Turck Vilant RFID sledování výroby a logistiky

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pro zvýšení efektivnosti výroby, skladového hospodářství, logistiky materiálů, výrobních prostředků nebo hotových výrobků, je potřeba nutně zajistit monitorování pohybu všech jednotlivých výrobků a komponent, klasifikaci použití a nákladů, naskladnění a vyskladnění nebo jejich zpětnou dohledatelnost a historii.

Zajištění spolehlivého řízení

V tomto směru je nutné jednak zajistit vhodnou automatickou a spolehlivou identifikaci každého předmětu i hromadných balení a také následné ukládání záznamů a jejich statistické vyhodnocení. To je možné zajistit prostřednictvím technologie bezdrátové identifikace RFID, zatímco ukládání a vyhodnocení provádí centrální serverový nebo cloudový systém, kam jsou jednotlivá RFID snímací místa napojena a odesílají získaná data. Čtecí a zapisovací antény musí svým vhodným umístěním a snímacím dosahem zajistit spolehlivé zachycení a přečtení RFID štítků (tzv. tagů) všech procházejí produktů a následné odeslání dat, zatímco vyhodnocovací softwarový systém musí zajistit spolehlivý příjem dat, jejich dlouhodobé uložení a i vhodné statistické vyhodnocení a vizualizaci výsledků.

turck vailant rfid 2019 2
Důležité je v tomto směru právě slovo „spolehlivé“, což v praxi znamená profesionální navržení komplexní konfigurace hardwarového i softwarové systému na míru dané aplikaci tak, aby se zcela vyloučila nebo alespoň minimalizovala poruchovost a možnost nechtěného i záměrného obelstění systému.
V tomto směru je tedy vhodné zvolit pro realizaci takového dodavatele-partnera, který poskytuje a umí komplexně zajistit všechny části systému nejen z pohledu dodání, ale i instalace a následného kvalitního servisu a poradenství. A právě takovou službu poskytuje společnost Turck svým systémem Vilant.

Vilant RFID

Systém Vilant zajišťuje nejen dodání různých typů RFID čtecích a zobrazovacích zařízení, ale i službu odborného výběru typů, pro konkrétní podmínky, návrh vhodného umístění i následnou instalaci. V nabídce jsou nejen mobilní ruční čtecí zařízení s displejem pro okamžité vyhodnocení, ale i jednotky pro fixní instalaci na dopravní cesty nebo celé kompletní průchozí brány pro automatické zachycení a přečtení všech procházejících produktů v jednotlivém i hromadném balení, v krabicích či bednách, ať již jsou přesouvány či přepravovány ručně, na paletových vozících či přepravovány vysokozdvižnými prostředky. Možná je i detekce směru pohybu a tím rozlišení zavážení i vyvážení výrobků a materiálu. RFID snímací systém lze instalovat i přímo do vysokozdvižných vozíků, kde vyhodnocovací jednotka umí správně odlišit RFID tagy bedny či produktů aktuálně přepravovaných, od stojících produktů míjených během transportu. Data jsou pak prostřednictvím kabelové nebo bezdrátové datové komunikace LAN, WiFi, GPRS, 3G/4G předávána do centrálního databázového serveru Vilant.

Vysokozdvižný vozík s RFID systémem

 • algoritmy filtrují nenaložené zboží
 • navádění a polohování vozíku na vykládku
 • detekce pohybu zboží

turck vailant rfid 2019 3

RFID brána

 • sledování pouze zboží, které prochází bránou
 • identifikace směru pohybu zboží
 • přesná identifikace a čtení

turck vailant rfid 2019 4

Mobilní RFID čtečky

 • vhodné pro mobilní aplikace
 • SW nabízí podporu různých operačních systémů
 • intuitivní a flexibilní uživatelské rozhraní

turck vailant rfid 2019 5

Vilant softwarový systém

V oblasti softwaru nabízí Vilant dodání, instalaci i správu kompletní serverové aplikace provádějící nepřetržitý příjem dat ze všech mobilních i statických RFID jednotek a jejich uložení v databázi. Následně je možné dle nastavených parametrů obdržená data roztřídit na základě místa a času čtení či typů kódů a následně výsledky poskytnout nadřazenému systému buď pro statistické vyhodnocení pro manažerské účely, ERP podnikové informační systémy, MES výrobní informační systémy či WMS skladová hospodářství, nebo pro přímé automatické / robotické řízení chodu výrobní linky, skladu či logistiky prostřednictvím průmyslových počítačů či PLC. Podporována je TCP/IP, HTTP/XML, OPC, SQL a REST komunikace. Jednou ze standardních softwarových funkcí je například Vilant Visibility Manager umožňující nepřetržité sledování pohybu materiálů a komponent výrobním procesem (Asset Tracking) nebo řízení příjmu a výdeje výrobků ze skladu nebo sledování vratných obalů či dílů pro předání subdodavatelům (Supply Chain). Samozřejmostí je možnost vzdálené správy a nastavení RFID jednotek nebo možnost vestavby speciálních funkcí na přání každého zákazníka a provozu.

turck vailant rfid 2019 6

Celosvětový provoz

Systém Turck Vilant je již implementován u více než tisíce zákazníků z 35 zemí včetně nadnárodních společností. Turck Vilant systems nabízí zákazníkům řešení a podporu ve všech fázích projektu od průzkumu na místě, odhadu proveditelnosti, pilotních projektů až po uvedení do provozu a podporu 24/7. Dále nabízí více než 15leté zkušenosti s RFID systémy v oblasti poradenství.

Turck, s.r.o.
Na Brně 2065, 500 06 Hradec Králové
Tel.: +420 495 518 766
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.turck.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku