Kompletní řešení Unipi pro MaR a automatizaci budov

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Řídicí jednotky Unipi ve spojení se softwarovou platformou Mervis představují úplný balíček pro úspěšnou realizaci Vašeho podnikání v oborech měření a regulace či automatizace budov.


Od řízení zdrojů tepla, vzduchotechniky a spotřebičů, přes sběr dat z měřidel a senzorů až po odesílání informací do cloudové databáze a jejich analýza. To vše díky kombinaci řídicích jednotek Unipi Patron a softwarového řešení Mervis.

Spolehlivý hardware

Jednotky Unipi Patron pohání námi vyvinutý výpočetní modul Unipi Zulu, který je postavený na procesoru NXP i.MX 8M Mini (4× Arm® Cortex®-A53 s maximální frekvencí 1,8 GHz, 1 GB RAM a interní 8 GB eMMC pamětí). Využití vlastního výpočetního modulu umožňuje nabízet podporu na všech úrovních, realizaci různých modifikací v rámci zakázkové výroby a více možností standardního vývoje (např. integrace nových komunikačních protokolů).

unipi mar 2023 1

Klíčové vlastnosti

 • Vysoký výpočetní výkon a míra spolehlivosti
 • Vhodné od malých realizací až po velké technologické celky
 • Široký výběr vstupů, výstupů a technologií
 • Komunikační rozhraní se širokou konektivitou včetně bezdrátové varianty s LTE
 • Snadné rozšíření pomocí řady Extension
 • Možnost vlastního brandingu i zakázkového vývoje hardwaru
 • Plná kompatibilita s platformou Mervis
 • Produkty skladem, stabilita dodávek
 • Prodloužená čtyřletá záruka
 • Vývoj a výroba v České republice

unipi mar 2023 2

Softwarové řešení Mervis

Vše na jednom místě s platformou Mervis. Od vývojového prostředí přes lokální webové rozhraní až po SCADA dispečink včetně mobilní aplikace. Licence je k řídicím jednotkám Patron dodávána zdarma.

unipi mar 2023 3

IDE

Vývojové prostředí pro tvorbu, ladění a vzdálenou správu pro řídicí jednotky Unipi. Pro programování lze využít jednu ze dvou programovacích metod splňujících mezinárodní standard IEC 61131-3:

 • Funkční bloky (FUPLA, FBD) – kód je tvořen logickým spojováním bloků v přehledném grafickém rozhraní. Mervis IDE je navíc vybaveno rozsáhlou knihovnou již hotových funkčních bloků (hystereze, trojcestné ventily, klasické matematické operace, čítače, časové funkce aj.) pro zjednodušení a zrychlení programování příslušných logických bloků.
 • Strukturovaný text (ST) – volba pro zkušené uživatele, která umožňuje několika řádky vyjádřit komplexní funkce.

HMI editor

Funkce integrovaná přímo v Mervis IDE, umožňuje vytvářet interaktivní grafické uživatelské rozhraní. Toto rozhraní je následně možné spustit přímo na PLC, jako webovou stránku dostupnou pouze na místní síti, nebo na Mervis SCADA serveru jako cloudovou službu s webovým rozhraním. Webovou stránku je v obou případech možné otevřít na počítači, telefonu či v tabletu.

unipi mar 2023 4

 • Implementovaná kolekce přepínačů, indikátorů, textových polí, nastavitelných časových plánů a dalších prvků
 • Intuitivní tvorba i editace prvků
 • Upload vlastních obrázků a ikon

Mervis SCADA

Mervis SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition) je cloudovou službou pro vzdálený dispečink a správu, vizualizaci, řízení a analýzu historických dat.

unipi mar 2023 5

 • V přehledném grafickém rozhraní lze monitorovat a ovládat všechny připojené systémy nezávisle na jejich lokaci
 • Dostupnost odkudkoliv na světě pomocí zabezpečeného internetového spojení
 • Mobilní aplikace k dostání zdarma na Google Play a App Store
 • Podpora rozsáhlého počtu komunikačních protokolů - Modbus, BACnet, 1-Wire, IEC 62056-21, SoftPLC, Jablotron 100, SSCP, M-Bus a SMA-net

Školení a partnerský program

V rámci partnerského programu pořádáme pravidelná školení systému Mervis, poskytujeme technickou podporu přímo od vývojářů a mnoho dalších výhod.

unipi mar 2023 6
Řešení Unipi technology si získala oblibu a důvěru B2B i B2C zákazníků z více než 65 zemí napříč světem. Náš hardware naleznete v tisících úspěšných projektů. Kontaktujte nás a zjistěte, jak může řešení od Unipi posunout Vaše podnikání vpřed.

Navštivte Unipi na veletrhu AMPER v Brně

Ani letos nezmešká Unipi technology prestižní veletrh AMPER (21. – 23. března 2023). Každoročně největší událost v oblastech elektrotechniky, energetiky, elektroinstalace, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení v České republice i na Slovensku. Unipi technology naleznete v hale P, stánek P 1.48.

unipi mar 2023 7

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku