Přenosná solární zásuvka na okno

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Viděli jsme už hodně solárních nabíječek, ale něco takového opravdu ještě ne. Jedná se o přenosnou zásuvku, která získává energii ze slunce. Stačí ji jen přisát na okno. Zařízení je zatím dostupné pouze ve Spojených státech.

Zásuvku vymysleli designéři Kyohu Song a Boa Oh. Při vymýšlení se řídili jedinou věcí, aby šla zásuvka používat intuitivně bez speciálních znalostí problematiky napájení. Zároveň poukazují na to, že se jedná o „nabíječku", kterou lze používat všude tam, kde je světlo a omezené možnosti připojení se na elektrickou energii, například venku nebo v letadle.

solarni zasuvka

Solární zásuvka má na spodní straně solární panely spolu s přísavkou, která se přisaje na sklo, jako pijavice na lidskou kůži.

Solární zásuvka v sobě elektrickou energie zároveň ukládá. Při 5-8 hodinovém nabíjení (záleží na intenzitě osvětlení sluncem), zásuvka nabízí až 10 hodin práce s kapacitou 1000 mAh, což
by mohlo stačit na svícení malou LED lampičkou nebo MP3 přehrávač. Do budoucna designéři plánují zvýšit kapacitu a snížit dobu potřebnou pro úplné nabití.

Zdroj: http://www.yankodesign.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cervenec 2022

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2022

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku