Fotovoltaika dostala zelenou - společnost SMA na veletrhu Střechy Praha – Solar Praha

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

SMA Central & Eastern Europe, dceřinná společnost největšího světového výrobce FV střídačů SMA Solar Technology AG, se letos poprvé představí na veletrhu Střechy Praha – Solar Praha.

“Pro všechny zájemce o instalaci malých střešních FV elektráren konečně nastal po téměř dvouletém ‘stop stavu’ kýžený obrat,” komentuje oživení na českém FV trhu David Řeháček, výkonný ředitel a jednatel společnosti SMA Central & Eastern Europe s.r.o.“Již v posledních měsících roku 2011 obnovila přijímání a povolování nových žádostí o připojování střešních FV instalací do 30 kW Pražská energetika. V posledních dnech minulého roku se k tomuto trendu připojila i společnost E.ON. Máme informace i o prvních povoleních na výstavbu a připojení nových solárních elektráren od zákazníků ČEZu. Distribuční společnosti proklamují, že každou žádost o připojení nových ‘nestabilních’ zdrojů energie budou posuzovat individuálně a s ohledem na únosnost distribuční sítě,” pokračuje David Řeháček, “přitom decentralizovaná výroba elektřiny je naopak způsob, jak spolehlivost distribuční soustavy zvýšit,” vyvrací zažitý mýtus. “Instalace malých střešních elektráren by tudíž vždy měly dostat ‘zelenou’.”

SMA_rezidencni_FVE_system_web

Česko-slovenská pobočka SMA se v uplynulém roce přetransformovala z SMA Czech Republic na SMA Central a Eastern Europe. „Kromě České republiky a Slovenska jsme se začali starat také o bulharské, rumunské, maďarské a polské zákazníky,“ vysvětluje David Řeháček. “Založení východoevropské pobočky je v souladu s dlouhodobou strategií společnosti SMA Solar Technology, jež je tradiční, a v tom nejlepším slova smyslu konzervativní německou firmou. Nemá ve zvyku zakládat a rušit svá zastoupení v té či oné zemi podle chvilkových investičních příležitostí. Věříme, že se v tomto regionu bude fotovoltaika dlouhodobě a významným způsobem podílet na výrobě energie z obnovitelných zdrojů. A my zde máme již třetím rokem zkušený tým techniků a dalších profesionálů ve svém oboru, jejichž know-how můžeme v plné míře na těchto nových trzích zhodnotit,” dodává David Řeháček.

SMA_SUNNY_BOY_web

Společnost SMA Solar Technology je známa svým velice širokým sortimentem FV střídačů. Jako jediný výrobce vyvíjí a prodává střídače pro všechny výkony FV systémů (od kilowattů po magawatty), pro každý typ FV panelu, pro centrální i decentrální řešení, pro FV systémy zapojené do sítě i pro ostrovní systémy. “Přesto střídače pro malé a střední instalace dlouhodobě hrají v našem portfoliu hlavní roli. SMA je německá firma – a německý FV trh je založen na dlouhodobém a stabilním rozvoji malých soukromých instalací. Na veletrhu proto představíme návštěvníkům především střídače a monitorovací zařízení pro tyto rezidenční FV systémy,” uzavírá David Řeháček a zve návštěvníky výstavy na stánek SMA.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2022

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku