Solární nabíječka Lotus Mobile

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rozkládací systém Lotus Mobile se skládá z 18-ti solárních panelů a při rozložení se podobá květu, který nejoptimálněji zachytává sluneční energii, kterou poté převádí na energii elektrickou. Tento systém může být umístěn např. na kapotě vozidla a poskytovat mu tak dostatek energie k dobíjení baterií.

S tímto nápadem přišel generální ředitel, arizonské společnosti Scottsdale, Joseph Hui, který solární nabíječku vozí ve svém elektromobilu Tesla už déle jak měsíc.

lotus mobile 1

Solární nabíječka je především určena do oblastí s méně rozvinutou infrastrukturou, kde může být nabití elektromobilu velmi problematické. Dobře poslouží i při kempování, vedle dobíjení baterií v elektromobilu dokáže kruhové solární pole napájet i ledničku či jiná elektronická zařízení. Solární nabíječka je velmi lehká, neboť její konstrukce je převážně z plastových a hliníkových částí.

lotus mobile 2

Cenu za tuto solární nabíječku firma stanovila v přepočtu na cca. 80.000,- Kč.

Zdroj: http://monarch-power.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2022

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.

Najdete nás na Facebooku