět podělíme o naše znalosti, poznatky, představíme vám inovace a nová řešení. A především, opět přijedeme až k vám! Registrovat se můžete na webu www.oez.cz/seminare

jedeme k vam logo

OEZ s.r.o.
Šedivská 339, 561 51 Letohrad
Tel.: +420 465 672 111
Fax: +420 465 672 151
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.oez.cz

Zapamatujte si: tři písmena OEZ - to jsou VAŠE Orlické Elektrotechnické Závody

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku