Fotovoltaika dostala zelenou - společnost SMA na veletrhu Střechy Praha – Solar Praha

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

SMA Central & Eastern Europe, dceřinná společnost největšího světového výrobce FV střídačů SMA Solar Technology AG, se letos poprvé představí na veletrhu Střechy Praha – Solar Praha.

“Pro všechny zájemce o instalaci malých střešních FV elektráren konečně nastal po téměř dvouletém ‘stop stavu’ kýžený obrat,” komentuje oživení na českém FV trhu David Řeháček, výkonný ředitel a jednatel společnosti SMA Central & Eastern Europe s.r.o.“Již v posledních měsících roku 2011 obnovila přijímání a povolování nových žádostí o připojování střešních FV instalací do 30 kW Pražská energetika. V posledních dnech minulého roku se k tomuto trendu připojila i společnost E.ON. Máme informace i o prvních povoleních na výstavbu a připojení nových solárních elektráren od zákazníků ČEZu. Distribuční společnosti proklamují, že každou žádost o připojení nových ‘nestabilních’ zdrojů energie budou posuzovat individuálně a s ohledem na únosnost distribuční sítě,” pokračuje David Řeháček, “přitom decentralizovaná výroba elektřiny je naopak způsob, jak spolehlivost distribuční soustavy zvýšit,” vyvrací zažitý mýtus. “Instalace malých střešních elektráren by tudíž vždy měly dostat ‘zelenou’.”

SMA_rezidencni_FVE_system_web

Česko-slovenská pobočka SMA se v uplynulém roce přetransformovala z SMA Czech Republic na SMA Central a Eastern Europe. „Kromě České republiky a Slovenska jsme se začali starat také o bulharské, rumunské, maďarské a polské zákazníky,“ vysvětluje David Řeháček. “Založení východoevropské pobočky je v souladu s dlouhodobou strategií společnosti SMA Solar Technology, jež je tradiční, a v tom nejlepším slova smyslu konzervativní německou firmou. Nemá ve zvyku zakládat a rušit svá zastoupení v té či oné zemi podle chvilkových investičních příležitostí. Věříme, že se v tomto regionu bude fotovoltaika dlouhodobě a významným způsobem podílet na výrobě energie z obnovitelných zdrojů. A my zde máme již třetím rokem zkušený tým techniků a dalších profesionálů ve svém oboru, jejichž know-how můžeme v plné míře na těchto nových trzích zhodnotit,” dodává David Řeháček.

SMA_SUNNY_BOY_web

Společnost SMA Solar Technology je známa svým velice širokým sortimentem FV střídačů. Jako jediný výrobce vyvíjí a prodává střídače pro všechny výkony FV systémů (od kilowattů po magawatty), pro každý typ FV panelu, pro centrální i decentrální řešení, pro FV systémy zapojené do sítě i pro ostrovní systémy. “Přesto střídače pro malé a střední instalace dlouhodobě hrají v našem portfoliu hlavní roli. SMA je německá firma – a německý FV trh je založen na dlouhodobém a stabilním rozvoji malých soukromých instalací. Na veletrhu proto představíme návštěvníkům především střídače a monitorovací zařízení pro tyto rezidenční FV systémy,” uzavírá David Řeháček a zve návštěvníky výstavy na stánek SMA.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz listopad 2020 s

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2020

Číslo je zaměřené na zdroje, zálohování, měření a regulaci elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.