SMA rozšiřuje své produktové portfolio o nový mikro-střídač

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

SMA Solar Technology AG rozšiřuje svůj sortiment FV střídačů a v polovině roku 2012 zahájí prodej nového mikro-střídače Sunny Boy 240. S tímto novým mikro-střídačem SMA rozšiřuje svou produktovou řadu v nízké výkonové třídě.

Sunny Boy 240 je určen zejména pro menší střešní FV instalace s výkonem do 2 kW. Jako první mohli tento mikro-střídač shlédnout návštěvníci veletrhu Solar Power International v Dalasu na podzim minulého roku. Střídač je primárně určen pro americký trh, nicméně v případě zájmu bude uveden na trh i v Evropě. Společnost SMA je jediným celosvětovým výrobcem, který nabízí střídače pro instalace všech výkonových řad – „od wattu po megawattu“.

SMA_Sunny_Boy_240_web

“Nový Sunny Boy 240 minimalizuje energetické ztráty i při velmi složitých tvarech střechy," vysvětluje David Řeháček, jednatel a ředitel pobočky SMA Central & Eastern Europe. „Mikro-střídač byl sice vyvinut pro americký trh, ale může být použit po celém světě, i u nás, v Evropě. Výborně se hodí zejména pro menší instalace, při integraci fotovoltaiky do stěn budov, nebo pro střechy s problémem částečného zastínění,“ doplňuje David Řeháček.

Sunny Boy 240 nabízí vysokou flexibilitu při plánování malých elektráren s výkonem do 2 kilowatt, a lze ho kombinovat se všemi ostatními výrobky SMA. Nový design, vysoká spolehlivost a výkon za atraktivní cenu – to jsou jeho hlavní přednosti. SMA mikro-střídač se kromě toho může pochlubit také inovativní koncepcí bezpečnosti, inteligentní detekcí poruch panelů a navíc se snadno nainstaluje.

SMA Central & Eastern Europe s.r.o. je dceřinou společností německé SMA Solar Technology AG. Na český a slovenský trh vstoupila v roce 2009 pod názvem SMA Czech Republic s.r.o., v roce 2011 se přejmenovala na SMA Central & Eastern Europe a zastřešuje nyní také bulharský, rumunský, maďarský a polský trh. Kromě obchodního zastoupení je pro zákazníky z regionu střední a východní Evropy k dispozici také tým spolupracovníků zajišťujících technické, marketingové, servisní a poradenské služby.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2022

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku