Nový programovatelný převodník Unipi Gate

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Unipi technology – čeští vývojáři a výrobci řídicích jednotek, převodníků, senzorů a systémů představili programovatelný linuxový převodník a PLC s komunikací Ethernet / RS485.

Unipi Gate je určený do prostředí průmyslové automatizace, technických zařízení budov a dalších automatizačních projektů. Díky dostatečnému výpočetnímu výkonu, softwarové otevřenosti a výhodné ceně je převodník vhodný i jako zařízení ke sběru dat pro nadřazené systémy SCADA a MES, případně pro cloudové služby v rámci projektů Smart City a IoT/IIoT.
V neposlední řadě Unipi Gate představuje i jednoduchý způsob modernizace starších instalací.

Hardware

Převodník je založen na čtyřjádrovém procesoru ARM A53 o frekvenci 600 MHz. Ten v kombinaci s 512 MB RAM poskytuje dostatek výpočetního výkonu i pro náročné aplikace. Jako uložiště slouží interní eMMC paměť o kapacitě 16 GB, kterou lze v případě potřeby rozšířit pomocí microSD karty.

Unipi Gate 2021 1

Rozhraní RS485 je určeno pro sériovou komunikaci (např. protokolem Modbus) a lze jej využít pro řízení a monitoring různých externích zařízení jako jsou kotle, vzduchotechnika, elektromotory, měřiče energií, různé převodníky, případně i rozšiřující moduly či PLC jiných výrobců.
Dvojice Ethernetových portů o rychlosti 1 Gbit a 100 Mbit slouží pro síťovou komunikaci do internetu či se zařízeními v lokální sítí. Převodník lze také využít jako síťový switch (režim bridge), případně jako propojovací uzel dvou oddělených sítí.
Komponenty Unipi Gate jsou chráněny odolným hliníkovým šasi s krytím IP20. Modely G100 i G110 mají shodné rozměry 35 × 94 × 70 mm (š × v × h). Součástí balení je držák na standardní 35mm DIN lištu, který lze k šasi připevnit z více stran, díky čemuž je možné instalovat Unipi Gate do rozvaděče více způsoby. Samostatně je k dostání také nástěnný držák pro možnost instalace i bez použití DIN lišty přímo na montážní desku rozvaděče.

Unipi Gate 2021 2

Software, který Vás neomezuje

Unipi Gate je založen na otevřeném operačním systému Linux, který zajišťuje kompatibilitu se širokou škálou komerčních i open-source softwarových řešení. Standardně je produkt dodáván s předinstalovaným software Node-RED. K dispozici je i open-source obraz operačního systému, tj. archiv obsahující základní software nezbytný pro běh operačního systému. Do Unipi Gate tak lze jednoduše integrovat i Váš vlastní software.

Unipi technology
Jarní 44g, 614 00 Brno
Tel.: 533 433 392
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.unipi.technology

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz duben 2021

ElektroPrůmysl.cz, duben 2021

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Volně svorkovatelné konektory s technologií ecolink Volně svorkovatelné konektory jsou vhodné pro hygienická a vlhká prostředí, do drsných a obtížných podmínek, pro elektromagentická pole při svařování a pro oblasti s nebezpečím výbuchu.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.

Najdete nás na Facebooku