Kabelové vodicí kladky: snadné odvíjení kabelů v problematických místech

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Při práci s kabely, zejména při tažení nebo protahování, potřebujeme zajistit ochranu nejen samotného kabelu před poškozením, ale také okolí, v němž s kabely pracujeme. Navíc je mnohdy složité pracovat s těžkými kabely, které svojí vahou prakticky znemožňují snadnou a bezpečnou manipulaci.

Řešení obou problémů přináší rakouský specialista na protahování, odvíjení a tažení kabelů, firma RUNPOTEC.

Na místech, kde je potřeba šetrně a s co nejmenším mechanickým odporem protáhnout kabel odvedou skvělou práci kabelové vodicí kladky. Odvíjecí válečky osazeny kvalitními kuličkovými ložisky mají robustní, ale lehkou konstrukci z hliníku. Jsou vsazeny do pevného, práškově lakovaného ocelového rámu s ergonomickou rukojetí. Všechny tyto vlastnosti zaručují nosnost až 1500 kg a také dlouhou životnost a prakticky nulovou údržbu.
Kabelové vodicí kladky nabízíme v několika variantách, a to podle způsobu použití. Univerzální použití pro tažení kabelů v šachtách, kabelových trasách, kolem sloupů či na rozích nabízí 3násobný řetězec (obj. č. 10166). Výhodou je možnost snadného přizpůsobení dané situaci (kladky v rovině, natočené o 60°, 90°, 120° a 180°) a rozšíření o další kladky nebo prvky a jeho. Kabelová vodicí kladka 90° (obj. č. 10153) je vhodná pro protahování kabelů v rozích nebo na hranách. Potřebujete-li protahovat kabel v šachtách, nabízíme kabelovou vodicí kladku pro šachty (obj. č. 10157) nebo pro vnitřní hranu šachty (obj. č. 10156).

kabelove kladky 2022 1

kabelove kladky 2022 2
Všechny kabelové vodicí kladky lze upevnit přes montážní otvor pomocí popruhu nebo šroubů. Způsob použití a upevnění můžete shlédnout v krátkém videu.

Jak ještě snadněji protahovat těžké kabely?

Je práce s těžkými kabely vaším denním chlebem? Nemáte dostatek pracovní síly pro tažení kabelu? Protahujete těžké kabely na delší vzdálenosti? Pokud jste odpověděli alespoň jednou ano, vyřeší váš problém extra silný naviják pro tažení kabelů RUNPOTEC CW 800 E (obj. č. 10148).
Vyvine tažnou sílu až 10 osob: při rychlosti navíjení 4 m/min. vyvine sílu až 800 kg a při rychlosti 8 m/min. až 400 kg. Spolu s kabelovými vodicími kladkami, tažnými lany z polyesteru a širokým sortimentem protahovacích punčošek vám RUNPOTEC CW 800 E zajistí ucelené řešení pro snadnou a pohodlnou práci s těžkými kabely.

kabelove kladky 2022 3

Další informace a e-shop

Bližší informace o všech produktech firmy RUNPOTEC najdete na webových stránkách www.runpotec.cz, případně na e-shopu www.est-shop.cz.

Obraťte se na nás s důvěrou

Potřebujete podrobnější informace o našem sortimentu? Potřebujete cenovou nabídku nebo technický dotaz? Obraťte se na nás s důvěrou: telefonicky 266 090 711 nebo e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: +420 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2022

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Monitorovací systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku