5 důvodů, proč je záložní zdroj UPS nutností

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nepřerušovaný a nerušený zdroj elektrické energie je klíčový pro všechny oblasti průmyslu, zdravotnictví či domácnosti a jeho nezbytnost jsme zaměnili v dnešní době za samozřejmost.

Jeho potřeba však nikdy nebyla zásadnější. Budovy, služby a procesy jsou stále více závislé na výpočetní technice, internetu věcí (IoT) a dalších citlivých elektronických zařízeních připojených k síti a již nyní se musíme stále více zaměřovat na otázky spojené s řízením elektrické energie. Znamená to, že schopnost zvládat poklesy napětí, přepětí či napěťové špičky spolu s rušením na přívodu či dalšími změnami napájení je stejně důležitá jako zvládání úplných výpadků napájení.

Zdroj nepřerušitelného napájení (UPS) zajištuje tuto ochranu. Zjistí, kdy se zhorší kvalita napájení nebo dojde k výpadku proudu, a poskytne téměř okamžitou ochranu před přerušením napájení, takže je možné aktivovat záložní zdroj elektrické energie (například diesel generátor) nebo kontrolovaně vypnout zařízení.
Na hlavní důvody nutnosti začlenění UPS zařízení do vybavení kanceláří, výrobních provozů nebo domácností jsme se zeptali produktového specialisty na záložní zdroje ve společnosti Eaton Česká republika Antonína Špačka. „Ve světě, který funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, potřebují mít společnosti jistotu, že i když některá přerušení nemohou ovlivnit, drahé ztrátě kontinuity podnikání v důsledku problémů s napájením se lze vyhnout s technologií UPS,“ říká Antonín Špaček.

5 duvodu ups 2022 1

1. Je zařízení UPS důležité pro podporu kontinuity podnikání? Jak může v této oblasti pomoci?
Čas jsou peníze – zejména pokud jde o nákladné prostoje, které brání podnikům a organizacím poskytovat služby, vyrábět produkty a obsluhovat zákazníky tak, aby naplnily jejich vysoká očekávání. Ve světě, který funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, potřebují mít společnosti jistotu, že i když některá přerušení nemohou ovlivnit, drahé ztrátě kontinuity podnikání v důsledku problémů s napájením se lze vyhnout pořízením vhodného UPS.

2. Znamená to tedy, že současně i chrání cenný majetek
Od továrních strojů a dalších výrobních zařízení až po IT a citlivé lékařské vybavení – podniky a organizace investují velké prostředky do majetku, na kterém jsou závislé. Potenciál škod způsobených výpadkem a špatnou kvalitou napájení je značný – zejména při náhlém obnovení dodávek proudu. Technologie UPS hladce zvládne všechny fáze přerušení napájení, čímž snižuje potřebu nákladných oprav a výměn.

3. Jsou zařízení UPS důležitá také pro zajištění bezpečnosti?
Jak se komerční i veřejné budovy zvětšují a stávají se složitějšími, roste i potřeba bezporuchových systémů, které zajišťují bezpečnost jejich obyvatel. Dveře, výtahy a pojezdy jsou závislé na nepřerušovaném napájení, které umožňuje rychlý a bezpečný pohyb po budově a v případě nutnosti rychlou evakuaci. V době, kdy je efektivní větrání součástí ochrany zdraví v kancelářích a dalších pracovních prostředích, je záložní napájení pro systémy vytápění, větrání a klimatizace (HVAC) rovněž kritické – zejména v oblastech s nebezpečnými chemickými látkami.

4. Jak mohou zařízení UPS pomoci ve zdravotnictví?
Operační sály a jednotky intenzivní péče (JIP) jsou plné citlivého vybavení pro záchranu života, které musí být dostupné nepřetržitě. Chirurg si jednoduše nemůže dovolit riziko, že by elektronické nástroje, přístroje a monitorovací technologie nebyly náhle nedostupné uprostřed zákroku. UPS poskytuje téměř okamžitou odezvu v případě výpadku napájení nebo kolísání proudu a nabízí zdravotnickému personálu jistotu, že péče o pacienta nebude ohrožena.

5 duvodu ups 2022 2

5. Existuje ještě nějaký další důvod pro pořízení UPS?
Vynikající služby zákazníkům závisí na snadném přístupu skrze všechny kanály, často nepřetržitě, podpořeném bezproblémovými dodavatelskými řetězci. Pokud výpadek proudu nebo kolísání kvality napájení odpojí nebo negativně ovlivní systémy, může to mít vážný dopad na pověst značky. Zklamaní zákazníci mohou vážně uvažovat o tom, že se obrátí na jiného dodavatele – a své zklamání si neponechají pro sebe.

Společnost Eaton nabízí široké portfolio záložních zdrojů UPS včetně servisních služeb pro zajištění nepřerušitelného napájení přesně podle vašich požadavků a potřeb. Vyberte si z nabídky záložní zdrojů UPS.

EATON Elektrotechnika, s.r.o.
Tel.: +420 267 990 440
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eaton.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2023

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
METRA BLANSKO zakázková výroba dle požadavků zákazníka AC a DC voltmetry a ampérmetry, otáčkoměry, vysokonapěťové děliče, převodníky elektrických veličin, proudové transformátory, revizní přístroje, multimetry, bočníky, kalibrace a servis. S přístroji Metra můžete spolehlivě měřit dalších 100 let.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Oblíbené normy

Najdete nás na Facebooku