Přenosná solární zásuvka na okno

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Viděli jsme už hodně solárních nabíječek, ale něco takového opravdu ještě ne. Jedná se o přenosnou zásuvku, která získává energii ze slunce. Stačí ji jen přisát na okno. Zařízení je zatím dostupné pouze ve Spojených státech.

Zásuvku vymysleli designéři Kyohu Song a Boa Oh. Při vymýšlení se řídili jedinou věcí, aby šla zásuvka používat intuitivně bez speciálních znalostí problematiky napájení. Zároveň poukazují na to, že se jedná o „nabíječku", kterou lze používat všude tam, kde je světlo a omezené možnosti připojení se na elektrickou energii, například venku nebo v letadle.

solarni zasuvka

Solární zásuvka má na spodní straně solární panely spolu s přísavkou, která se přisaje na sklo, jako pijavice na lidskou kůži.

Solární zásuvka v sobě elektrickou energie zároveň ukládá. Při 5-8 hodinovém nabíjení (záleží na intenzitě osvětlení sluncem), zásuvka nabízí až 10 hodin práce s kapacitou 1000 mAh, což
by mohlo stačit na svícení malou LED lampičkou nebo MP3 přehrávač. Do budoucna designéři plánují zvýšit kapacitu a snížit dobu potřebnou pro úplné nabití.

Zdroj: http://www.yankodesign.com

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!