Není inkoust, jako inkoust, vybere si každý!

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V Leonardo technology si uvědomujeme, že kvalita inkjet tiskárny závisí také na základní látce pro tisk a tou jsou vysoce kvalitní inkousty Leibinger.

Proto disponujeme velkým množstvím druhů nejkvalitnějších inkoustů, což se přímo odráží v bezporuchovosti stroje a prakticky bezkonkurenčním pokrytím trhu co do škály potisku povrchů.

V nabídce pro inkjet tiskárny Leibinger, které vynikají svou vysokou kvalitou, je obrovská škála standardních a speciálních inkoustů pro nespočet aplikací.
Pigmentové a nepigmentové inkousty se liší barevnou škálou od černé, bílé, modré, světle modré, zelené, žluté a oranžové. Dále se inkousty liší svými fyzikálními vlastnostmi jako je odolnost na alkohol pro kosmetický a lihovarnický průmysl, odolné inkousty na brzdovou kapalinu, oleje, benzín a naftu pro automobilový průmysl a např. odolnost vysokým teplotám. Zvláštní kapitolou v naší nabídce jsou bezpečnostní neviditelné inkousty, které fosforeskují světle modře pod UV světlem, jejich použití je např. v tiskárnách cenin. Speciální tzv. jedlé inkousty mají certifikáty FDA a jsou vyvinuty pro značení ve zdravotnictví a potravinářství. Příkladem může být přímý potisk bochníku sýru nebo zdravotního materiálu.

inkousty Leibinger 2019 1

Solvent neboli ředidlo

Ke každému inkoustu je třeba vhodně doplnit i ředidlo, tzv. solvent, které musí být o stejném základu jako inkoust. Slouží k udržování stále stejné viskozity inkoustu. Některé tiskárny potřebují na výplach hadic solvent, čímž značně zvyšují spotřebu solventu a navíc použitý špinavý solvent jde zpět do nádrže inkoustu a ředí tak inkoust. Tato nevýhoda se ukáže při častém zapínání a vypínání tiskárny, kdy se značně naředí inkoust, což je ekonomicky velmi nevýhodné. Tiskárny Leibinger nepoužívají solventy na výplach hadic už z principu konstrukce, a proto značně šetří spotřebu solventu a Vaše peníze, navíc tím jsou ekologicky šetrnější k životnímu prostředí.
Vezmeme-li technicky složení inkoustu a solventu, tak musíme poznamenat, že tyto látky obsahují vodivé soli. Jde o látky, které umožňují lepší nabíjení kapiček inkoustu, a tedy kvalitní bezproblémový tisk. Proto není možné použít čistý základ solventu jako náplň do tiskáren a vždy se vyžaduje použití pouze solventu Leibinger, který má uzpůsobené vlastnosti pro tisk ve spojení se svými inkousty.

Jedinečná technologie Sealtronic

Inkjet tiskárny Leibinger mají světově jedinečnou technologii vzduchotěsného uzavření trysky s názvem Sealtronic v potiskovací hlavě, která naprosto bezpečně zabrání zaschnutí inkoustu při dlouhodobějších odstávkách nebo nečinnosti stroje.

inkousty Leibinger 2019 2

Odolnost inkoustů Leibinger

Základní a nejrozšířenější je rychleschnoucí černý inkoust na bázi MEKu, dále penetrační inkousty pronikající tenkou vrstvou oleje, inkousty omyvatelné vodou, pro odstranění nápisu. Speciální inkousty odolné teplotám od -196 °C až do 1300 °C. Bezpečnostní inkousty jsou neviditelné a fosforeskují pod UV světlem, jedlé inkousty pro potraviny nebo také inkousty měnící barvu po sterilizaci.
Z dalších typů podle druhu rozpouštědla (solventu) můžeme uvést etanolové (alkoholové) a potom například inkousty na vodním základě, kombinace MEKu a alkoholu a další speciální inkousty i do prostředí pod normami ISO 14000.

inkousty Leibinger 2019 3

Benefity:

  • Více jak 68 typů inkoustů pro nespočet aplikací
  • Vysokorychlostní inkousty pro potisk kabelů a vodičů rychlostí více jak 1000 m/minutu.

Potřebujete vhodný inkoust pro vaši aplikaci nebo inkjet tiskárnu, která vám ušetří výdaje za spotřební materiál? Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.

Leonardo technology s.r.o.
Ulička 37, 691 43 Hlohovec
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.LT.cz

Navštivte nás ve dnech 7. - 11. 10. 2019 na veletrhu MSV 2019 v Brně, naleznete nás v hale E, stáncích č. 7 a 16.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
ifm electronic - Světová jednička v oblasti průmyslové senzoriky a automatizace Pomáháme průmyslu vstoupit do digitální sféry INDUSTRY 4.0
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.