GEWISS – nejen svět elektroinstalačních krabic

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

GEWISS je významným hráčem na trhu s kompletním sortimentem elektroinstalačních krabic, má také rozsáhlou nabídku rozvodnic a skříní. Trubky, příslušenství a kabelové žlaby a lišty nabídku doplňují.

V České republice a na Slovensku je výhradním zastoupením Elektro-System-Technik, s. r. o.

Krabice pro prvky domácí automatizace

Čím dál více budov, ať již soukromých nebo komerčních, dnes počítá s prvky tzv. chytrého domu. Koncové prvky jsou jen zlomkem celé infrastruktury systému. Většina prvků je totiž uživateli skryta. Právě pro tyto účely firma Gewiss uvedla na trh připojovací a rozbočovací bezhalogenové vestavné krabice řady 48, které tyto prvky hravě pojmou. Řada se skládá ze tří různých skupin výrobků: 48 PT / PT DIN, rozbočovací krabice v krytí IP 40 pro obvyklé použití i pro prvky domácí automatizace vč. DIN lišty, s ochranným kartonovým víkem pro zazdívání. Dále řada 48 CM, velkokapacitní krabice v krytí IP 40 s ochranným štítem a řada 48 PTC, modulární rozbočovací krabice štítem v krytí IP 40/IP 55 s ochranným kartonovým víkem pro zazdívání.

elektroinstalacni krabice gewiss 2020 1

GREEN WALL – nejucelenější systém pro vestavbu do sádrokartonu

Nejširší nabídka prvků pro vestavbu pro tento specifický typ instalace. Bezhalogenové krabice GREEN WALL ze speciálního zeleného technopolymeru s GWT 850 °C se vyznačují rychlou a jednoduchou instalací, a to díky inovativnímu řešení upevnění. To spočívá v patentovaném systému montážních úchytů (viz. obrázek), vhodném pro všechny typy montáže: mezi sloupky, ze zadní strany na desku nebo na zděnou stěnu.

elektroinstalacni krabice gewiss 2020 2
Řada GREEN WALL nabízí čtyři řady výrobků: rozvodnice a rozvaděče, standardní a velkokapacitní rozbočovací krabice, krabice pro modulové domovní řady a pro zařízení KNX a digitální TV a krabice pro vertikální a horizontální zásuvky s blokovatelným vypínačem.

elektroinstalacni krabice gewiss 2020 3

Krabice malé, velké, tlusté, tenké…

esítky typů nástěnných rozbočovacích krabic ve vyšším krytí, typ 44 CE, vyrobených z moderních samozhášecích materiálů: bezhalogenové krabice GWPLAST 75 – GWT 650 °C pro běžné rozvody, GWPLAST 75 – GWT 960 °C pro speciální použití (certifikace RINA) a GWPLAST 120 – GWT 650 °C pro využití v průmyslu.
Hlavními přednostmi řady 44 CE je široký rozsah typů a provedení krabic: 3 stupně krytí (IP44/55/56), 11 rozměrů, dostupných ve dvou verzích (s hladkými stěnami nebo s kabelovou průchodkou), 6 typů vík (přítlačné/šroubovací, plné/průhledné nebo vysoké/nízké) a krabice s velkokapacitním dnem a hladkými stěnami pro připojení trubek o průměru do 50 mm.

elektroinstalacni krabice gewiss 2020 4
Další nespornou výhodou, která odlišuje typ 44 CE od podobných krabic je patentovaný systém šroubů pro uzavření víka (viz. obrázek). Šrouby s kulovou hlavou slouží jako klouby pro snadné otevření víka, zároveň je lze zaplombovat proti neoprávněnému vniknutí do krabice.
U typů krabic se šrouby na ¼ otáčky lze velmi jednoduše manipulovat s víkem, které nikdy neztratíte (viz. obrázek). Vnitřní profil krabice zajišťuje daný stupeň krytí i bez těsnění.

elektroinstalacni krabice gewiss 2020 5

Multifunkční základny 42 TV

Řada desek pro univerzální použití například jako držák elektronických přístrojů, napájecích jednotek nebo pro vytvoření malých řídících rozvaděčů s kontrolkami a tlačítky. Kryt s voštinovým povrchem umožňuje přístroje přímo přišroubovat. Desky se vyrábějí ve třech velikostech s různými tloušťkami i jako praktický podlahový sloupek.
Multifunkční základna je oboustranná: z jedné strany je hladký povrch pro snadnou montáž zapuštěných komponent a z druhé strany voštinový povrch pro přímou montáž přístrojů. Díky těmto vlastnostem jsou desky 42 TV ideální pro vytváření řídicích nebo signálních panelů. Doplňkem nabídky je vodotěsný zásuvkový box ideální pro montáž povrchových i zapuštěných zásuvek.

elektroinstalacni krabice gewiss 2020 6

Potřebujete vědět více?

Potřebujete podrobnější informace o produktech Gewiss? Máte zájem o katalog produktů či poptáváte vhodné řešení pro váš projekt? Obraťte se na nás s důvěrou: tel. 266 090 711, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.nebo navštivte naše internetové stránky www.est-praha.cz.

Výhradní zastoupení značky Gewiss v ČR a SR

Produkty Gewiss, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český a slovenský trh výhradně dodává společnost:

Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: +420 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku