Datová bezpečnost až na úroveň poslední větve

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Systém CMS (Circuit Monitoring System – Systém monitorování obvodů) je vůbec první měřicí systém, který spolupracuje se všemi typy instalačních jističů a také s přípojnicovým systémem SMISSLINE TP od společnosti ABB, a který podporuje datové šifrování typu end-to-end, tzn. koncové šifrování protokolu SNMP ve verzi 3 (SNMPv3) pro celou síť naměřených dat.

A to až na úroveň poslední větve sítě.

Zatímco v datovém centru je kvalitě dat a jejich zabezpečení věnována maximální pozornost, důležitost a kritičnost dat posílaných po síti infrastruktury bývá někdy odsunuta do pozadí. Tato data jsou pak náchylná na kybernetické útoky a jejich následek může mít velmi závažný dopad jak na operátora datového centra, tak na klienty.
Systém CMS od ABB chrání instalace, kam patří například datová centra, proti kybernetickým útokům tím, že realizuje předávání infrastrukturních dat komunikačním protokolem SNMPv3 s šifrováním end-to-end (SNMP je zkratkou pro Simple Network Management Protocol). SNMPv3 zajišťuje komerční stupeň bezpečnosti dat, včetně autentizace a ochrany soukromí. Konfigurace je snadnou záležitostí. SNMPv3 vylepšuje dvě předchozí verze (SNMPv1 a SNMPv2c) z hlediska datové bezpečnosti (autentizace a šifrování) a správy dat.
CMS je nanejvýš kompaktní, vysoce výkonný multikanálový měřicí systém, určený pro monitorování napájecích větví střídavého (AC) a stejnosměrného (DC) proudu, a dále pro měření proudu na elektrickém vedení. Systémem CMS naměřené výkonové hodnoty jsou využívány pro optimalizaci spotřeby energie, správné využívání základních investičních prostředků a tedy ke snížení nákladů.
CMS sestává z řídicí jednotky, například ABB CMS-700 a ze senzorů s různými měřicími rozsahy, až do 160 A. U zvláště kriticky důležitých aplikací, kam patří např. datová centra, CMS typicky spolupracuje s modulárním přípojnicovým systémem SMISSLINE TP, který je bezdotykový a který umožňuje provádění údržbových činností za provozu, aniž by bylo třeba přerušit dodávku napájení. Senzory CMS jsou montovány přímo na instalační jističe systému SMISSLINE, tedy díky internímu protokolu Modbus nepotřebujeme klasicky drahou a těžkopádnou kabeláž.

ABB CMS 700 2020 2
Nová řada senzorů ABB s otevřeným jádrem umožňuje přidat do stávajících instalací monitorovací funkci odboček, aniž by bylo nutné vypnout napájení systému. Možnost jednoduchého nasunutí takového senzoru na jakýkoli jistič pomocí univerzálního adaptéru CMS, šetří čas a peníze. V porovnání s dalšími výkonovými distribučními a monitorovacími systémy dokáže CMS a SMISSLINE TP ušetřit až 50% instalačního prostoru.
Poněvadž data jsou přenášena komunikačním protokolem SNMPv3 s koncovým (end-to-end) šifrováním a dodávána obvykle do infrastrukturního řídicího systému datového centra (DCIM – Data Center Infrastructure Management system), je zajištěna jejich integrita a kybernetická bezpečnost.
CMS v kombinaci se systémem SMISSLINE a s využitím možností daných protokolem SNMPv3, představuje metodu sběru infrastrukturních dat, která je nejenže bezpečná, ale umožňuje také optimalizovat využívání elektrické energie a tedy zjišťovat optimální využití zařízení napojených na datové centrum. Flexibilní architektura, jednoduchost instalace a údržby završují pak výhody těchto produktů a umožňují, aby operátoři datových center optimalizovali provoz investovaných základních prostředků, zajistili jejich pružnost a dostupnost.

ABB s.r.o.
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.abb.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz zari 2021

ElektroPrůmysl.cz, září 2021

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Měřicí a regulační technika Ucelená nabídka měřicí a regulační techniky pro výrobce a distributory elektrické energie, spotřebitele elektrické a jiných energií, výrobce elektrických a dalších zařízení, která tuto techniku využívají.
Moduly PAPAGO Pro měření nejrůznějších veličin, monitorování i ovládání přes Ethernet (síť LAN), WiFi nebo GSM.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.

Najdete nás na Facebooku